Sari la conținut
Forum Roportal
Wraiste*

Simt ca ma insala..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Se spune ca femeile simt atunci cand sunt inselate..Da,eu in momentul de fata simt..simt ca ma inseala.si nu neaparat din punct de vedere fizic.Il simt foarte departe de mine, il simt cu gandul la altcineva. Nu stiu, poate ca am dat-o in paranoia,dar el nu mai este cum a fost la inceput.Si avand in vedere faptul ca eu doar simt, si nu am ceva palpabil, ma perpelesc mai tare si nu stiu ce sa mai fac..El este destul de distant si cand incerc sa vorbesc cu el incepe sa rada si sa-mi spuna ca aberez.Daca el este cel care are dreptate, eu de ce nu ma simt iubita? El de ce imi spune din ce in ce mai rar ca ma iubeste? De ce prefera sa petreaca timpul cu prietenii, colegii, vecinii, cu oricine numai cu mine nu? De ce nu este gelos atunci cand cineva imi face avansuri? De ce nu mai vine sa ma ia de la munca,asa cum fac prietenii sau sotii altor colege? De ce atunci cand nu sunt langa el nu imi da un telefon sa vada ce fac? De ce nu mai petrecem timp impreuna? De ce nu mai ne plimbam? De ce nu mai radem, de ce nu mai vorbim? De ce am devenit doi straini?

Eu stau si ma consum si nu stiu ce sa mai fac sa ne fie bine..Ma gandesc unde am gresit si ce pot face sa fim ca la inceput.. Firul s-a rupt undeva ( ce n-as da sa stiu unde) si el a ramas undeva..pierdut pe drum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca ai putea accepta ca.. e over, sa-ti iei un timp numai a tau, sa te regasesi pe tine insati si p-orma ai putea sa schimbi...persoana, o sa fie iar asa frumos ca la inceput.

 

si da, de obicei cand se ajunge aci, inseamna ca unul din parteneri are pe altcineva si nu renunta la relatia veche de dragul comoditatii, al prietenilor etc. din diferite motive.

in orice caz, e nasol, da nu te mai chinui aiurea sa dregi borcane sparte. nu iese mare branza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi vine atat de greu.daca mi-ar spune in fata ca nu mai vrea sa continue cu mine si ca are pe altcineva mi-ar fi mult mai usor, crede-ma. dar nu spune nimic. e indiferent si doare...acum am inteles ca opusul dragostei nu este ura, ci indiferenta.

acum 2 saptamani am incercat sa vorbesc cu el mi-a zis ca el este un om slab si in momentul in care o fata ii acorda putina atentie el se lasa dus de val. si dupa aia a rectificat : a spus ca era asa inainte de a ne casatori, desi eu personal nu inteleg cum ar putea schimba o bucata de hartie personalitatea unui om

Editat de Wraiste*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e cam dureros sa ajungi in faza asta, ce povestesti tu.

parerea mea e ca ori accepti ca e gata si sa va lasati liberi reciproc, ori iti gasesti si tu pe altcineva.

el ti-a spus-o cam verde in fata, da nu vrei tu sa accepti , finca doare al naibii de rau.

 

stii, in toate cazurile de genul asta, cel care inseala da vina pe cel de langa el si-i gaseste tot felu de defecte, il face sa se simta un rahat in ploaie, pentru ca el sa-si poata construi in imaginatia lui motivatia, scuza inselarii. care nu are scuza. NICIODATA.

 

daca va veti reda libertatea unul altuia, civilizat si frumos, vei vedea ca si tu insati ai nevoie de....ceva nou.

de ce sa stai sa iti consumi zilele, energia, timpul, rabdarea, pentru un plavan pe care nu-l doare undeva de persoana ta, de nevoile tale?

 

ar fi mai dificil daca ati avea copii.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca nu il iubeam nu ma casatoream cu el dar nu mai am puterea sa mai rezist. chiar acum i-am trimis un mesaj in care l-am intrebat daca nu intra pe net, ca este plecat in afara orasului si nici nu mi-a raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
chiar daca e adevarat nu ar recunoaste asta sub nici o forma.daca aveti cumva idei despre cum as putea sa il fac sa recunoasca m-as ramane indatorata

da, e perfect ce a zis Pippo, numa ca ajungi in punctu asta geu de tot.

 

il imbeti bine de tot si poate scapa porumbelu

sau ii zici tu ca-l inseli si marturiseste si el.

 

dar de obicei , in special cand au acoperire perfecta, isi pastreaza aura de sfinti, pentru ca nu suporta sa vada in ochii tai dispretul, faptul ca si-a pierdut orice valoare pentru tine, nu suporta propria cadere definitiva.

mai ales daca stie ca nu l-ai putea ierta si l-ai parasi pe loc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

el nu bea deloc,deci varianta asta pica. si in plus ca i-am zis foarte clar la inceput ca daca aflu ca ma inseala il parasesc.

 

daca i-as zice ca eu l-am inselat nu cred ca o sa ma creada si chiar daca m-ar crede nu stiu cum ar reactiona.cred ca ar tacea din gura,ca de obicei, nu stiu

v-am zis ca nu reactioneaza nici cand imi face cineva avansuri

Editat de Wraiste*

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×