Sari la conținut
Forum Roportal
Dulcica

Exercitiu de gandire

Postări Recomandate

Ma chinuiam candva la un chestionar (sau nu mai stiu ce era) sa gasesc cat mai multe utilitati diferite pentru un singur obiect. Pot fi aproape orice, numai imaginatie sa aveti. :hi: Sa va vad daca sunteti mai tari decat mine.

Exemplu. rigla: liniat, batut colegul, masurat, aratat, pentru spart un globulet etc .........

 

primul cuvant: CD

have funn! :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dormit.. aruncat hainele pentru ca ulterior sa le asezam...joculete(gadilat ex)

tinut jucariile de plus...

 

 

cuv nou casti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dormit.. aruncat hainele pentru ca ulterior sa le asezam...joculete(gadilat ex)

tinut jucariile de plus...

cuv nou casti

cel mai stresant era ca de fapt, trebuiau gasite cel putin 10 intrebuintari :- .. dar mie niciodata nu-mi iesea..

Ontopic, :P ascultat, vb la microfon, ferit parintii de muzica data tare, pt a speria pe cineva (dai mai tare fara sa vada), pt..... dat in cap ... (orice obiect e bun de dat in cap... :P ), sunt bune de aruncat pe geam, de scapat de orele grele de la scoala.. (tot la ascultat muzica intra.... ) si atat :P

 

cuvant nou: bila

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am stiut ca trebuie 10 dar am sa ma chinui de acum...

 

pai cu bila : de jucat biliard, ping-pong, popice, antistres, joculet cu bagat biluta prin labirint, aruncat la cineva in cap ( cum spuneai tu ca e bun orice) aaa... daca merge :"> este deodorant cu bila si nu imi mai dau seama

 

 

gogoasa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de mancat, de umplut, de cumparat, de aruncat cu ea pe jos :P , de potolit foamea :P , de savurat, gustare, e buna de combinat cu un suc, de indulcit (a te indulci :P ), de servit ca desert.. :P :-

 

c.n. balon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

provocarea plamanilor, impodobirea unei sali, dar si placerea (unora) de a le sparge; plimbare (5 saptamani la rand....)...

 

 

cuvant nou: periuta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×