Sari la conținut
Forum Roportal
Blue93

Probleme cu parintii si cu dragostea

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut.. am 16 ani...peste 5 luni fac 17 ani..si nu am avut prieten deloc pana acum din cauza parintilor.In fiecare zi sunt de fata la certurile lor si cu taicamiu ma cert zilnic si plang.Este prea protector si "nebun". Nu inteleg de ce nu pot sa ies la o intalnire cand sunt invitata in oras de un baiat ..ma simt ciudat...nu stiu de ce mi'e frica. :roll: ce as putea sa fac?:|

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut.. am 16 ani...peste 5 luni fac 17 ani..si nu am avut prieten deloc pana acum din cauza parintilor.In fiecare zi sunt de fata la certurile lor si cu taicamiu ma cert zilnic si plang.Este prea protector si "nebun". Nu inteleg de ce nu pot sa ies la o intalnire cand sunt invitata in oras de un baiat ..ma simt ciudat...nu stiu de ce mi'e frica. :roll: ce as putea sa fac?:|

 

 

spune-i ca nu mai esti virgina, deci nu mai are de ce sa-si faca griji...

sau spune-i ca stii cum se foloseste prezervativul, n-are de ca sa-si faca griji...

 

Acum un pic mai serios, ia-l deoparte si spune-i franc in fata - tata, urla hormonii in mine, vreau sa ies la un suc cu baietul asta, sa ma plimb, sa ma indragostesc. Arata bine, e baiat de treaba si eu am o anumita varsta la care ar trebui sa fac astfel de lucruri. Hai sa stabilim un set de reguli impreuna, pe care eu sa le urmez astfel incat tu sa ai un anume control asupra a ceea ce fac, dar si eu sa am libertatea de care am nevoie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... si eu am o anumita varsta la care ...

 

 

Eu as sfatui-o: --- daca vrea libertate!!! sa-si creeze singura si sa nu mai depinda de parinti, atunci nimeni n-o sa-l protejeze INUTIL ca tatal ....dar pana tat-su plateste facturile si mancarea ... este OBLIGATA sa asculte de parinti!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu as sfatui-o: --- daca vrea libertate!!! sa-si creeze singura si sa nu mai depinda de parinti, atunci nimeni n-o sa-l protejeze INUTIL ca tatal ....dar pana tat-su plateste facturile si mancarea ... este OBLIGATA sa asculte de parinti!!!!

 

...vezi sa nu faca acest lucru(sa-si creeze singura), si sa se prinda taica-su ca in loc sa ii dea educatie si sa o invete ce e aia viata el doar a platit facturi si mancare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iesi cand nu e el acasa si intoarce-te inainte sa se intoarca el. De obicei cu cretini de genul asta nu poti rationa. El are dreptate si vei vedea mai tarziu de ce, dar e extremist - in loc sa fie prieten cu tine e paznic. E oarecum normal sa nu poti fi prieten cu "proprietatea ta" :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.dar pana tat-su plateste facturile si mancarea ... este OBLIGATA sa asculte de parinti!!!!

 

Olga, cu scuzele de rigoare, da asa gandesc plavanii de la tara, de pe aci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×