Sari la conținut
Forum Roportal
Aleqsandra

Am nevoie de niste sfaturi!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

BUNA! :) Sunt noua pe forum...am venit aici cu o problema.Am avut in dragoste numai ghinion pana cand l-am cunoscut pe el, iubitul meu, acum 5 luni.Este o relatie la distanta intrucat suntem din orase diferite dar ne vedem si am pentru el cele mai frumoase sentimente.El este baiatul pe care l-am cautat mult timp si abia acum l-am gasit, tot ceea ce imi doream am gasit in el.Tin foarte mult la el, dar nu cred ca este la fel si din partea lui.Degapt nici nu stiu ce sa cred pentru ca la inceput era altfel..acum relatia noastra a devenit monotona dupa parerea mea..si oricum eu sunt cea care a dat tot in relatia asta..am pus tot in joc..inima..tot.

Mi-e frica de un nou esec, de suferinta..eu am bacul anul asta..el esste un pic mai mare si mi-a propus intr-o seara sa nu mai pun suflet si sa o lasam mai libera relatia.Pe ce motiv?Ca nu avem viitor impreuna, ca e mai mare, ca am bacul si ca trb sa plecam amandoi..cine stie in ce orase.Cand am auzit asta mi s-a prabusit universul..am cazut dupa norisor, dar eu usnt o fire foarte orgoliasa si-am zis ca nu..o terminam de tot intrucat as trece mai repede peste decat sa o lalai asa ba ca este a ca nu este..Si ne-am despartit..si mi-a fost greu dar pana a doua zi mi-am fixat in cap niste princiipi si incrcam sa uit ca il cunoscusem..

Dar a doua zi mi-a zis ca ii e greu fara mine..si ca vrea sa vb si tra la la..Eu tin la el foarte mult dar nu vreau sa fiu jucaria nimanui..Nu stiu ce sa fac..cum sa o continui?Sunt de parere ca daca vrei un viitor impreuna ti-l faci indiferent de toate obsacole..nu stiu cum sa fac si ce sa fac..Presimt ca o sa ne despartim si nu ca mi-as dori asta..dar vine din partea lui.Imi pare rau ca am pus suflet si ca tin la el..o sa-mi fiegreu sa trec peste...

Editat de Aleqsandra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu-ti para rau pt faptul ca in acele luni ai fost fericita.

Daca el nu e dispus sa faca ceva pentru a fi cu tine si pentru a se apropia mai mult de tine, cred ca te complici degeaba.

Intr-o relatie nu poate sa se implice doar unul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ca e mai mare

:D dacă e sub 30 de ani diferenţa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

iarta-mi intrebarea;o pun pentru o mai buna intelegere a cazului(te rog fa exceptie de nick-ul meu)

-cum a fost relatia voastra intima(sexuala)..a fost ok.? te-a satisfacut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da..a decurs foarte normal..

 

n..mda...

foarte normalul asta spune multe lucruri...tie nu-ti spune?

Editat de buleala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
n..mda...

foarte normalul asta spune multe lucruri...tie nu-ti spune?

 

 

ba da..am fost foarte satisfacuta..dar pe mn ma intereseaza el, pentru sufltul lui nu neaparat pt viata sexuala..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba da..am fost foarte satisfacuta..dar pe mn ma intereseaza el, pentru sufltul lui nu neaparat pt viata sexuala..

Cat de mult timp ati petrecut impreuna in lunile astea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ba da..am fost foarte satisfacuta..dar pe mn ma intereseaza el, pentru sufltul lui nu neaparat pt viata sexuala..

inainte de a continua te rog sa retii ca foarte normal nu-i egal cu foarte satisfacuta...foarte normal e mai aproape de normal(de banal)

nu am intentia de a intra in amanunte referitor la viata ta sexuala si la experienta ta,la cat de mult stii tu ce inseamna normal si satisfacut

ce vreau eu sa subliniez este faptul ca asa cum nu ai stiut sa-mi explici relatia ta intima,tot asa nu ai reusit sa fii explicita in prezentarea situatiei tale..o unitate de masura acceptata si urmata de cei cu care intri in contact

sper ca m-am facut inteles!

si ca sa urmam logica discutiei,tu n-ai clar reprezentata definitia notiunilor ce insemna de fapt sentimentele tale si reactia lor;

simti ,intuiesti dar nu intelegi

nu-i nimic rau in asta ...cu ajutorul tau in primul rand si a celor din jur apoi,vei reusi o "limpezire"

Editat de buleala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×