Sari la conținut
Forum Roportal
uncetatean

Doua ascendente

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Scurt si la obiect , am facut mai multe cautari pt. ascendent pe diverse site uri din care mi-au rezultat ascendente diferite . . . in leu si in fecioara . 11 iulie 1989 8:30 .

 

Leu daca locul nasterii e aproximativ Bucuresti si ora 8:30AM

 

ASC aparea in Fecioara pe unele site-uri pentru ca nu luau in considerare ora de vara (+1H)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Leu daca locul nasterii e aproximativ Bucuresti si ora 8:30AM

 

ASC aparea in Fecioara pe unele site-uri pentru ca nu luau in considerare ora de vara (+1H)

11 07 1989 8 30 pIATRA NEAMT :) . . . tot timpul am iesit leu . . . am dat de cateva site uri cica fecioara :|

Am postat acest topic dupa ce am realizat ca nu ma regasesc in fecioara :doh: , multumesc mult asta cu ora de vara nu o stiam .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai ascenedent in leu, multe site-uri de calculat asc. nu-s asa bune

Editat de samsara

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aceeasi problema am avut-o si eu cu siteurile astea. tot asa, unele imi spuneau d leu, altele in fecioara. dar eu cred k e in fecioara :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E foarte greu rac cu ascendent in leu , o parte din mine da inapoi , alta inainte :roll: (inger - demon) , ciudata si proasta combinatie . . . Dar cum zicea Toma Caragiu "Asa-i in tenis":doh: :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ascendent in Leu

 

 

Minte foarte inventiva, vioaie, curioasa, sustinuta de multa perseverenta si iscusinta. Veselie si dinamism, curaj, gustul de a castiga mereu si de a conduce. Fraza cheie a Leului: "Eu vreau". Nativii cu Ascendent in Leu marcati de acest semn beneficiaza de vitalitate si de o mare putere de expansiune, caracteristica elementului foc. Este semnul generozitatii si nobletei firii, reprezentand incercarea omului de expansiune, de dezvaluire a capacitatii de creatie si a principiului puterii interioare. Leul este generos precum astrul zilei ce-si daruieste fiinta sistemului solar. Leul trebuie sa se afle in centrul atentiei pentru a putea straluci.

Providenta il ajuta pe Leu atunci cand au cel mai mult nevoie. Lor li se deschid noi campuri de actiune cand totul pare mort, asa cum lumina penetreaza bezna si o transforma. Radacimile Leului stau in camin si in propria sa independenta personala. El simte nevoia sa produca atat copii ai trupului cat si ai mintii. Este puternic atras de sexul opus, iar natura sa iubareata trebuie tinuta in frau deorece pot rezulta mari necazuri. Banii nu sunt importanti pentru el, decat ca un mijloc de atingere a scopului si daruieste cu generozitate, ca de altfel tot ce are: timp, cunostinte, resurse.

Acest semn da putere mare de recuperare si regenerare. Este dinamic, energic, curajos, avand spirit de initiativa si stiind sa conduca o afacere sau un colectiv. Reprezinta genul de lider si stapan.Este un bun organizator si administrator. Datorita nervilor si exceselor de tot felul, poate avea probleme cu inima, cu aparatul circulator, sau cu coloana vertebrala. Are o mare doza de orgoliu si inca din copilarie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreau sa fiu rac si atat !!! scuzati limbajul futai de ascendent . vreau sa fiu eu .

Tot timpul las de la mine , vreau sa fie liniste sa fie pace , cand trebuie sa reactionez urat , agresiv nu-mi place , vreu sa adorm cu capu pe perna linistit la mine acasa dar , dar ascendetu' asta-n leu :lol: . . . 3 puncte

P.S PACE

Editat de uncetatean

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×