Jump to content
Forum Roportal
Ana_maria_jb

Zgomote ciudate, sunet de pasi

Recommended Posts

sunt noua pe forum ! scriu aici ce mi s-a intamplat vara trecuta ! ca in fiecare vara , am dormit la bunici , dar din vara 2008 se aud sunete foarte ciudate in casa , in fine ! vara asta , in a doua noapte de dormit , am intrat in casa , am inchis usa cu cheia si am pus cheia pe masa de langa pat ! mentionez ca eram singura in casa ! m-am pus sa dorm fara nici o problema , nu visam si nu era imaginatia mea deoarece nu m-am uitat la filme horror , defapt la nici un film , nu am citit nici auzit vreo poveste de groaza ! deci m-am pus sa dom , si ma trezesc fara nici un motiv in noapte ! can am vrut sa ma uit la telefon sa vad ce ora e , se aud niste pasi clari pe covor , pasi inceti inceti , mentionez ca usa de la camara ce duce la podul vechi era deschis larg , se auzeau pasi , venind din camera aia , trecand prin camera mea , spre coridor , dupa ce acel ceva a iesit din camera mea , pasii se auzeau si pe hol , dar calca pe varfuri , de parca nu vroia sa ma trezesc ! a doua zi mi-am pus o bata sub pat , si o lanterna pe masa ! noaptea , pasii se aud iar , sincer , de la inceput credeam ca e un om in casa , eu nu sunt deloc fricoasa , iau incet bata de sub pat , si laanterna de pe masa , ma ridic incet din pat , chiar cand pasii erau aproape , iau pozitia sa dau cu bata si aprind lanterna si dau cu bata ! am ramas mascha cand mi-am dat seama ca am dat dupa muste ! am stat un pic m-am gandit la toate variantele posibile : sobolan ( nu pt ca era un pas lung , de om stiu asta sigur ) , pisica ( nicidecum , pt ca repet era un pas de om , era lung si apasat ) , in cele din urma , nu vroiam sa cred dar am pus si posibilitatea asta , de a fi o ... fantoma ! am tinut-o asa aproape toata vara , ma obisnuisem! dar in ultimele 2 zile a venit si verisorul meu , seara am dormit i camere diferite , ma trezesc dinou noaptea , deja eram obisnuita , se aud pasii ca de obicei si cand sa adorm ce credeti? ma striga verumeu si imi zice : nu mai tot umbla pe aici si dute culcate odata !! am ramas masca ! si el a auzit pasii???? eu credeam ca e o fantoma ... dar in mintea mea .... dupa noaptea aia , am plecat a 2-a zi si nu am mai dormit acolo de atunci , verisorul meu e foarte speriat ! deci toate astea s-au intamplat in vara asta ! iar acum , sambata asta , a 2-a zi de Craciun , merg dinou in sat !!! ce credeti ca a fost !! spuneti-mi va rog !...!

ce credeti ca a fost !! spuneti-mi va rog !...!

Posibil sa fi fost o fantoma, cel putin dupa cum descrii tu ca se petrec lucrurile. Daca mai vine intreab-o ce vrea.

Atentie ca initiatoarea topicului (care aude pasi de fantoma si se pregateste sa le infrunte cu o bata, nu cu apa sfintita) nu a mai revenit din seara de Ajun.

Ce credeti ca poate fi?

Atentie ca initiatoarea topicului (care aude pasi de fantoma si se pregateste sa le infrunte cu o bata, nu cu apa sfintita) nu a mai revenit din seara de Ajun.

Ce credeti ca poate fi?

poate a uitat de acest topic :) sau...... :>

Ce credeti ca poate fi?

O simpla poveste. A intrat aici doar sa-si arate calitatile de naratoare. Ii dau un 5,nu prea stie sa ma sperie cu adevarat. Poate data viitoare. :)