Sari la conținut
Forum Roportal
Majoritarul

Solutii ? Aveti propuneri ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Avand in vedere ultimele evenimente din viata sociala si politica si atitudinea mai mult decat servila a guvernului catre Cotroceni nu pot sa nu ma gandesc la notiunea de consecinte.

Consecinta se defineste ca fiind o reactiune la actiunile unei anumite entitati si ea este pe masura actiunilor intreprinse. Ei bine, acest principiu care este perfect valabil in mai toate domeniile nu se aplica in viata politica de la noi, de unde si notiunea de

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Solutiile au fost citite in limba romana de nenea Jeff. Daca le aplicam, daca nu se mai fura, daca se dezvolta sectorul privat...iesim din criza in 1-2 ani.

 

Daca nu veneau cei de la FMI, o luam la vale ceea ce arata cat de responsabili si maturi sunt politicienii nostrii la ora actuala. Dar invata acum lectia.

Editat de Oneiros

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai crede ca renunta macar acum la furtisaguri si la privilegii cu adevarat nesimtite, si ca ii ingrijoreaza starea dfe nemultumire generala, dar din cate vad sunt complet inconstienti - lui madam Udrea inca ii arde de construit spa-uri pe plaja de la Sulina, din cate am inteles aseara.

Cred ca au marit bugetul serviciilor secrete, printre altele, pentru ca au mai multa nevoie de protectie si paza personala ca oricand, ca maine-poimaine iese lumea in strada la vanat "capul lui Motoc".

Singura solutie ar fi sa dispara toti astia, cu tot sistemul lor corupt, cu toata caracatita nerusinata care a inlocuit orice s-ar putea numi eficienta, corectitudine, responsabilitate etc.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai crede ca renunta macar acum la furtisaguri si la privilegii cu adevarat nesimtite, si ca ii ingrijoreaza starea dfe nemultumire generala, dar din cate vad sunt complet inconstienti - lui madam Udrea inca ii arde de construit spa-uri pe plaja de la Sulina, din cate am inteles aseara.

Cred ca au marit bugetul serviciilor secrete, printre altele, pentru ca au mai multa nevoie de protectie si paza personala ca oricand, ca maine-poimaine iese lumea in strada la vanat "capul lui Motoc".

Singura solutie ar fi sa dispara toti astia, cu tot sistemul lor corupt, cu toata caracatita nerusinata care a inlocuit orice s-ar putea numi eficienta, corectitudine, responsabilitate etc.

 

toata romania e o caracatita, nu ai cu cine sa-i inlocuiesti, dar poate ca se vor trezi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

treziti? pai ei au vise asa frumoase ... de ce sa se trezeasca?

dar poate ar fi o solutie ... am vazut pe un post tv un reportaj despre acel indian care spune ca nu a mancat nimic de cateva decenii, e un practicant yoga, a fost monitorizat 17 zile intr-un spital si nu a mancat si nu a baut , starea de sanatate fiind buna

deci l-ar putea angaja basescu consilier ,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
treziti? pai ei au vise asa frumoase ... de ce sa se trezeasca?

dar poate ar fi o solutie ... am vazut pe un post tv un reportaj despre acel indian care spune ca nu a mancat nimic de cateva decenii, e un practicant yoga, a fost monitorizat 17 zile intr-un spital si nu a mancat si nu a baut , starea de sanatate fiind buna

deci l-ar putea angaja basescu consilier ,

Sau si mai bine ... trainer pentru intregul popor roman ... ce-o mai ramane din el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Basescu Traian, Boc Emil , Videanu Adriean, Berceanu Radu, Blaga Vasile, Udrea Elena, Seitan Mihai si ministrul agriculturii , cel atit de prezent incit nici nu-i stiu numele : in picioare pentru un moment REMEMBER !

 

Stenograma procesului Ceausestilor :

 

JUDECĂTORUL: Inculpatul a refuzat, timp de 25 de ani, să poarte un dialog cu poporul, deşi a vorbit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Basescu Traian......Ceauşescu Nicolae

 

 

Comportamentul celor doi, e asemănător. Ceauşescu a decis cu c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Băsescu - preşedintele poporului ?

Este presedintele unui mic procent din populatia cu drept de vot care s-a prezentat la urne (la urne - ironic nu ? )

Sa ii fie poporului astuia invatatura de minte ? Nu prea cred . Sintem maestrii alegerilor gresite.

O sa ne invete marinelu' acu ce inseamna sa tragi barca pe uscat.

Lobotomia salveaza romania ! (r-ul este binemeritat)

 

<_<

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×