Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am mai deschis acest topic in alta parte si mai vreau alte cateva sfaturi pertinente. Am o mare problema: Desi am 23 de ani, nu am avut nici o prietena pana acum, nici macar ceva gen la nivel de copilarie, nu m-am sarutat niciodata cu vreo fata. Nu cred ca sunt urat, dar in schimb sunt foarte timid, nu reusesc sa abordez decisiv o fata, desi am avut multe ocazii si in continuare am multe fete in anturaj. Pentru ca nu am deloc experienta, poate si de asta nu stiu cum sa fac pasul decisiv. Au fost cateva situatii cand unele fete au vrut sa fie cu mine dar nu am stiut sa profit de situatie. Oricum nu mai suport deloc situatia asta, ma macina zi cu zi. Ce sfat imi puteti da ca sa reusesc sa imi fac si eu prietena, caci este chiar deprimant sa stai asa singur?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io creca te chinui degeaba. fa-ti o prietena cu chiu cu vai si p-orma o sa deschizi alt topic ca vrei sfaturi cum sa-i spui pa. you'll see...... :doh: :o: 8) 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sfat imi puteti da ca sa reusesc sa imi fac si eu prietena, caci este chiar deprimant sa stai asa singur?

In loc sa stai sa te intrebi, mai bine actioneaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am mai deschis acest topic in alta parte si mai vreau alte cateva sfaturi pertinente. Am o mare problema: Desi am 23 de ani, nu am avut nici o prietena pana acum, nici macar ceva gen la nivel de copilarie, nu m-am sarutat niciodata cu vreo fata. Nu cred ca sunt urat, dar in schimb sunt foarte timid, nu reusesc sa abordez decisiv o fata, desi am avut multe ocazii si in continuare am multe fete in anturaj. Pentru ca nu am deloc experienta, poate si de asta nu stiu cum sa fac pasul decisiv. Au fost cateva situatii cand unele fete au vrut sa fie cu mine dar nu am stiut sa profit de situatie. Oricum nu mai suport deloc situatia asta, ma macina zi cu zi. Ce sfat imi puteti da ca sa reusesc sa imi fac si eu prietena, caci este chiar deprimant sa stai asa singur?

....n-ar strica sa intri pe site-uri de seductie, iar ce citesti de pe acolo sa si aplici...fie ca-ti iese, fie ca nu...asa incetul cu incetul capeti si experienta si incredere in propriile forte(asta daca stii sa inveti din greseli si nu pui botul la orice refuz). nu te astepta cum ai si inceput...gata trebuie sa am si rezultate vizibile imediate.totul se capata in timp, pas cu pas. :paladin:

In orice caz...bafta! :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu lua literar sfatul colegei care face aluzie la"ce-ti iese", sau "ce scoti"; la metoda asta poti apela in extremis si daca esti sigur pe ea.Altfel te poti trezi cu vreo replica de genul:

"Eu fumez trabuce, nu fumez chistoace",-pentru ca stii si tu ca femeile sunt cele mai inraite consumatoare de tutun.Personal am cunoscut o tanara doamna pe care colegii o numeau Carmen Tabac, deoarece semana cu titanicul din fata, avea doua cosuri (pe unul l-am vazut si eu, pe celalalt nu, pentru ca il lasase la parinti cand fusese vara trecuta la tara), din care scotea fum ca dintr-un tomberon.Intra pe Matrimoniale, sau invata arta conversatiei cu fetele de pe forum.Parerea mea este sa nu mai spui nimanui cand faci baie, ca s-ar putea sa ai surprize.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu lua literar sfatul colegei care face aluzie la"ce-ti iese", sau "ce scoti"; la metoda asta poti apela in extremis si daca esti sigur pe ea.Altfel te poti trezi cu vreo replica de genul:

"Eu fumez trabuce, nu fumez chistoace",-pentru ca stii si tu ca femeile sunt cele mai inraite consumatoare de tutun.Personal am cunoscut o tanara doamna pe care colegii o numeau Carmen Tabac, deoarece semana cu titanicul din fata, avea doua cosuri (pe unul l-am vazut si eu, pe celalalt nu, pentru ca il lasase la parinti cand fusese vara trecuta la tara), din care scotea fum ca dintr-un tomberon.Intra pe Matrimoniale, sau invata arta conversatiei cu fetele de pe forum.Parerea mea este sa nu mai spui nimanui cand faci baie, ca s-ar putea sa ai surprize.

[/quot

 

Multumesc pentru sfaturi dar sunt de parere ca acestea au fost date din perspectiva proprie. Nu aveti cum sa va raportati la situatia mea. Chiar daca nu mai eram virgin cand am postat aici in decembrie trecut, nu avusesem nici o prietena, nu abordasem o persoana de sex opus. Mai mult, nu ma sarutasem cu vreo fata vreodata. Avusesem doar relatii cu dame de companie si intrasem intr-o zona de confort.

Pana la urma, am incercat o strategie impusa de mine ca sa reusesc sa sparg gheata. Am vb pe net cu o fata mai mare ca mine si cu copil, aproape de orasul meu. Am reusit sa ma apropii de ea si sa leg o relatie, care, chiar daca a fost f scurta, a insemnat mult pt mine. Am facut f. multe impreuna pt numai cateva ori: am fost de 2 ori cu ea la munte, am dormit de multe ori la ea etc. Ea a trebuit sa plece inapoi (caci a stat in tara doar o scurta perioada - lucra in strainatate), am suferit tare o perioada, fiind prima relatie, insa m-am mai linistit. Chiar daca de atunci nu am mai reusit sa incep alta relatie, acea relatie a insemnat mult, m-a ajutat, acum am capatat incredere si sunt pe cale sa incep alta relatie cu o fata care arata chiar ff bine :soc:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Niciunul ca esti prea nashpet. Dupa o vreme o sa te placa o nashpeta si gata. Faci parte din categoria celor care sunt agatati, nu invers. Sfat: ai rabdare si profita de orice ocazie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Niciunul ca esti prea nashpet. Dupa o vreme o sa te placa o nashpeta si gata. Faci parte din categoria celor care sunt agatati, nu invers. Sfat: ai rabdare si profita de orice ocazie.

 

Nu prea mai e de actualitate topicul, intre timp am alte probl. in dragoste...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea mai e de actualitate topicul, intre timp am alte probl. in dragoste...

:tease:

Scuze, nu m-am uitat la data.

Ce probleme mai ai ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×