Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

salut.am o asa zisa problema:pe gat barba este deasa si creste uniform,perciunii la fel insa parul de pe obraji nu creste cum ar trebui.pe obrazul stang este des iar pe cel drept este la fel de des insa blond amestecat cu negru...ce sa fac??sa ma barbieresc mai des?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu! Pur si simplu pielea obrazului tau n-are foliculii la fel de deschisi precum cea din zona gatului. De exemplu, mie-mi creste mai mult par pe spate decat pe piept, sau decat parul de pe cap. N-ai nicio problema. Eu ce sa mai spun cand vad ca la 24 de ani am chelit complet?

 

Asta e... las natura sa-si urmeze cursul. Traiasca Cernobilul!

Editat de Junk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat sa-l intreb pe initiatorul topicului ce varsta are. Daca e undeva sub 20 de ani, e ceva normal. Daca e un caz care depaseste 20 de ani... eu stiu... sa dea vina pe hormoni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sub 20.16 ani am.nu am de ce sa dau vina pe hormoni ca sunt paros ca o maimuta insa doar un lucru as vrea sa aflu.daca ma barbieresc mai des se indeseste si parul blond se transforma in par negru?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sub 20.16 ani am.nu am de ce sa dau vina pe hormoni ca sunt paros ca o maimuta insa doar un lucru as vrea sa aflu.daca ma barbieresc mai des se indeseste si parul blond se transforma in par negru?

Devine firul mai gros. Nu pot sa-ti garantez daca va ramane tot blond, sau daca va deveni negru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Il lasi sa creasca si il tai, mai sus de piele. Simplu. Si nici nu imbatrineste pielea asa repede, ca la barbieritul maxim.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sub 20.16 ani am.nu am de ce sa dau vina pe hormoni ca sunt paros ca o maimuta insa doar un lucru as vrea sa aflu.daca ma barbieresc mai des se indeseste si parul blond se transforma in par negru?

 

Barbieritul nu schimba culoarea parului:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×