Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Am si eu o intrebare. Este posibil sa patrunzi in visele altcuiva? Daca da...cum?

Dezvolta te rog ideea. Date insuficiente, raspuns ambiguu. Tu vrei sa sa intri in visul altcuiva? Altcineva intra in visul tau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca stii cum poti intra in visul cuiva, te rog sa detaliezi, e interesant, si..,cred ca multi ar experimenta

multumesc :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar nu se gandeste nimeni la consecinte si la incalcarea liberului arbitru?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oare cum se manifesta liberul arbitru in somn, in vise?

merita studiat fenomenul.

 

Pai se manifesta . Cine iti da voie sa intri in mine , in zona mea , in corpul meu , in dimensiunea mea?

 

Si fenomenul l am trait :flowers: de aia ma bag pe aici si suntem la paranormal :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca stii cum poti intra in visul cuiva, te rog sa detaliezi, e interesant, si..,cred ca multi ar experimenta

multumesc :blink:

In primul rand, ar trebui sa ne gandim cam ce sunt visele. Manifestari ale subconstientului: 1- pe baza impresiilor traite recent sau chiar mai indepartat; 2- avertizari ale unor situatii, fenomene sau evenimente care au avut sau care ar avea loc in viitor, pe baza unor elemente percepute subconstient; 3- perceptii ale unor forme gand straine, strecurate in subconstientul individual, prin intermediul subconstientului colectiv, care ne conecteaza pe toti; 4- exprimari codificate ale fricilor noastre, a fobiilor, a obsesiilor, etc. La cel din urma aspect, criptarea se face in functie de educatie omului.

Exista cred si alte feluri de vise, dar, pentru ca sunt o persoana care foloseste mult introspectia, pentru a-mi autodefini blocajele si structura interioara, pentru a ma cunoaste pe mine insumi, acestea le speculez cel mai mult. Nu se vor a fi niste definitii a la dictionar, nu se vor a combate teoria psihologiei oficiale, este doar un program de autocercetare, in baza unor informatii, mai mult sau mai putin oficiale.

Ok, stim ca visul este o insiruire de imagini sau cuvinte, chiar senzatii sau stari, asamblate intr-o mai mare sau mai mica logica. O activitate mentala subconstienta, pe care o putem controa mai mult sau mai putin. Aceeasi capacitate de a gandi, prin imagini, cuvinte, combinate cu emotii si senzatii, o putem exercita si ziua, sau in starea de veghe. Nu stiu ce conexiuni sunt exact intre mintea constienta dar, stim cu certitudine ca putem primi ganduri din exterior, prin fenomenul numit telepatie. In mare, toti oamenii au aceasta capacitate de a emite si receptiona doar ca, nu toti pot face distinctie intre gandurile lor si influentele exterioare.

 

in starea de vis, situatia este aceeasi doar ca, totul se face la nivel subconstient si, prin urmare, este filtrat si codificat de catre acesta. Un om poate trimite constient si sustinut, un mic program combinat din imagini si cuvinte, catre un om constient sau, catre un om care doarme. Cu cat este mai intens si are o mai buna capacitate de focalizare mentalul, cu atat sansele ca receptorul sau tinta, sa primeasca cat mai nealterat ce trimite emitatorul, devin mai mari. Nu este o patrundere a ta, in visul celuilalt, pentru a-l trai si tu. Mai degraba, un fel de programare prin care i se trimite ideea ta.

Desi, au fost si cazuri in care ambii dormeau si, au recunoscut ca s-au intalnit la nivel de vis. Probabil ca aceeasi chestie se poate realiza si constient, pentru a te conecta la visul omului adormit. Constient sau subconstient, este aceeasi substanta mentala, deci si regulile trebuie sa fie aceleasi.

Despre minte, natura si mecanismele si legile ei, se pot scrie tratate. Pentru o detaliere a modului, vreau totusi exemplul unei situatii particularizate. Pentru ca "tehnica" difera de la caz la caz.

 

 

 

Pai se manifesta . Cine iti da voie sa intri in mine , in zona mea , in corpul meu , in dimensiunea mea?

 

Si fenomenul l am trait :) de aia ma bag pe aici si suntem la paranormal :flowers:

Doresc detalii. Ce natura a avut aceasta strapungere a visului? Amenintatoare? Agresiva? Ar fi bine daca ai spune mai multe in acest sens, sa reusim sa definim natura "spionului" si intentiile lui.

