Sari la conținut
Forum Roportal
Inteleptul Sorinica

Istoria antisemitismului roman

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Istoria antisemitismului roman este din pacate ,un trist capitol a romanilor.Poporul roman este si a fost un popor pasnic,docil si supus.Din aceste cauze o fost de multe ori in istoria sa "dus de nas" de catre cei care au ajuns sa-l conduca. Am gasit un site roman care ne aminteste acele timpuri de care romanii azi se rusineaza .

http://www.antisemitism.ro/ro/istoria-antisemitismului/

Editat de Evreul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evreule, sa ceri respectul din partea romanilor dupa ce vei respecta intai romanii!

 

Nu stiu cat realizezi, dar atitudinea ta rasista si nerespectuasa pe topicele astea nu face altceva decat sa mareasca ura impotriva evreilor. Si e pacat ca pentru cativa sa sufere multi nevinovati. Poate tocmai din cauza unor astfel de elemente a ajuns si intregul popor evreu sa sufere atat. De altfel, HOLOCAUST - care daca nu ma insel inseamna SACRIFICIU - este reprezentativ pentru raul pe care l-a suferit poporul evreu. Poate tocmai acele grupuri sioniste dintre voi sunt cauza tuturor relelor, SACRIFICAND totodata intregul popor evreu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa vedem si fata opusa a medaliei: Cine au fost slugile sovieticilor in Europa de est la terminarea celui de-al doilea razboi mondial? Cine a construit comunismul in Europa de est?

" ...[in Hungary] It was not until 1945 that the Jews were able to regain control. Three Russian Jews were installed as the ruling triumvirate, Matyas Rakosi (Rosencranz), Erno Gero (Singer) and Zoltan Vas. Both Rakosi and Gero had been members of Kun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu cat realizezi, dar atitudinea ta rasista si nerespectuasa pe topicele astea nu face altceva decat sa mareasca ura impotriva evreilor.

 

 

Nu toţi evreii sunt la fel, la fel cum nu toţi rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Am sters cuvintele nesimtite la care de data asta aleg sa nu raspund.

Site-ul citat este "roman" doar pentru ca apare in limba romana.Altfel este doar un site evreiesc, de propaganda evreiasca ,finantat de catre evrei si dedicat scopurilor evreiesti,adica este site evreiesc.

Am gasit si eu un site chiar romanesc de data asta ,unde niste tipi chei, tatuati cu niste cruci incarligate ,spuneau niste chestii despre evrei,dar din respect pentru evreii corecti,inteligenti si cu bun simt,ba chiar si in amintirea frumoasei si focoasei evreice ,de care m-am indragostit nebuneste pentru prima data ,nu postez aici nici ideile alora si nici macar linkul.

"Evreul" asta de aici ,reuseste sa ma impinga spre antisemitism fara vrerea mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Evreule, sa ceri respectul din partea romanilor dupa ce vei respecta intai romanii!

 

Nu stiu cat realizezi, dar atitudinea ta rasista si nerespectuasa pe topicele astea nu face altceva decat sa mareasca ura impotriva evreilor. Si e pacat ca pentru cativa sa sufere multi nevinovati. Poate tocmai din cauza unor astfel de elemente a ajuns si intregul popor evreu sa sufere atat. De altfel, HOLOCAUST - care daca nu ma insel inseamna SACRIFICIU - este reprezentativ pentru raul pe care l-a suferit poporul evreu. Poate tocmai acele grupuri sioniste dintre voi sunt cauza tuturor relelor, SACRIFICAND totodata intregul popor evreu.

Ma pipo,tu nu esti poporul roman.Esti mai mult rezidurile lui ,tu si prietenii tai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma pipo,tu nu esti poporul roman.Esti mai mult rezidurile lui ,tu si prietenii tai.

Si cine reprezinta poporul roman, Iliescu cu palarie si palton evreiesc asa cum s-a prezentat de ziua lui? :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am sters cuvintele nesimtite la care de data asta aleg sa nu raspund.

Site-ul citat este "roman" doar pentru ca apare in limba romana.Altfel este doar un site evreiesc, de propaganda evreiasca ,finantat de catre evrei si dedicat scopurilor evreiesti,adica este site evreiesc.

Am gasit si eu un site chiar romanesc de data asta ,unde niste tipi chei, tatuati cu niste cruci incarligate ,spuneau niste chestii despre evrei,dar din respect pentru evreii corecti,inteligenti si cu bun simt,ba chiar si in amintirea frumoasei si focoasei evreice ,de care m-am indragostit nebuneste pentru prima data ,nu postez aici nici ideile alora si nici macar linkul.

"Evreul" asta de aici ,reuseste sa ma impinga spre antisemitism fara vrerea mea.

 

Ce spui tu dom-le Burel001 ? Ai sters cand ai fost moderator dar azi nu mai esti. Vreau sa sper ca eu am ajutat la asta. Ce spui dumneata? Este ceva neadevarat? Poate aduci si tu ceva la subiect si nu scancete de prunc fara puteri? Uite, am deschis un topic. Discuta daca ai ceva de scris la subiect. Eu te "inping" spre antisemitism ca pana acuma tu numai ai tinut lumanarile la Mama Tereza...Esti pur si simplu caraghioz.

 

 

 

Si asta este foarte interesant. Legile care si Romania este datoare sa recunoasca.

http://www.antisemitism.ro/ro/legislatie-s...ea-105-2009.htm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×