Sari la conținut
Forum Roportal
Roxana@ Elena

Poti controla iubirea?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Intrebarea care ma seaca sa zicem de la o vreme : Poti controla iubirea? Poti controla sa te indragostesti de cineva sau sa nu te indragostesti? Cineva imi zicea ca sentimentele le poti controla si ca depinde de tine daca iubesti o persoana sau nu. Eu zic ca nu este asa,se poate sa te indragostesti de cineva fara sa iti dai seama,si atunci ce e de facut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu fac parte din categoria celor care nu pot controla iubirea. am refuzat-o, am negat-o, dar ea s-a insinuat pana cand m-a luat in stapanire total.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu nu cred ca poti controla iubirea, pur si simplu...ajungi sa indragesti o persoana din ce in ce mai mult, sa schimbi sentimentele pe parcurs..sa fie mai intense, fara sa-ti dai seama, simtindu-te bine langa ea, tu crezand ca ai totul sub control.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebarea care ma seaca sa zicem de la o vreme : Poti controla iubirea? Poti controla sa te indragostesti de cineva sau sa nu te indragostesti? Cineva imi zicea ca sentimentele le poti controla si ca depinde de tine daca iubesti o persoana sau nu. Eu zic ca nu este asa,se poate sa te indragostesti de cineva fara sa iti dai seama,si atunci ce e de facut?

iubirea o simti sau nu.... a te indragosti si a iubi NU E ACEELASI LUCRU.... deci cine vrea sa controleze sa inceapa cu el insusi , controlind ura , dezgustul , mania etc etc etc... si iubirea de abia atunci va inflori atit in el cit si in altii .....iubirea nu poate fi invinsa NICIODATA DE NIMENI SI NIMIC.... :blink:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca constinetizezi ce anume te-a facut sa te indragostesti de o anumita persoana,da poti controla iubirea sau asa zisa iubire.Eu unul,nu cred ca poti iubi pe cineva dupa ce imediat te-ai indragostit de el/ea,cum se intampla in ziua de azi,cand se formeaza cupluri la colt de strada sau la un pahar de cola

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu unul,nu cred ca poti iubi pe cineva dupa ce imediat te-ai indragostit de el/ea,cum se intampla in ziua de azi,cand se formeaza cupluri la colt de strada sau la un pahar de cola

ai dreptate, plus ca in ziua de astazi, toti spun "te iubesc" cu mare usurinta, si asta-i ajuta sa creada ca ei chiar iubesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca constinetizezi ce anume te-a facut sa te indragostesti de o anumita persoana,da poti controla iubirea sau asa zisa iubire.Eu unul,nu cred ca poti iubi pe cineva dupa ce imediat te-ai indragostit de el/ea,cum se intampla in ziua de azi,cand se formeaza cupluri la colt de strada sau la un pahar de cola

Dar nu am zis asta,iubirea apare in timp,cand ajungi sa cunosti o persoana.Nu vb de acea dragoste /tentativa de dragoste la prima vedere,cand te iei dupa aparente. Efectiv cunosti o persoana care la prima vedere chiar nu o simpatizezi, si la un momendat ajungi sa te indragostesti de acea persoana dupa ce o cunosti.

 

ai dreptate, plus ca in ziua de astazi, toti spun "te iubesc" cu mare usurinta, si asta-i ajuta sa creada ca ei chiar iubesc.

Asta e altceva...nu e iubire,pentru foarte putini cuvintele "te iubesc " mai inseamna ceva,mai ales la noile cupluri formate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar nu vb de ingramadit sentimente. De exemplu faci cunostiinta cu o fata.la prima vedere ti se pare a fi foarte vulgara,zici ca se crede in mahala,efectiv iti este scarba de ea.dar numai la prima vedere. Apoi trece timpul aveti ocazia sa va intalniti in foarte multe imprejurari.Tu ca obiectiv nu iti permiti sa ai o relatie cu o astfel de persoana nu o crezi de nasul tau,dar dintr-o data ajungi sa o cunostii si iti dai seama cat te inseli in privinta ei,ca de fapt e altfel si ca se ascunde sub o masca pentru a nu mai fi ranita. Deci ce faci dacate amorezezi de ea/ refuzi orice incercare de a vedea daca merge?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×