Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

O tema pe care voiam sa o deschid de mult timp,dar am evitat deoarece forumul a devenit de ceva timp ultimul loc in care intri pentru relaxare si discutii libere.

 

Inainte de ploaie somnolenta accentuata,dureri in articulatii si tendinte spre anxietate.

Cand ploua torential,cu fulgere si tunete,ma incarc,debordez de energie,stare psihica excelenta.

Soare,comportament normal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io ador toate fenomenele meteo.

si ceata o iubesc mult de tot, finca, asa cum zice clasicu contemporan James Hetfield in capodopera "of wolf and man"......out of the day's mist i come...... :pardon: :spiteful: :spiteful: :P :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prefer caldura, desi imi face rau, dar norii, ceata, ploile de toamna ma deprima, de frig nu mai vorbesc, in perioadele foarte reci fac chiar alergii, asa ca ... sa vina vara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mda, cred ca am devenit meteosensibila de ceva timp... :good:

 

Cum va comportati inaintea unui front atmosferic?

 

...pai dau piept cu el, ce sa fac :cheer:

Editat de Hot-coffee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt meteosensibil in sensul ca de fiecare data cand urmeaza sa se schimbe vremea drastic si apar mari diferente de temperatura (exact ca in perioada prin care trecem acum) incepe sa ma doara un genunchi la care am avut o entorsa urata de tot acum 6 ani.

In rest...nimic deosebit. Nici mie nu-mi place cand ploua cu zilele si nu se mai opreste, intr-un final ma ia somnul si am senzatia ca sunt fara vlaga.

Cel mai bine ma simt cand e soare si sunt 30 - 32 de grade afara.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunt meteosensibil in sensul ca de fiecare data cand urmeaza sa se schimbe vremea drastic si apar mari diferente de temperatura (exact ca in perioada prin care trecem acum) incepe sa ma doara un genunchi la care am avut o entorsa urata de tot acum 6 ani.

In rest...nimic deosebit. Nici mie nu-mi place cand ploua cu zilele si nu se mai opreste, intr-un final ma ia somnul si am senzatia ca sunt fara vlaga.

Cel mai bine ma simt cand e soare si sunt 30 - 32 de grade afara.

Acelasi lucru patesc si eu! inainte sa se schimbe vremea, hardcore, ma dor genunchii urat de tot! Precizez ca am avut entorse la ambii genunchi si o fisura la cel drept parca :cheer:? Na...eram mic si prost si imi placea baschetu... :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acelasi lucru patesc si eu! inainte sa se schimbe vremea, hardcore, ma dor genunchii urat de tot! Precizez ca am avut entorse la ambii genunchi si o fisura la cel drept parca :P? Na...eram mic si prost si imi placea baschetu... :scare:

Eu n-am mai fost deloc mic, dar tot dintr-o prostie de-a mea s-a intamplat :wub: :cheer:

In orice caz pana atunci n-am simtit niciodata nimic cand se schimba vremea, doar dupa isprava respectiva

Editat de Deceneus

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si am dimineti... ma rog ... de obicei ma culc pe la 4-5 dimineata si mai tarziu ... dar intre orele respective 4-5 in anumite diminete ma dor maselele de ma ia naiba... si nu inteleg care e cauza .. de ce sunt asa matinale durerile astea? carii nu am ... dantura e ok la locu ei .. nu inteleg :scare:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si am dimineti... ma rog ... de obicei ma culc pe la 4-5 dimineata si mai tarziu ... dar intre orele respective 4-5 in anumite diminete ma dor maselele de ma ia naiba... si nu inteleg care e cauza .. de ce sunt asa matinale durerile astea? carii nu am ... dantura e ok la locu ei .. nu inteleg :cheer:

Fa gargara cu sare grunjoasa si bicarbonat de sodiu. De 2 ori pe zi. Mai multe minute. Si mai ia vitamine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×