Sari la conținut
Forum Roportal
avolina

Sunteti de acord cu greva profesorilor?

Postări Recomandate

eu,una....habar nu am ce se intampla(ptr ca nu sunt acasa)....dar chestia cu inghetarea anului ma cam irita....dar cred ca baiatul meu e cel mai fericit copil din lume ca nu se duce la scoala(are 8 ani!!!)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu,una....habar nu am ce se intampla(ptr ca nu sunt acasa)....dar chestia cu inghetarea anului ma cam irita....dar cred ca baiatul meu e cel mai fericit copil din lume ca nu se duce la scoala(are 8 ani!!!)

 

 

mdea, sunt cam in acceasi situatie ca tine, doar ca pe mine (ca parinte) ma cam ingrijoreaza chestia asta...una peste alta e un an pierdut.

As vrea sa am mai multe detalii de la cei care se afla "loco"...din ziare e cam greu sa-ti faci o impresie, iar presa vorbita nu cred ca are nici un interes despre genul asta de stiri...sau despre rom

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu am spus ca nu ma ingrijoreaza...chiar foarte mult....dar noi(parintii), cei care suntem departe, nu prea avem ce face....nu ca de acasa ar fi prea multe de facut....dar totusi....

ai incercat site-urile ziarelor noastre?tu ai auzit vre-o stire buna despre romania??.pentru ca eu aici aud numai de "bine"..:P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

profesorii isi cer doar drepturile! ca nu stiu cui i-ar conveni sa lucreze cu copii zi de zi pt 3-4 milioane! sincer acum ..... copiii pot fi supper enervanti! :P ;)

problema e ca au dat peste cap tot programul: si aici ma refer si la programul familiei( daca sunt mici copii nu ai ce sa faci cu ei acasa,; ca singuri nu-i poti lasa) si ma refer si la programa scoalara care nu mai poate fi refacuta!

ar fi bine daca acum ar merge pana la capat cu greva asta! sa se rezolve problemele astea odata pt totdeauna! ca ne-am cam saturat de greva tot la 2 ani!

:P

am atat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cui i-ar conveni sa faca naveta cu trenul/microbuz in fiecare zi, sa mearga apoi 2-3-4-5 km pe jos prin ploaie, noroi, viscol, caldura si praf.. in fiecare zi.. pentru un salariu de 4-5 milioane..?

Apoi sa ai parte de inspectii de sus, de planificari si hartzogarii.. sa ti se spuna de 15 ani ca invatamantul si educatia e o prioritate si tu sa te imbraci de la second-hand.. sa iti cumperi cele mai ieftine tigari, cea mai execrabila cafea si sa mananci parizer???

Si sa te chemi pompos "intelectual".. pentru ca ai terminat o facultate, ai dat examene etc etc.. si culmea iti place ceea ce faci, iti plac copii..

Daca profesorii vor renunta si de data asta va fi o lasitate suprema.. sau nu stiu zau..

Da, de suferit sufera si copii/elevii si totusi nu aruncati cu noroi in profesorul umil, ganditi-va de ce se rade despre el in cercurile de prieteni..

Profesorii au fost intotdeauna ultima roata la caruta dar parca niciodata ca acum nu si-au pierdut din demnitate..

Ai vezi pe strada si ai recunosti dintr-o mie.. uneori zambesti.. "mdeah.. ete o profa/prof..."

Si vrem educatie! si vrem tot ce e mai bun pentru copii nostri!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sustin profesorii ;) poate ca sunt subiectiva cand spun asta,dar cunosc bine cum este sa fii de cealalta parte a catedrei! stiu cate examene se dau pentru un amarat de salariu! stiu cat respect mai au unii elevi pt profesorii lor!stiu............de ce s-a gasit bani pt mineri?de ce pt profesori nu se gaseste niciodata? :P inainte de a-i acuza pe profesorii,parintii ar trebui sa se gandeasca mai bine!da, sunt profesori care se imbraca de la second-hand si elevii rad de ei,iar daca in ore le suna mobilul incep sa intrebe:,,ce mobil are, ma?"si dupa ce au aflat spun:,,a,un jaf!"(asta daca profesorul respectiv si-a permis un telefon mobil!).

Bataie de joc pe fata de asta are parte intelectualul in Romania! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da..aveti dreptate...nu spun ca profesorii nu au dreptate...e normal sa isi ceara drepturile....dar daca se ingheata anul scolar??? ce se va intampla cu copii??....ce vina au ei ca nu le dau bani profesorilor???.....NOI(ca parinti)..e normal sa ne gandim la copii nostrii....corect??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×