Sari la conținut
Forum Roportal
Iceboy20

Obsesie

Postări Recomandate

Salut,am o mare problema,cred ca sunt obsedat de un prieten.Da,stiu este dubios rau dar nu stiu de ce dar tot timpu ma gandesc ca dc nu ma suna,ca dc cand are timp liber nu intra pe mess la o poveste ,tot felul de idiotenii deastea.Cred ca am ajuns sa fiu obsedat de el si sincer m-am saturat pt k i foarte aiurea toata chestea asta,pana la urma fiecare face ce vrea cu timpul lui liber.Faza ciudata e ca am foarte multi prieteni dar numa in legatura cu el gandesc asa,numa in legatura cu el ma agit,probabil pt ca suntem cei mai buni prieteni,dar totusi e ciudat.

Cum credeti ca as putea sa scap de obsesia asta si sa nu mai intereseze ce face el,credeti ca daca l-as ignora vre-o saptamana(chiar daca nu vreau) as ajunge sa imi pese mai putin si sa nu ma mai intereseze ce face el?

Tin sa mentionez k nu sunt gay ,nu ma atrage in nici un fel din punct de vedere sexual,pur si simplu este cel mai bun prieten si atat.

Deci cum credeti ca as putea sa il privesc ca pe ceilalti prieteni ai mei,adica pur si simplu sa il vad ca un priten de incredere etc...dar sa nu i mai acord atata importanta,sa fiu mai indiferent.

Stiu ca povestea mea e aiurea,imi dau seama si eu de asta dar as aprecia daca nu m-ati lua peste picior si ati incerca sa ma ajutati,ms;)

Editat de Iceboy20

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu trebuie sa-l ignori. Si nu esti obsedat, esti doar foarte posesiv. Trebuie sa incepi sa intelegi ca avem toti viata noastra, preocuparile noastre, o sa sfarsesti prin a-l sufoca si o sa se indeparteze de tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu sunt obsedat dc ma gandesc atat de mult,dc i dau asa multa importanta?

Cum as putea sa nu ma mai gandesc deloc,sa nu mai stau mai tot timpu asteptand sa dea un semn de viata?mi se pare aiurea ca gandesc asa si nush cum sa ma schimb fata de el.

Editat de Iceboy20

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil te-ai obisnuit cu el , si eu ma gandesc la un coleg (defapt il injur ) cand nu intra pe mess la ora 19:00 ,sau nu raspunde la telefon , atunci iesim la o tigara :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
probabil m-am obijnuit dar vreau sa ma dezobijnuiesc :)

 

poi gaseste-ti o ocupatie ,astfel incat sa ai mintea concentrata si sa nu te mai gandesti la el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil m-am obijnuit dar vreau sa ma dezobijnuiesc :)

probabil i acord atata importanta pt ca cu el puteam sa vorbesc chiar orice,si dak aveam o problema mai personala cu el o puteam vorbi si probabil imi este frica sa nu il pierd ca prieten pt ca nu sunt genul care isi deschide sufletul in fata oricui.

Editat de Iceboy20

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poi gaseste-ti o ocupatie ,astfel incat sa ai mintea concentrata si sa nu te mai gandesti la el

 

 

Ce ocupatie ca toata ziua numa scoala si acasa...singurul moment cand chiar nu ma gandesc este cand ies cu prietenii in oras in weekenduri.

Editat de Iceboy20

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce sa-l ignori? Doar e prietenul tau cel mai bun, nu?

Trebuie doar sa intelegi ca el fiind prietenul tau nu este automat si proprietatea ta personala cu care faci ce vrei si cand vrei. Ca nu te suna sau nu intra pe mess nu trebuie sa insemne nimic. Poate are altceva de facut sau poate pur si simplu are nevoie de liniste. Tie nu ti s-a intamplat niciodata sa ai timp liber si totusi sa stai acasa singur si sa nu-ti suni prietenii pentru ca pur si simplu nu ai chef?

Iti sugerez sa iti gasesti o ocupatie utila in timpul in care nu te vezi cu prietenul tau, decat sa stai sa-ti bati capul cu intrebari din astea, care oricum sunt inutile :)

 

Ce ocupatie ca toata ziua numa scoala si acasa...singurul moment cand chiar nu ma gandesc este cand ies cu prietenii in oras in weekenduri.

 

Eu stiu..? Apuca-te de-un sport sau ceva de genul. Poate asa iti mai faci si alti prieteni la fel de buni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce sa-l ignori? Doar e prietenul tau cel mai bun, nu?

Trebuie doar sa intelegi ca el fiind prietenul tau nu este automat si proprietatea ta personala cu care faci ce vrei si cand vrei. Ca nu te suna sau nu intra pe mess nu trebuie sa insemne nimic. Poate are altceva de facut sau poate pur si simplu are nevoie de liniste. Tie nu ti s-a intamplat niciodata sa ai timp liber si totusi sa stai acasa singur si sa nu-ti suni prietenii pentru ca pur si simplu nu ai chef?

Iti sugerez sa iti gasesti o ocupatie utila in timpul in care nu te vezi cu prietenul tau, decat sa stai sa-ti bati capul cu intrebari din astea, care oricum sunt inutile :)

 

 

 

Eu stiu..? Apuca-te de-un sport sau ceva de genul. Poate asa iti mai faci si alti prieteni la fel de buni.

 

M-am gandit ca daca ar fi sa il ignor ,poate,in timp nu m-as mai gandit asa mult.Stiu ca fiecare om are momente cand are nevoie de liniste,stiu ca fiecare om face ce vrea in timpul lui liber,sunt constient de asta,dar totusi gandesc diferit cand vine vorba de el.

Am zis si mai sus vreau sa nu mai acord atata importanta pt ca ma afecteaza,ajung sa imi stric eu dispozitia doar pt ca nu m-a sunat....e aiurea si foarte prostesc:)

Toata situatia asta prin care trec acum mi se pare ca e foarte aiurea si imi dau seama ca este o prostie .

Editat de Iceboy20

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am gandit ca daca ar fi sa il ignor ,poate,in timp nu m-as mai gandit asa mult.Stiu ca fiecare om are momente cand are nevoie de liniste,stiu ca fiecare om face ce vrea in timpul lui liber,sunt constient de asta,dar totusi gandesc diferit cand vine vorba de el.

Am zis si mai sus vreau sa nu mai acord atata importanta pt ca ma afecteaza,ajung sa imi stric eu dispozitia doar pt ca nu m-a sunat....e aiurea si foarte prostesc:)

Toata situatia asta prin care trec acum mi se pare ca e foarte aiurea si imi dau seama ca este o prostie .

 

Pai de aia iti spuneam sa-ti gasesti ceva de facut in timpul asta, ca sa-ti distraga atentia.

Alti prieteni nu mai ai? Ma refer la prieteni, nu cunostinte.

Editat de Deceneus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×