Sari la conținut
Forum Roportal
american :)

Preotii, spovedania si femeile.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

:o:

Poate e un pic rautacios articolul, focusandu-se pe individ(popa :salut: ), si nu pe invatatura in ansamblu a bisericii...

O singura scuza exista pentru biserica aceea:"Nu este padure fara uscaturi...".Si e de acceptat.

Insa daca studiezi mai in adancime ce prapastii te invata dogma acesteia...te ia cu ameteala.E socant de-a dreptul cat se chinuie oameni cu scoala, intregi la minte sa arata oamenilor ca albul e negru si negrul e alb...ca moastele putrede imprastie o mireasma placuta... :roll:

Citat din acest articol: "

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ne lagam de preotii ortodocsi... e o tara ortodoxa, nr lor e mai mare ca al preotilor din alte religii crestine si uscaturi exista. Cu cat e padurea mai mare, cu atat sunt uscaturi mai multe.

Oare cum e posibil sa existe femei preot (si asta nu ar fi nimic) sa vorbeasca despre Mantuitor, sa predice despre El si sa mai fie si lesbiene? :) :dance3:

Erau 2 babe care participau la un concurs din ala de alergat prin toata lumea pentru un premiu in bani (imi scapa numele concursului) care se prezentau in felul aceste cu cea mai mare dezinvoltura...englezoaice cred, deci catolice.

Exista asa ceva la catolici?? Sau erau de alta religie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Biserica" din Norvegia a decis, in noiembrie 2007, sa accepte preotii homosexuali.

 

De ce a ingaduit "biserica "protestanta pacatul?

 

Cum sa ingadui,ce D-zeu condamna?

 

 

Editat de AndreiMihail

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la anglicani, de exp, există femei-preot

 

 

eu cred că articolul exagerează

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AndreiMihail, daca doresti sa comentezi articolul din linkul respectiv, ok. Daca nu, atunci inseamna ca postezi offtopic.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce motive crezi ca ar avea autoarea sa exagereze in articol?

 

Nu vad legatura cu ce se intampla in alte tari, eu am postat un articol despre atitudinea preotilor ortodocsi vis-a-vis de femei, nu compar cu alte tari. Atitudinea de genul" lasa, lasa ca uite si la atii cum e...mai rau!" ma lasa rece. Ma intereseaza pareri sincere strict pe subiectul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×