Sari la conținut
Forum Roportal
Tazzmann

Sa mai insist sau sa o las balta ? :(

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum am cunoscut-o?....Poi trebuia sa ne intalnim mai multi prieteni si pan la urma am ramas numai noi doi...Am iesit in oras cu ea, am mers la un suc, ne-am distrat, pot sa zic ca totul a fost ok. A doua zi cand am intrebat-o dc iesim a zis ca nu poate bla bla...Era clar ca ea cauta motive..Pan la urma mi-a zis ca nu vrea ca sa ma atasez de ea, ca sa nu sufar dar era prea tarziu..eu deja eram atras de ea.Mi a zis ca momentan nu poate fi nik intre noi.Acest cuvant 'momentan' m-a incitat,nu intelegem de ce momentan nu poate dar mai tarziu ar fi disponibila... Ca orice baiat am vrut sa aflu motivul pt care nu se poate mai mult.Initial nu a vrut sa m-il zica dar dupa insistentele mele mi l-a zis..Ea tine la un alt barbat dar nu oricare barbat ci...casatorit, cu care oricum nu poate fi niciodata, dupa cum mi-a zis si ea.Din felu dupa cum vb de acel barbat casatorit de care ii place parea pesimista si constienta ca nu il va avea niciodata.Acum, sincer,nush ce sa mai fac:-?? Sa mai insist...sau sa o las sa isi puna ordine in ganduri, sa ii acord timp ;)?? Pls ajutati-ma cu un sfat:) Mc anticipat:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uito!... cel putin pentru un timp . Nu cred ca esti ceea ce isi doreste ea.Probabil ii place de tine insa ai castiga dragostea este foarte dificil. In cazul in care vei incepe sa ai o "relatie" cu ea va fi mai mult bazata pe sex sau un refugiu pentru nemultumirile ei cu celalalt barbat .Daca esti dispus sa accepti asta sau sa o imparti cu celalalt continua,insa cu timpul te vei atasa mai mult de ea si iti va fi tot mai greu.Imi pare rau pentru tine.

O femeie se uita doar inlocuind-o cu alta(sau cu mai multe)...asta ca sfat,pana iti revi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

.....nu-i a bine.....odata ce te-ai atasa asa repede de ea(ori esti un romantic sau pur si simplu simti nevoia de a avea o iubita) si asteptarile tale fata de ea sunt mai mari decat ar trebui...ceeea ce intr-un scurt timp iti vor aduce dezamajiri.

nu incerca sa faci prostia de ai deveni prieten caci de vei dori ceva mai mult mai incolo de la ea nu vei primi.....mai indicat este cum spuneai si tu sa-i lasi o anumita perioada de a-si face ordine in ganduri si de nici atunci ea nu stie sa profite de ocazia pe care o are...nu cred ca isi mai are rost sa speri la ceva cu ea. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am avut, din nefericire, o relatie cu un barbat casatorit, si de aceea parerea mea ar fi sa renunti la aceasta fata....si nici sa nu te gandesti la posibilitatea de a-i fi amic pt a o apropia de tine, tu vei avea de suferit.....

 

sa stii ca o astfel de relatie (cu un barbat casatorit) lasa rani greu de vindecat....deci, mai bine renunta ...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu te vrea. Tine legatura cu ea, dar nu te axa pe ea, cauta alta, mai precis, asteapta sa apara alta si vezi-ti de viata ta. Daca mai tarziu te va vrea ea, vei afla. Pana atunci ocupa-te de persoana ta - distreaza-te, ingrijeste-te, traieste. Niciodata sa nu tragi de nimeni si, mai ales, niciodata sa nu tragi de o femeie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faza e ca nush dc chiar are o relatie cu acel barbat...Mi-a zis doar ca tine la un barbat casatorit cu care nu va fi niciodata. E posibil doar sa tina la el fara sa fi fost ceva intre ei.. Dar acum stau si ma gandesc si eu cum poti oare sa placi in continuare un barbat casatorit desi stii ca nu vei fi niciodata cu el; sa fim seriosi ca nu ar fi o alegere justa sa iti lasi sotia...pt o fata de 20 de ani.Probabil ca si el i-a dat sperante ....nush...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faza e ca nush dc chiar are o relatie cu acel barbat...Mi-a zis doar ca tine la un barbat casatorit cu care nu va fi niciodata. E posibil doar sa tina la el fara sa fi fost ceva intre ei.. Dar acum stau si ma gandesc si eu cum poti oare sa placi in continuare un barbat casatorit desi stii ca nu vei fi niciodata cu el; sa fim seriosi ca nu ar fi o alegere justa sa iti lasi sotia...pt o fata de 20 de ani.Probabil ca si el i-a dat sperante ....nush...

 

Ti-a zis-o asa ca sa nu te mai agati de ea, ca sa nu-ti mai faci sperante. Uit-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Faza e ca nush dc chiar are o relatie cu acel barbat...Mi-a zis doar ca tine la un barbat casatorit cu care nu va fi niciodata. E posibil doar sa tina la el fara sa fi fost ceva intre ei.. Dar acum stau si ma gandesc si eu cum poti oare sa placi in continuare un barbat casatorit desi stii ca nu vei fi niciodata cu el; sa fim seriosi ca nu ar fi o alegere justa sa iti lasi sotia...pt o fata de 20 de ani.Probabil ca si el i-a dat sperante ....nush...

 

Probabil ca ea e amanta lui si spera ca ala o sa isi lase intr-o zi nevasta pentru ea. Sfatul meu e sa stai cat mai departe de persoanele care se dau la altele care sunt casatorite sau au prieten(a). Daca o sa te cuplezi cu ea exista o sansa foarte mare sa te trezesti mai incolo ca se va da si la altii. Cel mai bine e sa cauti o fata stabila emotional care stie ce vrea de la viata.

Editat de Dingo25

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa mai insist...sau sa o las sa isi puna ordine in ganduri, sa ii acord timp ;)?? Pls ajutati-ma cu un sfat:) Mc anticipat:)

Nu insista, dar stai pe aproape. Poti sa fii pe faza cand ea are zile libere sau momente nashpa... ca si cum ai veghea sa ii fie viata mai frumoasa. Poate aparea un moment (nu e sigur, dar daca crezi ca ai timp de pierdut!?) cand ea o sa isi dea seama ca incepi sa insemni mult pentru ea.

Se explica foarte bine procedura aici :lol: :

http://hranavie.aqvarius.ro/miculprintz.htm

 

Multa bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×