 

 

Pai se manifesta . Cine iti da voie sa intri in mine , in zona mea , in corpul meu , in dimensiunea mea?

 

Si fenomenul l am trait :) de aia ma bag pe aici si suntem la paranormal :flowers:

Sunt oameni care o pot face. Si, de multe ori puterea corupe si, il face pe cel care o detine sa isi asume dreptul. Puterea primeaza asupra dreptului. Sunt reguli aplicate in general, pe multiple planuri ale vietii. Fermentul mai mare il mananca pe cel mai mic, deci, unul dintre modurile de gandire ale celor care sunt imbatati cu puterea, este ceva de genul: "Fac ce vreau, pentru ca pot, si, o fac fara acordul tau, pentru ca o pot face cu tot cu impotrivirea ta".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Domnul Sancy in orice problema exista mai multe viziuni

 

psihologica

parapsihologica

 

 

 

din punct de vedere psihologic subiectul l am putea discuta pe aria cuvenita ( in care am spune ca visele sunt proiectiile fricilor noastre , a ceea ce subconstientul imprima )

 

din punct de vedere parapsihologic problema era urmatoarea : agresorul nostru avea abilitati extrasenzoriale si ma storcea de energie prin vis si cauta informatii .. cum a facut o? nu stiu inca nu m am bagat in visele altora . dar un lucru stiu : cere voie cand vrei ceva de la un om , spirit , entitate ca sa respecti liberul arbitru

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
din punct de vedere parapsihologic problema era urmatoarea : agresorul nostru avea abilitati extrasenzoriale si ma storcea de energie prin vis si cauta informatii .. cum a facut o? nu stiu inca nu m am bagat in visele altora . dar un lucru stiu : cere voie cand vrei ceva de la un om , spirit , entitate ca sa respecti liberul arbitru

Mda, una din chestiile de capatai ale atacurilor psihotronice, este vampirizarea. Am intalnit si eu un astfel de tip, chiar am stat de vorba cu el, chiar mi-a spus surazand ca intentioneaza sa ma atace, si cum chiar. Intr-o saptamana, ajunsesem la 53 de kilograme si, simteam ca oricata protectie psihica si mentala imi asigur, nu era suficienta. Intr-un oarecare mod, am reusit sa ma conectez cu el, intr-un moment in care imi "sifona costumul" si, i-am vazut mainile atingand o fotografie de-a mea. Da, tipul fusese la mine in casa, si imi furase o fotografie. Vreau sa spun ca, pentru a scapa aceasta stoarcere, am apelat si eu la chestii neortodoxe, am lovit cu ce am putut si eu. Ideea este ca, intentiile cu adevarat, i le-am "ginit" in timpul somnului, cand subconstientul mi-a lansat un avertisment clar ca sunt lucrat si de cine. Tu, cum l-ai depistat? Il cunosti? Ai stat de vorba cu el? Apropo, daca il stii, cum il cheama? Poate este acelasi :flowers: .

Daca o poate face, nu iti va cere nici o voie, intrezarindu-se refuzul tau.

De ce crezi ca te-a ales tocmai pe tine?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda, una din chestiile de capatai ale atacurilor psihotronice, este vampirizarea. Am intalnit si eu un astfel de tip, chiar am stat de vorba cu el, chiar mi-a spus surazand ca intentioneaza sa ma atace, si cum chiar. Intr-o saptamana, ajunsesem la 53 de kilograme si, simteam ca oricata protectie psihica si mentala imi asigur, nu era suficienta. Intr-un oarecare mod, am reusit sa ma conectez cu el, intr-un moment in care imi "sifona costumul" si, i-am vazut mainile atingand o fotografie de-a mea. Da, tipul fusese la mine in casa, si imi furase o fotografie.

 

Vampirizarea se numeste parazitare, nu e nimic magic la mijloc.

 

 

Este doar autosugestie si ignoranta. daca nu vedeai ca ti-a atins poza, daca ai cunoaste in detaliu ce e aceea parazitare, daca ai avea incredere in sine, daca ti-ai acorda tu insuti o oaresce valoare intrinseca, si ai gandi rational, ai putea invinge atacurile "psihotronice".

Auzi dom`le, ce neologism tehnicizat. De parca am avea cipuri in creier. Avem nevoie de implant de cipuri in creier oare?

Editat de Thedumbunion

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×