Sari la conținut
Forum Roportal
Lion79

vreau sa divortez

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

da..stiu,v-am facut capul mare cu problemele mele de familie,dar pe zi ce trece imi dau seama din ce in ce mai mult ca nu mai pot contiua in felul asta. singurul care m-a legat de casnicie a fost la inceput copilul, dar acum nici macar el nu mai poate sa ma tina langa mama lui.

cred ca am incercat totul pana acum, ca sa imi salvez casnicia dar acum s-a terminat. partea proasta e ca nici nevasta-mea nici eu nu vrem sa reuntam la copil. de fapt ea nu vrea nici sa divorteze.din partea mea totul este terminat de mult si nu cred ca mai are rost sa o lungim atat.boala lunga moarte sigura.

m-am saturat sa trag de ea sa facem sex,m-am saturat sa vin acasa si sa nu gasesc o mancare calda,m-am saturat de singuratatea in doi.

da..deci m-am hotarat. o sa ma intrebati ce mai vreau de la voi si de ce am postat aici. nu vreau nici un sfat,si n-am chef de polemici. am vrut numai sa ma descarc..

Editat de Leu79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E greu...insa probabil ca copilul ar trebui sa ramana langa mama lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
E greu...insa probabil ca copilul ar trebui sa ramana langa mama lui.

nu cred ca ar creste copilul meu intr-un mediu propice alaturi de ea.. ea nu face mancare, ea nu face curatenie,ea nu se ocupa de copil.eu sunt si mama si tata pentru el..

 

de fapt cred ca ma si inseala. nu sunt sigur.oricum a preferat sa ramana singura acasa cand am plecat eu in constanta.habar n-am ce a facut singura,pentru ca nici macar nu s-a sichisit sa ma sune sa vada daca mai traiesc sau sa ma intrebe cand vin acasa.

nu ma mai lasa sa pun mana pe ea,nu prea mai dormim impreuna pentru ca zice ca eu sforai si o ating in somn,prostii din astea

Editat de Leu79

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m-am saturat sa trag de ea sa facem sex,m-am saturat sa vin acasa si sa nu gasesc o mancare calda

 

pai,de ce nu ai parte de astea?

adica.. ce-are nevasta ta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai,de ce nu ai parte de astea?

adica.. ce-are nevasta ta?

 

nu suporta sa o mai ating,sa o iau in brate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca a vorbit destul despre ea pe forumul asta.

 

Chiar trebuia sa deschizi topic nou pentru asta? Ai si topic personal, mai sunt si alte topice.. daca nu vrei sfaturi si nici polemici, ce sa facem cu topicul asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu suporta sa o mai ating,sa o iau in brate

 

Posibil un semn ca are pe altcineva...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

incearca sa te uiti in oglinda si sa-ti pui intrebari la care sa incerci sa gasesti singur raspunsurile.

sigur le vei gasi daca lasi orgoliul la o parte.

 

iubire a fost intre voi--exista o casatorie facuta si mai cu seama un copil..

 

undeva s-a produs un "scurt circuit".

ar trebui sa-ti raspunda si ea la anumite intrebari ( DE CE-uri ??)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu te mai tine nimic langa ea divorteaza. Copilul chiar daca ramane la ea - depinde de tine ce fel de relatie iti creezi cu el. Nu e dracu chiar atat de negru.Te poti implica in cresterea s educarea copilului chiar daca ramane la sotie. Il poti inscrie la cluburi - sa mergi cu el la sport - sau in week end. Trebuie doar sa obtii la tribunal dreptul de vizitare si de petrecere a timpului impreuna. Nici macar un divort nu poate impiedica un tata sa fie tata daca-si doreste asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

desi spui ca esti hotarat sa divortezi,in afara de copil, te mai tine ceva legat de ea,o speranta ca ea isi va revenii?

mai ai sentimente pentru ea?

eu nu am citit topicurile tale despre aceasta problema si de-aia intreb.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×