Jump to content
Forum Roportal
ireversibila

Cosmarul vietii mele...

Rate this topic

Recommended Posts

nici nu stiu cum sa incep...o sa incerc sa fiu cat mai scurta si la obiect...

acum 3 luni am cunoscut un baiat extraordinar...avea toate calitatile (si ink le mai are) omului cu care mi`ash petrece tot restul vietii...am trait o iubire ca in povesti...in 3 luni am ajuns sa`l cunosc ft ft bine...petreceam tot timpul impreuna...ce sa zic...simteam k sunt cea mai fericita femeie de pe planeta....asta pana acum 2 zile knd mi`a spus k are HIV...la inceput nu am stiut cum sa reactionez , am fost in stare de soc...el la fel pentru k nu suporta ideea sa ma piarda...in cele din urma el a ajuns la spital pt k i s`a facut ft rau....azi am fost la el dar nu am simtit nici un fel de repulsie sau cva de genu pt el...era tot baiatul pe care il iubesc doar k e bolnav.... nu stiu ce sa fac , simt k viata mea nu mai are nici un rost fara el...si il iubesc atat de mult inkt nu stiu daca pot sa renunt la el...cu toate k stiu k alaturi de el nu ash avea niciodata o viata normala, nu ash putea sa am un copil...si sunt supusa tot timpul unui risc...sa nu iau si eu...(stiu doar ca el m`a protejat ft mult...nu am avut nici un contact sexual neprotejat....si am stat ft mult sa ma gandesc dak ar fi putut sa fiu un simplu accident dar nu`mi dau seama....sper sa nu fi cazut si eu in blestemul asta)....voi ce credeti???a`ti putea trai cu o persoana infectata??ce alegetzi...iubirea si sansa la fericire sau va ganditi doar sa fiti voi bine??

Greu moment...

In primul rand trebuie sa-ti faci si tu un test HIV pentru siguranta.

Poti trai cu o persoana infectata, poti infia un copil si sa formati o familie. Insa va fi greu pentru voi la cum vor reactiona cei din jur. Noi romanii suntem slab informati despre metodele de transmitere a virusului HIV.

CE as alege? cred ca a doua varianta. Iubirea e trecatoare...

Depinde ce-ti doresti tu de la viata.

.iubirea si sansa la fericire sau va ganditi doar sa fiti voi bine??

sa iti zic sincer,ambele variante.

As avea grija sa nu fiu infectata,as face analize periodice.As infia un copil sau mi-as face inserare d-aia nu stiu sa ma exprim in termenii potriviti.(inserarea pt a simti cum e sa fi mama in adevaratul sens al cuvantului,sa trec prin perioada aceea de 9 luni,nasterea,alaptarea,etc).

Eu zic ca daca il iubesti asa de mult vei sti ce sa faci in situatia asta.

Pentru inceput fa-ti niste analize sa te linistesti din punctul asta de vedere.

Intradevar, trista poveste. Dar nu ai specificat unele lucruri. Ce varste aveti? Cat de avansata e boala lui?

De asemenea ai putea din respect pentru restul de aici sa nu vorbesti ca pe mirc sau pe mess. Asa ca fara k, sh etc ca ma doare capul cand citesc.

eu am 22 de ani si el la fel...el s-a infectat cand era mic de la o injectie...deci are virusul de aprox 15 ani daca nu mai mult...si il iubesc atat de mult incat sa il accept asha...dar daca ma infectez si eu?daca o sa fie dintr-un accident?...doar la asta ma gandesc...ce as putea sa fac???sunt distrusa psihic...

eu am 22 de ani si el la fel...el s-a infectat cand era mic de la o injectie...deci are virusul de aprox 15 ani daca nu mai mult...si il iubesc atat de mult incat sa il accept asha...dar daca ma infectez si eu?daca o sa fie dintr-un accident?...doar la asta ma gandesc...ce as putea sa fac???sunt distrusa psihic...

incearca sa iti revi si sa gandesti la rece.daca sunteti atenti amandoi nu se v-a ajunge sa iei si tu. e greu,nu e o situatie in care deciziile se iau asa hai sa fie ceva acolo zis... daca sunteti atenti amandoi,sunteti prudenti nu iei si tu.

Edited by AlexaViviana

incearca sa iti revi si sa gandesti la rece.daca sunteti atenti amandoi nu se v-a ajunge sa iei si tu. e greu,nu e o situatie in care deciziile se iau asa hai sa fie ceva acolo zis... daca sunteti atenti amandoi,sunteti prudenti nu iei si tu.

multumesc frumos pentru incurajare...pt sfaturi...de mica mi`am dorit o iubire ca in povesti...si uite ca D-zeu mi'a dat-o dar m'a si doborat...8)(((

multumesc frumos pentru incurajare...pt sfaturi...de mica mi`am dorit o iubire ca in povesti...si uite ca D-zeu mi'a dat-o dar m'a si doborat...:)(((

nu ai pt ce.Cred ca toate fetele isi doresc o iubire ca in povesti,dar cred ca ai observat si tu ca pana si in povesti sunt si parti neplacute. Se zice ca Dumnezeu are cate un plan pt fiecare,poate pt tine asta e planul Lui.Stiu ca te intrebi de ce tocmai tie dar nu-ti v-a putea raspunde nimeni.

iubesti esti iubita,sunteti fericiti impreuna dar necazul (nu cred ca m-am exprimat corect dar fie..) este ca trebuie sa duceti aceasta povara..dar din cate stiu eu , iubire invinge intotdeauna 8) ti-o spune o pustoaica de 17 ani :hi:

nu te descuraja,daca el te vede pe tine distrusa psihic imagineaza-ti cum v-a fi si el mai ales ca probabil e deja..

Edited by AlexaViviana

bah, ceea ce nu te omoara te face mai tare............

fa testul si nu il parasi..........adoptati ...........

ce as face eu? posibil a doua varianta, e usor sa te indrum din spatele monitorului.

Din pacate singura solutie 100% eficienta de protectie impotriva HIV e abstinenta. Cu prezervativul exista un risc de 3% ca sa contactezi si tu boala, asa ca asta nu e o solutie pe termen lung.

Edited by Dingo25