Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Buna tuturor!Sincer nici eu nu stiu ce este.. mai bine zis de ce ..:spiteful: in urma cu 1 an de zile mi-am pierdut prietena cea mai buna intr-un mod irecuperabil...odata cu ea si pofta de a face ceva... m-a afectat enorm( era ca si o sora)..acum 2 luni de zile.. mi s-a spus ca defapt dupa un an si jumatate nu am fost decat de "relaxare,inlocuire",mai bine zis am ramas singura.. singuratatea asta ma omoara..(odata cu resentimentele fata de cel care mi-am petrecut 1 an jumatate dedicandui-l si iubindu-l...imi lipseste foarte mult desi sunt constienta ca el nu o face) nu ma gandesc in nici un caz la sinucidere.. daca de asta dau impresie.. doar ca nu stiu pe ce drum s-o mai apuc.. simt ca nu mai am puterea sa fac nimic.Familia imi este aproape,am o sora minunata dar cred ca cu totii simtiti macar odata nevoia de a iesi in oras cu prietenii/iubitul/a.. si eu simt nevoia mai mult ca niciodata.Sunt o persoana destul de dificila,nu ma pot integra intr-un grup foarte usor,sunt genul de persoana care spune tot ce simte,cateodata deranjand,dar nu ma pot abtine nu pot fi ipocrita fata de cineva.In legatura cu inceputul "povestii" mele.. poate ca am scris aici sa caut un pic de sustinere:)Multumesc celor care au citit

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce ai in prezent e rezultatul tuturor hotaririlor si actiiunilor facute d tine in trecut si nimik mai mult!

vrei schimbari schimbate, numai important e sa te simti comod in postura p care o alegi !!

succese

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
singuratatea asta ma omoara..

 

Te-ai despartit de doua luni dupa o relatie lunga; e de inteles ca e o perioada mai dificila. Insa abordeaz-o... clinic, incearca sa te regasesti in alte lucruri, hobby-uri vechi sau noi, familie, pana cand iti va trece gustul amar. Si nu singuratatea e problema; dimpotriva, e important sa incerci sa te definesti ca om in mod independent de relatiile cu cei din jur, altfel vei depinde mereu de ei si vei ajunge periodic sub val, ca acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te-ai despartit de doua luni dupa o relatie lunga; e de inteles ca e o perioada mai dificila. Insa abordeaz-o... clinic, incearca sa te regasesti in alte lucruri, hobby-uri vechi sau noi, familie, pana cand iti va trece gustul amar. Si nu singuratatea e problema; dimpotriva, e important sa incerci sa te definesti ca om in mod independent de relatiile cu cei din jur, altfel vei depinde mereu de ei si vei ajunge periodic sub val, ca acum.

 

 

Crede-ma ca am incercat in aproape orice fel sa ma distrag.Imi lipsesc cei dragi ,cu care imi petreceam timpul si in legatura cu "debarasatul" de persoane nu cred ca as putea-o s-o fac vreodata...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce nu te mai poti intalni cu prietenii cu care iti petreceai timpul si fara iubit? nu trebuie sa te auto-exilezi in casa din cauza unei relatii esuate

Editat de Diela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Crede-ma ca am incercat in aproape orice fel sa ma distrag.Imi lipsesc cei dragi ,cu care imi petreceam timpul si in legatura cu "debarasatul" de persoane nu cred ca as putea-o s-o fac vreodata...

.....cat de mult ai plans in urma despartirii? :) in functie de cat de puternica a fost legatura dintre voi cu atat iti va lua ceva timp sa treci peste si sa accepti faptele asa cum au fost, chiar de dificile acum, mai incolo experienta de viata.

daca simti nevoia sa plangi, fa-o nu te abtine...asa te mai descarci de "povara".daca simti nevoia sa faci ceva pentru tine, fa-o...nu amana si cum sa spus si mai sus socializeaza, fiecare persoana te vede altfel...nu ai de unde sti cine te agreeaza si cine nu, decat daca iti impui tu asta si nu vrei sa vezi dincolo de tine. Orice activitate mai dinamica este indicata :spiteful:

 

fiecare are stilul lui de a trece peste "depresii"....bafta si putere in rezolvarea "problemei"tale! :beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Of si pe mine singuratatea ma omoara, de fapt simt ca ma indobitaceste, e nasol sa fii singur, nimeni sa nu te asculte, sa nu poti imparti ce ai muncit atat sau ce ai invatat.

Cateodata ma rog sa imi trimita un inger sa ma salveze din propria agonie, cateodata cred ca primesc, dar de fapt sunt niste miraje si eu tot singura raman, singura si urlu in sinea mea de nebuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti singuri pt ca asa ati ales. Iesiti in parc , in club, cu prietenii sau prietenele la o cafea, bagati-va in seama...doar Mos Craciun intra pe horn :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunteti singuri pt ca asa ati ales. Iesiti in parc , in club, cu prietenii sau prietenele la o cafea, bagati-va in seama...doar Mos Craciun intra pe horn :spiteful:

stii ce lasa Mos Craciun pe horn pt copii rai?

:beee:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sunteti singuri pt ca asa ati ales. Iesiti in parc , in club, cu prietenii sau prietenele la o cafea, bagati-va in seama...doar Mos Craciun intra pe horn :spiteful:

Nu e vorba de genul asta de singuratate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×