Sari la conținut
Forum Roportal
catherinedeneuve

Ati accepta sa aveti un sot/o sotie bisexual/a?

Evaluează acest topic

Da sau nu?  

85 membri au votat

  1. 1. Ati accepta sa aveti un sot/o sotie bisexual/a?

    • Da
      28
    • Nu
      57


Postări Recomandate

Voi ati accepta ca sotul sau sotia voastra sa aiba alta orientare sexuala decat a dumneavoastra si implicit sa si-o puna in practica cu sau fara dumneavoastra.

Editat de catherinedeneuve

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

As accepta sa stiu ca are si alta orientare dar sa ramana in capul lui,dar nu ca sunt impotriva bisexualitati /homosexualitati,ci ca daca ar avea m-ar insela si nu as accepta sa ma insele. Daca a ajuns sa imi fie sot atunci are de respectat un legamant. Dar daca se intampla vreodata sa ma insele inseamna ca am si eu vreo vina pe acolo,inseamna ca nu l-am satisfacut ...si trebuie remediata problema.

Editat de ingeras23

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
As accepta sa stiu ca are si alta orientare dar sa ramana in capul lui,dar nu ca sunt impotriva bisexualitati /homosexualitati,ci ca daca ar avea m-ar insela si nu as accepta sa ma insele. Daca a ajuns sa imi fie sot atunci are de respectat un legamant. Dar daca se intampla vreodata sa ma insele inseamna ca am si eu vreo vina pe acolo,inseamna ca nu l-am satisfacut ...si trebuie remediata problema.

 

Chiar nu l-ai satisfacut, dar nu e vina ta ci a lui ca are si alte preferinte.

 

Oh, nu.

Cu multe as fi de acord, dar cu asta nu.

 

De ce nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Chiar nu l-ai satisfacut, dar nu e vina ta ci a lui ca are si alte preferinte.

pai pana sa ajungem la casatorie as afla daca il satisfac sau nu.daca nu il satisfac nu il iau de barbat. Da nu ma deranjeaza persoanele cu alte orientari nu am nimic cu ele,dar daca e barbatamiu sa se uite la mine si numai la mine. Adica sa vina numai in patul meu..ca de uitat are voie sa se uite si sa saliveze :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce nu?

Nu as putea sa ii dau nici macar jumatate din cat are nevoie. M-ar face sa ma simt, intr-o oarecare masura, inutila.

 

Mi se pare aiurea sa ii dau permisiunea, cum s-ar spune, pentru a face sex cu altcineva.. cu un barbat (!). Cred ca asta mi-ar pune serios imaginatia in miscare - slabuta in alte situatii.

 

Plus ca mi-as pune multe intrebari in ceea ce priveste propria-mi feminitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-ar deranja sa fie bisexual atat timp cat m-a ales pe mine, iar tinand cont ca s-a vorbit de sot/sotie, este clar ca alegerea a fost deja facuta. De pus in practica insa, putem vorbi doar la trecut (zic eu), atat timp cat vorbim de o relatie sudata, orice alta excapada, indiferent ca e heterosexuala sau homosexuala intra in categoria inselatului. Asa ca nu m-ar deranja ce a facut si cu cine a facut atat timp cat acum suntem doar noi doi; la o adica, si eu as putea fi bisexuala si sa il fi ales pe el, nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×