Jump to content
Forum Roportal
Sign in to follow this  
Claptonvici

sugestii ?:D

Rate this topic

Recommended Posts

ok. incepem cu inceputul :)

sunt claptonvici (:flowers:) am aproape 17 ani, sunt nou pe forum. traiesc in romania. alea, alea... lucruri care nu intereseaza pe nimeni :o: here's my "problem"

sunt coleg cu o fata din clasa a I-a, acum incepand a XI-a. ma simt chiar foarte ciudat vorbind despre asta, dar mnua. de apropiat nu ne-am apropiat pana in clasa a VIII-a cand am luat meditatii impreuna. la inceput doar vorbeam multe, fara nici o semnificatie... cu timpul insa ne-am apropiat foarte mult, mai mult decat o relatie de amicitie(de fapt cred ca a fost prima mea mare dragoste); a venit intr-un final si sfarsitul anului scolar, intrasem amandoi la acelasi liceu, acelasi profil, aceeasi clasa - bucurie mare. urma excursia de final de a VIII-a unde aveam in plan sa fac pasul cel mare ;) din pacate luasem peste masura la bord si am facut ceva prostii cu o alta colega :flowers: ( om prost ca deh... cand ii e bine, de ce sa nu repare el asta). ei bine din acel moment pana in al doilea semestru al clasei a IX-a n-am mai avut noi prea mari tangente. incetul cu incetul relatia a revenit la normal, adica a ajuns una din cele mai bune prietene ale mele.

ok. a trecut 1 an jumate, fara a fi nimic. fiecare si-a vazut de treaba lui. asta pana acum o saptamana :) nu ne-am vazut toata vara fiind plecata 4-5 saptamani la bunici in alta parte a tarii :lol: dupa ce a venit, ne-a invitat un prieten pe mine, pe ea si inca 2-3 prieteni la cabana la el la munte. tin sa precizez ca nu s-a intamplat nimic intre noi, insa am obs o schimbare de comportament. cand am incercat ceva cu o fata de pe acolo, a aparut o urma de gelozie(cred), adica nici bine nu schibam 2-3 vorbe cu fata respectiva .. ca hop era si ea acolo sau punea ceva dedicatie cu trimitere :cry:? plus ca in general unde eram eu, era si ea :wub: in ultima seara m-am simtit cam rau si m-am dus la somn mai devreme(pe la 3). dimineata ma trezesc cu ea in pat, asta desi erau 4 paturi libere si doar 2 ocupate in camera :flowers: recunosc am stat in dimineata aia si m-am uitat o gramada de timp la ea cum doarme, fara sa-mi dau seama cat timp trecuse.

intrebarea mea era ce sa fac eu? merita sa o abordez? parca am o anumita retinere(morcov) avand in vedere ca o stiu de atata vreme si sa mergem mai departe pare un drum cam nesigur :P sau poate ca a fost ceva de moment pt ea?

Edited by Claptonvici

de ce sa nu incerci?ce ai de pierdut?..din moment ce a facut ea toate lucrurile astea inseamna ca nu ii esti indiferent.eu zic sa incerci ...mai bine ca o cunosti de atata timp,abia stii cum sa o iei..cum sa te comporti cu ea..eu zic sa incerci:D..bafta

ok. incepem cu inceputul :)

Ce scrii tu e cam asa: e o tipa care se pare ca ma place, dar nu sunt sigur ca o plac suficient sa fiu cu ea. Ce ziceti, sa fiu cu ea? Lemme' guess, preferintele tale culinare sunt direct corelate cu ce vrea muschii lu' mama sa gateasca? :)

Tare ma amuza cand vad astfel de relatarii.Oare generatia mea de ce nu a prins astfel de ocazii.Noi eram mai anemici si nu aveam unde sa cerem sfaturi.Pe vremuri era cu biletele, si nu stateam pe forumuri sa cerem sfaturi despre cum s-o facem, sau cum sa abordam o femeie.Nu a murit nimeni, si se iubea la fel de frumos ca acuma.

Repet rasunsuri nu veti gasi niciodata pe forumuri.

Ex: Daca 10 useri vor veni sa-ti zica "Bai nu te baga in seama cu ea" tu ce ai sa faci? Ai sa te bagi? Si daca da, ce rost a mai avut deschiderea acestui topic?

E simplu.Fa-ti curaj si baga-te cu ea, si vezi tu ce iese.Noi nu avem cum sa iti dam un sfat real pentru ca noi nu facem parte din ceea ce esti si ceea ce te-nconjoara.

in ultima seara m-am simtit cam rau si m-am dus la somn mai devreme(pe la 3). dimineata ma trezesc cu ea in pat, asta desi erau 4 paturi libere si doar 2 ocupate in camera :) recunosc am stat in dimineata aia si m-am uitat o gramada de timp la ea cum doarme, fara sa-mi dau seama cat timp trecuse.

esti tare simpatic

poi daca nu stii ce sa faci, spune-i ca-ti face placere si tie sa dormiti impreuna :)

tu esti atasat de ea dar cum sa-ti spunem noi daca-ti place ca iubita?

fa un pas mic sa vezi cum reactioneaza

eu cred ca s-a pus langa tine ca s-a simtit in siguranta sau poate sa te apere de tipa cu care te-ai bagat in seama

mda. aici e usor sa imi propun sa fac intr-un fel ... de pus in practica mai greu. m-am hotarat ca mi-ar placea sa fim impreuna, dupa atatia ani de cand ne cunoastem.. tre' sa iasa ceva frumos. dar mnah :D nu ma vad stand in fata ei propunandu-i asta, adica nu e ceva fatuca de 15 ani... avem un spate un trecut :lol:

mna, ma rog :) fie ce o fi... maine e ziua unei colege ne-om intalni acolo si-om povesti acolo. ms tuturor pt sugestii :doh:

Edited by Claptonvici

topicul l-am facut sa vad si parerea unor oameni din afara cercurilor noastre :doh: decizia buna/rea cum o sa fie - tot eu o iau.

atunci ce rost are sa ne mai chinuim sa iti scriem parerea...ca sa ne dai niste raspunsuri asa in zeflemea:D.o zi buna

atunci ce rost are sa ne mai chinuim sa iti scriem parerea...ca sa ne dai niste raspunsuri asa in zeflemea:D.o zi buna

ok. am fost plecat in ultimele zile... deci nu am putut raspunde 8) raspunsul dat de mine nu a fost dat "asa in zeflemea", daca tu il privesti asa, asta e alta problema si imi pare rau. insa dpmdv nu e nimic fals in ce am spus :P tin cont de parerile de aici, dar pana la urma eu sunt direct raspunzator de actiunile mele :o:

P.S.: am vorbit cu ea pana la urma si suntem impreuna :o: vedem cat va tine :x: mersi all. peace

Bine ca nu te crede gay , la cat de insistent ai fost cu ea . :o:

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this