Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Am deschis topicul acesta pentru cei ce practica OBE.Vreau niste detalii despre cum as putea iesi din corp. Cum ar fi ce trebuie sa fac si ce trebuie sa simt in anumite momente. Mi-am dat seama ca OBE este adevarat can m-am trezit intr-o dimineata inaintea corpului fizic, si ca mi-am deschis ochii pt a 2-a oara chiar daca eu nu i-am inchis.

 

Cand am incercat sa induc aceasta stare astazi uitati ce am simtit:

1.in timp ce aveam pleoapele inchise, vedeam cum trece lumina prin ele, iar la mijloc era o parte intunecata, simt ca si cum inchid al 2-lea set de pleoape iar totul devine negru

2.simt vibratii usoare ale ochilor apoi incep sa simt ochii ca ies din orbita si muschii fetei din jurul lor se contracta si relaxeaza rapid

3.creierul incepe sa "pulseze" ca atunci cand cineva imi da palme peste cap

4. tot corpul incepe sa vibreze usor

5.incep sa simt mici socuri electrice pe spate, iar vibratiile devin din ce in ce mai accentuate

 

ma opresc cand simt ca ochii incep sa ma doara pt ca intr-un fel ii fortez sa tin imaginea intunecata pt ca din cauza luminii am tendinta sa deschid ochii

 

 

daca gresesc undeva spunet-mi va rog si puteti sa veniti cu sugestii

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu beau energizante si nici cola nu am baut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am gasit carti, discutii despre aceasta tema si in + am simtit-o pe pielea mea care ma socat la inceput

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am gasit carti, discutii despre aceasta tema si in + am simtit-o pe pielea mea care ma socat la inceput

Atunci asta o fi. E destul de greu sa zici ca nu e, cat timp nu ai simtit-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×