Sari la conținut
Forum Roportal
lllucci

Obligatii de serviciu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ce ati face daca la locul de munca vi s-ar impune anumite lucruri,cu care voi nu sunteti de acord.De exemplu eu lucrez ca frizerita si mi s-a impus de catre patroana salonului sa ma vopsesc si sa ma machiez.Imi place sa ma machiez discret si sa nu imi vopsesc parul,dar a trebuit sa schimb deocamdata acest lucru.E normal?Mai sunt fete care lucreaza in saloane?Asa se impune de obicei pentru imaginea salonului?

Editat de lllucci

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma uit la cum are parul persoana care se ocupa de parul meu. Nu stiu, din instinct. Ma gandesc ca daca ea umbla nepieptanata mie ce bine ar putea sa-mi faca?

 

 

Dar mi se pare exagerat sa iti ceara asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred ca e exagerat ce ti s-a cerut, avand in vedere locu de munca.

subscriu lace-a zis Tina.

 

eu presupun ca esti mai frumoasa cu noul look.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E ca si cum ai lucra ca ofiter front desk (cum se zice acum) si te-ai duce la serviciu imbracata sport. E logic ca seful iti va cere la un moment dat sa te imbraci mai elegant, sa te aranjezi... pana la urma esti un fel de imagine a firmei.

 

Si da, si eu ma uit la parul coafezei, ori de cate ori ma duc sa ma tund.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-as fi de acord sa-mi vopsesc parul. Parul meu, spre exemplu, e fragil, l-am vopsit de doua ori in viata, se arde foarte usor, e greu de tinut lung, nu vreau sa-l vopsesc si sa-i fac mai mult rau.

Sunt de acord sa ma tund, sa-l aranjez cum vrea sefa, sa arat bine, sa ma machiez, dar sa ma vopsesc nu. Doar daca imi asigura ea tratament de intretinere pt par, dupa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa se impune de obicei pentru imaginea salonului???

 

 

Pai, in ziua de azi reprezinti firma si se pretinde la maxima capacitate!!!! sa te identifici cu principiile ei :)

 

Aici in magazinele de lux, sint obligate sa imbrace carpe de ultimul racnet TOTI angajatii, altfel nici nu sint acolo ....

 

Este vorba de marketing ... eu chiar vreau o coafura ultimul stil din catalogul care inca nu s-a tiparit ... :roll:

 

Parul meu este in 3 culori vopsit (deodata) ... DA, la varsta mea ....!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ce aveti cu biata fata ...stai sa vedem intai care-i treaba!

daca ea ii aranjata bine la par inseamna ca a aranjat-o alta...dintre trei coafeze aflate in salon-tunse(coafate) bine sunt numai 2 ..pe care ati alege-o?

Editat de buleala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ce aveti cu biata fata ...stai sa vedem intai care-i treaba!

daca ea ii aranjata bine la par inseamna ca a aranjat-o alta...dintre trei coafeze tunse(coafate) bine numai 2 ..pe care ati alege-o?

 

 

Asta nu e neaparat un etalon... de exemplu doamna care imi face manichiura nu a mai avut grija de a ei de ani de zile..si tot sunt super multumita de ea..

 

Nu stiu de ce mi-a ramas in minte chestia asta cu parul.

 

Acum depinde cum era si ea. Cu vopsitul nu sunt de acord, e alegerea fiecareia. Poti sa arati bine si in culoarea naturala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca nu imi place sa ma vopsesc nu inseamna ca nu ma tund,nu ma coafez sau nu ma machiez.Dar imi place parul meu si nu imi place ca ma vopseste 1 data pe luna in ce culori vrea ea.Azi am dus munca de lamrire sa ma faca o nuanta discreta.Nu mi se pare normal!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×