Sari la conținut
Forum Roportal
Arcangelo

Sunt gay

Postări Recomandate

Presupunand ca as putea cumva sa ma schimb,ca ar exista o solutie "minune",pentru ceea ce altii considera a fi doar o mare problema,nu as vrea.Nu doar ca nu simt ca ar fi ceva in neregula cu mine,pentru ca sunt gay,simt ca asa e bine sa fiu,ca asa imi place sa fiu,si ca nu as renunta sa fiu eu insumi,chiar daca as fi recompensat pentru asta...chiar daca am fost pedepsit in scopul asta!

Sa fii gay,e ceva minunat...nu pot sa descriu.Nu e ceva oribil,neplacut,urat sau mai stiu eu cum...nu are de fapt nici o legatura cu toate ideile preconcepute despre cat de rau este sa fii gay.Imi place sa fiu gay,ma bucur ca sunt gay,si nu as schimba asta.

Nu sunt tocmai "logic" atunci cand spun ca e o mare realizare,o mare satisfactie,o implinire si un succes -spun asta,nu pentru ca pot sa explic asa ceva in cuvinte,ci pentru ca simt asta.

Poate ca am reusit sa ratez multe lucruri in viata mea,dar un lucru este al meu: sunt eu insumi,si iubesc sa fiu eu insumi.

Isus spunea ca nu foloseste nimanui daca ar castiga lumea toata,dar si-ar pierde sufletul -daca mi s-ar da lumea toata,si ar trebui sa renunt doar la a fi eu insumi,as refuza.Si sunt GAY. :P

Daca am ales cumva,mai inainte de a venii in lumea asta,sa fiu gay,atunci sunt mandru si bucuros de alegerea asta,pentru ca in mod cert a fost una buna.Poate ca cea mai buna alegere pe care am facut-o -presupunand ca a fost o alegere atunci - pentru ca acum,in cursul vietii,nu a fost o alegere.

De fapt,nu prea mai conteaza,pentru ca,daca ar trebui sa aleg acum,as alege sa fiu gay,asa ca e acum o alegere. :(

 

Sunt convins ca unii se intreaba ce rost are sa deschid un asemenea topic si de ce l-am deschis.Ce vreau de la voi? -nu vreau ceva de la voi.Doar vreau sa va dau ceva de la mine.Vreau sa stiti ca dincolo de argumente,rationamente si explicatii,dincolo de ce spun unii sau altii,sa fii gay,e ceva frumos,minunat.Sa simti gay,e ceva frumos.

Vreau sa simtiti citind aceste randuri,ca e ok sa fiti voi insiva,indiferent de ce vi se spune,si ca nu exista poate vreo satisfactie mai mare,decat sa te bucuri de tine,de felul in care esti.Si sa nu mai dispretuiti niciodata fiinta voastra,sa nu va mai fie rusine de ea,sau sa credeti ca e numai buna de pus la gunoi!

Vreau sa cred ca macar unii,citind aceste randuri,vor si simtii ce spun,si vor intelege.E cam greu de pus in cuvinte...nu vreau sa transmit cuvinte,sau idei.Vreau sa transmit emotia,bucuria si satisfactia de a fii tu insuti,si sa simta fiecare ca e ok sa fie el insusi. :(

Nu te falsifica,omule...fii adevarat,e o mare rasplata in asta.Nu-ti vinde sufletul,pentru nimic,nu te trada,nu te vinde...nici pentru o sarutare,nici pentru 30 de arginti. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, man. Dar noi stiam ca esti gay si ca iti place, ca ai mai zis mai demult. Aaa... Ce vrei de la noi ? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
AWWW i think it's cute :P Can i keep him? Ha? Can I? Oh pleaaase!!

 

Daca erai barbat te lua de nevasta :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×