Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

CANALE DE TELEVIZIUNE !

Postări Recomandate

Care sunt canalele voastre de televiziune favorite,pe care le urmatiti,atat nationale cat si internationale...de stiri sau continut general (entertainment,filme,muzica,arte,stiinta,etc) ?

Nu am facut vreun poll pentru ca nu are rost sa ma rezum la cateva.

 

Care va plac si care nu? De ce?

Pe care le considerati informative,distractive,interesante si pe care le considerati o pierdere de vreme sau mai rau...sub orice critica?

 

Let's go...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general,nu prea ma uit la televizor....majoritatea canalelor sunt pe post de 'brain wash'.

Uneori(destul de rar)mai urmaresc cate un documentar pe History Channel, National Geographic sau Discovery.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Care sunt canalele voastre de televiziune favorite, Let's go...

 

 

Pe una din ele se vand case ... mici-mari de toate, pe alta e Kendra Show si the Kardashians, apoi unde se gateste ... sint foarte multe canale ... noaptea Jey Leno show si Letterman in actiune, pe 42 parca mereu arata familii ciudate: - ori familii cu copiii foarte multi, sau pitici din toate posibilitatile sau raritati de ... umani nascuti lipiti impreuna, ba uriasi,

sau cu parinti nebuni care-si duc copilasii sa castige coronite pentru frumusetea lor, undeva se joaca POKER ... toata ziua,

Michael Holmes repara case, na de el imi pace!!! mai e un tinerel care tot iti transforma cocina de porci in luxury hotel!!!

Apoi glume cu fel si fel de lume dar pe una Kathy Griffin o ma ascult, sau la stiri locale mai ascult sa stiu pe unde s-o iau sa ajung cu bine!!! H-canal cu toate alea care incepe cu H ... hospital, Hitler, History, dar imi place unde vand posete si cearceafuri scumpe, am si eu card cu ei dar deh, nu mai cumpar nimic ... pe 8 se vand antice Luni, iar Primaria ne transmite sa curatam in fata portii :) cam atit ca mai am de facut si treaba prin casa!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lista mea:

 

History Channel

Discovery Civilization

National Geographic

Dusk (US) si Space (Canada)

HBO

Animal Planet

Equator HD

CNN

BBC

Al Jazeera

Home Improvement

Cooking Channel

Military Channel

Setanta Sports

GolTV

Deutsche Welle (DW)

CBS

TCM (Turner Classic Movies)

Comedy Channel

 

Nu urmaresc deloc emisiuni gen Jerry Springer,reality shows in special cele despre si cu celebritati,Entertainment tonight,day time telenovele si alte panarame din astea.

Din cand in cand ma mai uit la American/Canadian Idol sau So you you think you can dance (US si Canada).

La categoria Talk Show imi place Bill Maher si Jon Stewart.

Cam atat.

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Deutsche Welle (DW)

CBS

TCM (Turner Classic Movies)

 

 

Parca pe TCM se arata The Good The Bad and The Ugly ... avem si acel canal, ador si DW sa calatoresc cu ei ... in EUropa si peste tot. Ba eu ma uita si show-uri de barfa despre staruri sa aflu cine a mai murit, uite azi de exepmlu s-a dus Blanche din Golden Girls la 76 de ani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
uite azi de exepmlu s-a dus Blanche din Golden Girls la 76 de ani.

Mi-a placut show-ul ala :) Era nostim rau.

RIP Blanche.

 

Apropo canale din Romania urmaresc pe net ca sa mai fiu la curent cu stirile : Realitatea si ProTV.

Editat de Intifada

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Apropo canale din Romania urmaresc pe net ca sa mai fiu la curent cu stirile : Realitatea si ProTV.

 

 

Eu n-am canale romanesti ... doar mexicane :) vrei-nu-vrei ... le ai!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea ma mai uit la televizor, dar sa fac totusi lista.

 

National Geographic

HBO

Pro TV + Antena 1 (cand sunt stirile)

MTV

Disney Channel :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma uit destul de rar la televizor,insa cand o fac imi place sa urmaresc Discovery,Animal Planet,National Geographic si Reality Tv(cred ca asa se numeste).Nu imi place sa ma uit la stiri ,mai ales la ProTv,unde se vorbeste numai despre crime si violuri.Imi plac documentarele despre animale si natura in general si mai urmaream o emisiune pe Reality Tv cu John Edward,un tip interesant care putea vedea anumite lucruri ce aveau legatura cu interlocutorul lui.In general sunt sceptica in privinta emisiunilor de genul asta,insa aia imi placea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×