Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Fenomenul "inedia", despre cei care traiesc fara hrana

Postări Recomandate

Am o prietena care tine adesea posturi prelungite(chiar peste o saptamana...)fara a se resimtii de pe urma asta...si nu e singura persoana pe care o cunosc,care mi s-a laudat cu capacitatea asta de a ,,face foame",fara sa-i fie foame de fapt,si fara sa se simta slabita fizic...

Cunoasteti pe cineva care sa ,,traiasca cu lumina",sau ati experimentat chiar voi asa ceva? -cum fac cei care reusesc asa ceva?

E o tanti,Jasmuheen,care a scris n-spe carti pe tema asta...din pacate,desi am citit una dintre ele,nu m-am lamurit deloc cum anume face...voi ati avut mai mult succes?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cat timp ai un corp fizic trebuie sa-i dai painea cea de toate zilele. Doar in cazuri de sfintenie absoluta te poti hrani cu lumina. Isus Hristos este unul dintre cei care nu mai au nevoie de hrana materiala. Exista spirite care se hranesc cu lumina intr-adevar, dar nu o sa-si faca publicitate in veci.

Editat de Kether

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce te mira?

 

 

 

Inedia inseamna " fara hrana" . Adica nu bea, nu mananca, si se hraneste cu energie? Nu cred...

 

Cat timp ai un corp fizic trebuie sa-i dai painea cea de toate zilele. Doar in cazuri de sfintenie absoluta te poti hrani cu lumina. Isus Hristos este unul dintre cei care nu mai au nevoie de hrana materiala. Exista spirite care se hranesc cu lumina intr-adevar, dar nu o sa-si faca publicitate in veci.

 

 

Cum te poti hrani cu lumina? Si Isus a mancat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca este posibil sa nu mananci o saptamana.

Greu de crezut ca rezisti fara apa.

Stiintific vorbind.

 

Chiar daca reusesti sa stai 7 zile cu dintii curati, fara sa ii murdaresti cu mancare sau apa, credeti ca psihicul este nealterat?

 

Iar daca se intampla astfel de minuni si omul poate rezista fara mancare, de ce mai mananca dupa ce trece postul?

Si daca omul poate trai fara hrana, de ce nu ar trai si fara oxigen de exemplu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fara apa nu rezisti. Poti sta o saptamana nemancat dar pe urma... :cry:

Si nu rezisti....astea sunt basme...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mantuitorul a "rezistat" timp de 40 de zile. Si nu doar el. :)

 

Dar eu nu pe tine te intrebasem Kahila, ti s-a intercalat mesajul. :cry:

Fara apa si eu cred ca este greu..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum te poti hrani cu lumina? Si Isus a mancat.

 

 

A mancat atata timp cat a fost Om. Cand a inviat dupa trei zile, crezi tu oare ca mai are nevoie de hrana materiala? A te hrani cu lumina este impropriu spus. Este mult mai mult de atat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum anume se face? -intentionat am postat la ,,practici si experiente" -vreau sa aflu si eu cum se face asa ceva.

Si nu ma refer la a trai fara apa,desi am citit ca si asta e posibil...eu ma multumesc sa incerc fara hrana...numai sa-mi spuna si mie cineva cum se face.Chiar si cu rezultate partiale,sunt curios sa incerc si asa.

Editat de Arcangelo

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×