Jump to content
Forum Roportal
laursan3

Cei care au ca pasiune voluntariatul!

Rate this topic

Recommended Posts

Sunt printre forumisti persoane care se implica activ in a ajuta pe altii in mod organizat si gratuit? de exemplu: acordarea unui sprijin persoanelor defavorizate (varstinici, analfabeti, etc.) , apartenenta si activismul in organizatii ecologiste, cluburi pe diferite teme (cenaclul scriitorilor,ale pasionatilor de matematica sau astronomie), asociatii studentesti etc?

Nu ai nevoie de asociatie! Poti organiza tu un grup! Eu m-am gandit sa organizez un grup impreuna cu care sa fac alergari pe Tampa (Muntele de langa Brasov) si sa promovam acest mod de a petrece o parte a timpului liber pentru sanatate! Ma gandesc deocamdata cum as putea face asta!

Sunt exemple destule de oameni care au facut diferite lucruri si i-au inspirat pe altii sa faca la fel!

Stii care ar fi primul banc despre voi ?

Cum se numesc unii ce alearga de nebuni pe Tampa ?

:lol: 8)

Nu fac asa ceva, dar mi-ar placea. In orasul meu nu stiu sa existe astfel de asociatii.

Nu ai nevoie de asociatie! Poti organiza tu un grup! Eu m-am gandit sa organizez un grup impreuna cu care sa fac alergari pe Tampa (Muntele de langa Brasov) si sa promovam acest mod de a petrece o parte a timpului liber pentru sanatate! Ma gandesc deocamdata cum as putea face asta!

Sunt exemple destule de oameni care au facut diferite lucruri si i-au inspirat pe altii sa faca la fel!

Edited by laursan3

Stii care ar fi primul banc despre voi ?

Cum se numesc unii ce alearga de nebuni pe Tampa ?

:P :)

:P

Chestia asta a vrut sa o faca un tip pe care l-am intalnit intamplator alergand pe tampa! Trebuie sa iau legatura cu el si deja suntem 3: eu, el si taicasu!

Sti vreunu care a fost numit sanatos la cap cand a incercat sa faca ceva ce nu s-a mai facut?

8) :lol:

Edited by laursan3

:P

Chestia asta a vrut sa o faca un tip pe care l-am intalnit intamplator alergand pe tampa! Trebuie sa iau legatura cu el si deja suntem 3: eu, el si taicasu!

Sti vreunu care a fost numit sanatos la cap cand a incercat sa faca ceva ce nu s-a mai facut?

8) :lol:

Aici trebuie sa iti dau dreptate. Asa e.

Mereu am sustinut ca : diferenta intre o idee nebuna si genialitate, o face, reusita!

Cand spui cuiva ce vrei sa faci, spune ca esti nebun.

Iar daca iti iese, esti numit geniu.

Asa am patit si eu in '95 cand am infiintat o fundatie. Toata lumea spunea ca nu voi reusi, ca doar Printesa Margareta are, si altii, si cine sunt eu ?!

Apoi, cand am reusit, nu mai aveau cuvinte.

Dar, de curiozitate . De ce alergati pe munte ?

As vrea sa fac si eu voluntariat....Stie cineva o organizatie prin Bucuresti? Imi aleg eu programul? ca nu am timp mereu....