Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Salut! Intentionez sa fac niste cursuri de radiestezie. Daca este cineva care a facut si poate sa-mi dea niste sfaturi....Sa spuna unde, cu cine si cat costa cursurile. Daca este periculos sa le faci (si aici ma gandesc la programele implantate in subconstientul cursantului), si alte lucruri din acestea. Am inteles de la cineva care a facut pana la gradul 5 cu cei de la Societatea Romana de Radiestezie, ca cei de acolo se comporta cam ciudat. In sensul ca impun niste restrictii cursantilor si implementeaza la nivel mental anumite informatii daunatoare.Ce ziceti? Poate cineva sa dea niste sfaturi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e sa faci asa cum te indeamna sufletul,nu cred ca cineva poate sa-ti spuna sa faci sau sa nu faci,nimeni nu poate sa-ti ''implementeze'' ceva daca tu nu accepti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ghiocel!

Te tot bate gandul asta de aproape un an, nu? Nu stiu adresa filialei din Oradea dar promit sa ma interesez pentu tine!

Eu am facut pana la gradul 8, si daca-mi ajuta Dumnezeu merg mai departe. Acum cateva lamuriri:

- restrictiile nu ti le impune nimeni, o sa ti le impui tu, daca doresti sa progresezi. E o scoala de spiritualitate - ceea ce impune o anumita conduita morala - adica nu poti injura, uri, fura, etc. ca apoi sa astepti sa ai rezultate - iar daca din cauza asta, cineva zice ca sunt ciudat, e adevarat. Da, unii oameni te vor ocoli dupa ce faci cursurile, pentru ca nu te vor mai putea minti, lingusi, prosti si chiar vampira energetic - fara sa-ti dai seama.

- nu-ti implanteaza nimeni si nimic in subconstient, totul este la vedere, bine documentat din punct de vedere stiintific si spiritual! Nu se practica hipnoza si nici ceva asemanator, poate o rugaciune in grup dar asta o faci si cand te duci la biserica.

- gasesti si pe internet, multe forme de cursuri care se zic ca sunt de radiesteie sau inforenergetica dar nu sunt nici pe departe asa ceva.

- despre cei care blameaza - mai e si chestia cu vulpea care daca nu ajunge la struguri - zice ca-s acrii ! Ca in orice meserie (o gasesti in nomenclatorul de meserii - "inforenergetician"), ca sa te perfectionezi, e nevoie de multa munca iar daca nu muncesti sa intelegi si sa folosesti ce ai invatat la cursuri, nu poti merge mai departe (de ex: nu pui un asistent medical sa faca operatii pe creier, nu?)

 

Deocamdata atat, daca mai vrei...

 

 

Cu respect, Mihai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va, rog, cine stie sa-mi spuna si mie exact adresa din Bucuresti a Societatii Romane de Radiestezie....As dori tare mult sa ma apuc de cursuri, dar pe site nu scrie nici o adresa sau numar de telefon... :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va, rog, cine stie sa-mi spuna si mie exact adresa din Bucuresti a Societatii Romane de Radiestezie....As dori tare mult sa ma apuc de cursuri, dar pe site nu scrie nici o adresa sau numar de telefon... :crazy:

 

 

am gasit un nr de contact pt Fundatia Sf Apostol Andrei in timpul navigarii pe internet: 0744226757

 

poate va ajuta cu ceva,cu respect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salut! Intentionez sa fac niste cursuri de radiestezie. Daca este cineva care a facut si poate sa-mi dea niste sfaturi....Sa spuna unde, cu cine si cat costa cursurile. Daca este periculos sa le faci (si aici ma gandesc la programele implantate in subconstientul cursantului), si alte lucruri din acestea. Am inteles de la cineva care a facut pana la gradul 5 cu cei de la Societatea Romana de Radiestezie, ca cei de acolo se comporta cam ciudat. In sensul ca impun niste restrictii cursantilor si implementeaza la nivel mental anumite informatii daunatoare.Ce ziceti? Poate cineva sa dea niste sfaturi?

Daca mergi cu astfel de ganduri ... o sa fie cam greu. :nea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×