Sari la conținut
Forum Roportal
6834728

Melodii gay?!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

hmmm...poate e o confuzie de termeni...cuvantul "gay" avea alt sens in urma cu vreo 70 de ani

Poate e de la atmosfera mai "fericita" redata de catre muzica. In general acea muzica e considerata gay

 

De pe wikipedia:

The term gay was originally used, until well into the mid-20th century, primarily to refer to feelings of being "carefree", "happy", or "bright and showy"; it had also come to acquire some connotations of "immorality" as early as 1637.[1]

 

The term later began to be used in reference to homosexuality, in particular, from the early 20th century, a usage that may have dated prior to the 19th century.[1] In modern English, gay has come to be used as an adjective, and occasionally as a noun, that refers to the people, practices, and culture associated with homosexuality.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog explicati-mi si mie ce inseamna o melodie gay!! Se refera la video?La ritm?La gen? La versuri?

De exemplu in primul link, de ce ar fi melodia aia gay?(versuri/ritm....etc.care?)

La ritm, cum se poate dansa pe ele si ceva versuri care sunt interpretabile Dig in the dancing queen ;) .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e gay pt un baiat...adica, sunt melodii mai feminine si daca un baiat asculta celine dion - my heart will go on, isi pierde din barbatie, de ex :roll:

eu asa interpretez expresia :cheer:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am auzit si eu de melodii considerate a fi "gay".

Iata cateva exemple:

 

Gloria Gaynor - I will survive

Queen - I want to break free

Rick Astley - Never gonna give you up

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://www.youtube.com/watch?v=7OH7NhwZlj4

 

Cam asta inseamna o melodie "gay". Cred ca versurile si videoclipul spun totul. :spiteful:

In cele mentionate de tine nu prea vad nici un element gay. Acum depinde din ce unghi privesti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×