Sari la conținut
Forum Roportal
octav.c

Top de Top...ic

Postări Recomandate

Mai jos aveti un link spre cel mai minunat documentar pe care l-am vazut vreodata. Imaginile sunt incredibile, iar cele doua mesaje sunt - as putea spune - vital de importante.

M-as bucura sa stiu ca viata voastra nu se desfasoara intr-o asa viteza incat sa nu va permita sa-l urmariti.

 

Am vazut in film imagini cum nu credeam sa vad vreodata, cu un intreses si placere de parca ar fi fost de pe o alta planeta, recent descoperita in cosmos...

 

Nu stiu ce putere l-a dorit si in final l-a facut, dar realizez ca poate fi una si aceeasi cu cea care a oprit robinetul care a declansat marea criza de astazi. Poate parea incredibil dar actuala criza economica opreste dezvoltarea haotica a noastra, a omenirii.

 

http://www.youtube.com/watch?v=jqxENMKaeCU

 

PS. Si mai cred ca acest film poate dovedi faptul ca celebrul "666" nu este nume de om, ci chiar numar de om.

Un numar aflat intr-o crestere exploziva...

 

Va astept impresiile si comentariile.

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hmm...pare interesant. :cheer: Pacat ca e in pasareasca ...

Nu gasesc nicio subtitrare in ro. asa ca...ma uit...lung! :cheer:

Cred ca toate raspunsurile la intrebarile umanitatii stau in ...numerologie.Numarul e cheia a tot.

Dar "cine are pricepere"? :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai jos aveti un link spre cel mai minunat documentar pe care l-am vazut vreodata. Imaginile sunt incredibile, iar cele doua mesaje sunt - as putea spune - vital de importante.

 

Va astept impresiile si comentariile.

Multumesc

 

Pai zi tu intai, ce te-a impresionat cel mai tare, ma refer la informatia aflata. Concret.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nimic nu poate impresiona mai mult decat mesajul transmis de acest documentar: " Ai grija ce faci. Oriunde te-ai afla pe aceasta planeta, suntem cu ochii pe tine."

 

Nu stiu ce putere l-a dorit si in final l-a facut, dar realizez ca poate fi una si aceeasi cu cea care a oprit robinetul care a declansat marea criza de astazi.

 

Chiar nu stii ce mare putere are ca sigla ochiul? Dormiti linistiti! Masoneria vegheaza la dezvoltarea haotica a omenirii! :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar nu stii ce mare putere are ca sigla ochiul? Dormiti linistiti! Masoneria vegheaza la dezvoltarea haotica a omenirii! :lol2:

 

Aparent haotica, in realitate drumul omenirii este trasat in asa fel incat sa ajunga acolo unde vrea "ochiul".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai zi tu intai, ce te-a impresionat cel mai tare, ma refer la informatia aflata. Concret.

 

Concret.

 

Primul mesaj: Suntem o singura familie pe o unica planeta, cu mult prea multi membri - aste este, nu o sa ne omoram intre noi - ne inmultim prea mult - aici putem fi responsabili cu viitorul copiilor nostri - planeta este o minunatie pe cale de disparitie.

 

Mesajul final: sunt semne de responsabilizare la nivel de constiinta mondiala. Incepe sa se faca ceva, numai de n-ar fi prea tarziu...

 

Nimic nu poate impresiona mai mult decat mesajul transmis de acest documentar: " Ai grija ce faci. Oriunde te-ai afla pe aceasta planeta, suntem cu ochii pe tine."

 

 

 

Chiar nu stii ce mare putere are ca sigla ochiul? Dormiti linistiti! Masoneria vegheaza la dezvoltarea haotica a omenirii! :roll:

 

Ura din mintea ta te face sa nu observi disparitia padurilor, a oxigenului, topirea calotelor, chinul semenilor mai defavorizati decat tine.

In schimb, zaresti un ochi mare cat cerul, care nu se mai satura de banii tai si de putere...

 

Cum scrie si in Biblie, "fiti cu bagare de seama, caci vor fi multi profeti mincinosi" care te vor duce de nas, astfel incat orbiti de el (ura), raul adevarat sa actioneze nestingherit. (parerea mea...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cum scrie si in Biblie, "fiti cu bagare de seama, caci vor fi multi profeti mincinosi" care te vor duce de nas, astfel incat orbiti de el (ura), raul adevarat sa actioneze nestingherit. (parerea mea...)

Interesant sensul, ca doar profet poate fi considerat si cineva care intelege ceva, nu doar cineva care are viziuni. Poate viziunile provin dintr-o intelegere superioara. Si atunci intelegerea inferioara (total sau partial falsa), s-ar putea interpreta ca "profetie mincinoasa" cand se referea la interpretari viitoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ura din mintea ta te face sa nu observi disparitia padurilor, a oxigenului, topirea calotelor, chinul semenilor mai defavorizati decat tine.

Alienarea din mintea ta te face sa nu observi cine poarta vina pentru dezastrele pe care le enumeri mai sus.

 

In schimb, zaresti un ochi mare cat cerul, care nu se mai satura de banii tai si de putere...

Daca tu nu ai vazut ca acest documentar este facut cu ajutorul imaginilor luate de satelitii care monitorizeaza tot ce se intampla pe Terra, e problema ta. Eu nu m-am referit la mesajul explicit transmis in "pasareasca" ci la mesajul subtil din spatele lui.

 

Cum scrie si in Biblie, "fiti cu bagare de seama, caci vor fi multi profeti mincinosi" care te vor duce de nas, astfel incat orbiti de el (ura), raul adevarat sa actioneze nestingherit. (parerea mea...)

Care este profetia? Unde este minciuna?

 

Esti mason cumva stimabile octav.c ? Pentru linistea ta, nu-i urasc pe masoni dintr-un singur motiv: cand Dumnezeu a impartit sentimentele pe Pamant, mie a uitat sa-mi dea si ura. Si protestez public pentru ca tie ti-a dat prea multa :roll:)

Editat de mihaela1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu prea am dat importanta la "ochi" sau mesajul ascuns , ci am luat totul cum se vede .

Eu am inteles un avertisment clar de responabilitate pentru viitor... ceea ce mi se pare corect ! Oricum suntem prea multi , si ne inmultim in continuare ca iepurii , manati orbeste de instinctul sexual . Dar problema se va rezolva curand , cu vaccinele astea.... ehhh ? :good:

 

SUPERBE imaginile... SUPERBE ! Chiar ma intrebam cum au fost filmate . Ma gandeam si eu la varianta cu satelitul , e foarte plauzibil ! Ce tehnologie au astia... :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oricum suntem prea multi , si ne inmultim in continuare ca iepurii ,

Da, mesajul explicit acesta este: sunteti prea multi...vreo sase miliarde ... trebuie sa ramaneti doar un miliard. Nu mai conteaza mijloacele prin care va vom extermina: E-urile si steroizii din alimente, virusii produsi in laboratoare, vaccinarile, aviarele, porcinele, etc.

Editat de mihaela1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×