Sari la conținut
Forum Roportal
Velvet_glance

Tur Bucuresti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salutare tuturor! Apelez la toti bucurestenii de buna credinta sa ma ajute cu sfaturi.

Ce puncte turistice ati recomanda pentru un tur al Bucurestiului. Atractii istorice, arhitectonice, artistice sau peisagistice +restaurante pentru un tur de zi. Iar pentru un tur de noapte cluburi, baruri, cazinouri.

Astept pareri...numeroase :doh: :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare tuturor! Apelez la toti bucurestenii de buna credinta sa ma ajute cu sfaturi.

Ce puncte turistice ati recomanda pentru un tur al Bucurestiului. Atractii istorice, arhitectonice, artistice sau peisagistice +restaurante pentru un tur de zi. Iar pentru un tur de noapte cluburi, baruri, cazinouri.

Astept pareri...numeroase :rot: :spiteful:

n-a reusit ministerul turismului sa faca asta, vrei de la noi raspunsu'? :senile:

 

poate gasesti ceva aici:

http://www.roportal.ro/discutii/index.php?...entry1060023382

Editat de CY73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Salutare tuturor! Apelez la toti bucurestenii de buna credinta sa ma ajute cu sfaturi.

Ce puncte turistice ati recomanda pentru un tur al Bucurestiului. Atractii istorice, arhitectonice, artistice sau peisagistice +restaurante pentru un tur de zi. Iar pentru un tur de noapte cluburi, baruri, cazinouri.

Astept pareri...numeroase :rot: :spiteful:

 

Incearca in Bamboo daca te tine buzunarul :senile: Sunt rea, dar....sincer? nu gasesc nimic atractiv in Bucuresti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

http://www.miculparis.ro/turistice/turistice.html

 

plus opinia personala Muzeul George Enescu , parcul Carol

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut

 

Pentru vizitarea Palatului Parlamentului trebuie sa te programezi, asta sunand la numarul de telefon de contact care se poate gasi usor pe site-ul lor. Tot acolo se gaseste si programul de vizitare.

De asemenea recomand sa vizitati Palatul Cotroceni. Pe site-ul lor gasiti toate datele de contact. In amandoua locatii va vor sta la dispozitie ghizi.

A, si la Palatul Regal, adica Muzeul National de Arta al Romaniei, se poate face acelasi lucru. Biletul de intrare e de cel putin 5 lei pentru studenti/ elevi la fiecare galerie din muzeu cat si la fiecare din celelalte 2 palate.

 

Restaurante dragute pentru bugete mici.... nu pot sa ma pronunt inca. Voi reveni cu informatii mai tarziu.

Astept si alti roportalieni sa-si spuna parerea. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc, am notat si Palatul Cotroceni.

Unde este biroul/oficiul de turism al capitalei, putem gasi acolo harti ale Bucurestiului, programe ale muzeelor?

Se poate face un tur al orasului (pentru turisti) cu un autobuz?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va multumesc, am notat si Palatul Cotroceni.

Unde este biroul/oficiul de turism al capitalei, putem gasi acolo harti ale Bucurestiului, programe ale muzeelor?

Se poate face un tur al orasului (pentru turisti) cu un autobuz?

Din cite stiu eu, harti se gasesc la orice chiosc de ziare, ghid turistic insa nu cred ca se gaseste.

Poti inchiria un microbuz/autocar pentru o zi de la orice firma de transport.

Daca insa vrei sa viziteze cit mai mult, foloseste doar metroul, pentru a evita ambuteiajele de pe strazi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum cativa ani am mancat la un restaurant "La mama" - mi s-a parut accesibil si mancarea buna - nu mai stiu daca mai sunt ok - dar poate ne spun altii - bucatarie romaneasca si preturile modice

 

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×