Sari la conținut
Forum Roportal
VictorN

Conectarea la egregori si modificarea lor

Postări Recomandate

Cum se face fratilor conectarea la egregori?

Am inteles ca este printr-un gand parola.

Sa zicem ca vreau sa ma conectez la egregorul politicienilor romani.

La cine ma gandesc?! Care e simbolul?

E Ceausescu, Iliescu sau nici unul din cei 2?

Cum aflu gandul parola?

La ce ma gandesc dupa ce il aflu?

Sa zicem ca gandul parola de accesare a egregorului politicienilor romani ar fi "Ceausescu".

Ce trebuie sa gandesc?

"Alo, egregor al politicienilor romani, parola e Ceausescu, acum uite ce vreau sa faci:

1. ___________________

2.____________________

3.____________________"

Trebuie sa ii si argumentez egregorului de ce sa faca lucrurile respective sau nu e rational ca sa poata fi convins astfel sa se modifice cum vreau eu?!

Trebuie sa ii dau timp limita egregorului in care sa faca ce ii cer? Daca da cum ii zic fara sa se supere, sau nu se poate supara?!

Daca vreau de exemplu ca Basescu sa numai cumpere avioanele alea varza F-16 second-hand, la care egregor trebuie sa ma gandesc si cum sa il accesez si cum sa il conving sa il faca pe Base sa se razgandeasca?!

Am cautat pe net si nu am gasit cum sa fac chestiile astea.

Editat de VictorN

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

@otilia9, adica eu ma gandesc cum ca as fi politician si ma gandesc ca egregorul o sa ma asculte chiar daca nu sunt politician si va face ce vreau eu?!

Stiu ca o singura persoana nu poate face mare lucru, dar mai multe unite da, e eu vreau sa fac acest egregor al politicienilor sa devina din malefic cum am inteles ca este in benefic si sa ii puna sa faca si ceva pentru popor, nu numai ciordeli pentru ei.

Si daca nu il pot schimba din malefic in benefic am si o idee cum sa il pun in slujba poporului chiar daca este malefic, asta daca ma va asculta pe mine si alti care ne vom gandi la el si ii vom cere in anumit fel sa influenteze anumite persoane.

Editat de VictorN

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La un egregor te conectezi prin gand,nu cred ca ai nevoie de vreo parola.In functie de natura gandului se produce o unda vibratorie care se conecteaza singura la vibratiile de acelasi fel.Parerea mea. :P

Si,n-as crede ca poti tu da anumite limite de manifestare a unui egregor,cred ca hotaratori sunt toti cei care formeaza egregorul respectiv.De intensitatea gandurilor de acelasi tip si de sincronizarea lor cred eu ca ar depinde timpul si modul de a se manifesta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu se merge pe a fi ceea ce nu esti,este vorba de punerea in miscare a unor mecanisme ale universului.

Stii cum actiona Maica Tereza?

Ea spunea ceva de genul: nu ma chemati sa militez impotriva razboaielor,chemati-ma sa militez pentru pace.

Asa ca fii atent ce si cum vrei sa faci.

Citeste despre atractie si legile rezonantei vibrationale.

Daca ai timp,ai sa vezi pe Astrologie si paranormal la Practici si experiente,ca am deschis un topic,Un moment din zi pentru Pamant.Ideea a fost cea de a ne conecta toti participantii la un egregor benefic pamantului si constientizarea a cat mai multor oameni ca ceva trebuie facut,ca avem o responsabilitatea fata de pamantul care ne-a ingaduit sa ne nastem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Rog un moderator sa mute aceasta discutie la Forum Roportal > Omul si Societatea > Astrologie si paranormal > Practici si Experiente.

Multumesc anticipat!

Egregori sunt niste campuri care contin energie si informatii, care primesc cat si trimit informatii la persoane, influenteaza deciziile subtile ale oamenilor.

Editat de VictorN

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Fiecare grupare, fiecare mişcare religioasă, politică, artistică, fiecare ţară, formează un "egregor". Un

egregor este o fiinţă psihică emanată de o colectivitate, formată din g

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Simplist,un egregor este o holograma vibrationala emanata de...o grupare. :o: E simplu si logic;denumirea e academica;adica,pompoasa. :P

Nu e recomandat sa "modifici" egregori.O poti face daca esti suficient de puternic energetic dar....preiei "la pachet" bune si rele ale acelui egregor.Intri in el.Iar el functioneaza pe principiul vaselor comunicante,as afirma eu...nu,"se opune".

Risci? :) Poti duce?

Posibil,este... :blink: mie,mi-a reusit (uneori)...dar,mai bine,nu! 8)

Si cred ca iti reuseste numai daca acel egregor este "dator" macar, karmic...tie,cumva.

Ma rog,poate gresesc; :) e o parere...sau o concluzie proprie.

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa zicem ca vreau sa ma conectez la egregorul politicienilor romani.

Nu cred ca exista asa un egregor.

Daca exista totusi, are forma unui teanc de bancnote pe care scrie cu cerneala vizibila doar la lampa fluorescenta "MITA".

 

 

"Fiecare egregor are culorile sale, formele sale particulare: pentru

Franţa, cocoşul, pentru Rusia, ursul, etc...

 

...Trebuie, deci, ca acum

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cred ca exista asa un egregor.

Ba da, exista. Totul are un egregor. Romania are unul, orasul in care locuiesti are unul, familia ta are unul, cercul tau de prieteni s.a.m.d., pana si politicienii nostri au egregorul lor.

 

Pentru Romania, cred ca egregorul este un ciine maidanez amarit si jigarit! :)

Lol :) N-as crede.

 

Totusi nu orice grup de oameni emite destula energie si nu orice grup de oameni are o amprenta specifica proprie, ca sa zic asa, pentru un egregor.

Te inseli. Fiecare emite ceva, bun sau mai putin bun, dar emite.

N-are nici o relevanta cata energie se emite. Egregorul respectiv va fi mai puternic sau mai slab in functie de cantitatea de energii emise, dar nu poate fi inexistent.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce timpenie! Presupun ca pentru arabi ar fi camila, pentru eschimosi foca, iar pentru australieni cangurul? :blink:

Pentru Romania, cred ca egregorul este un ciine maidanez amarit si jigarit! :)

:) Ai ghicit! E o lupoaica! 8)

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×