Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Povestea a inceput acum aproape 2 ani. L-am cunoscut pe un site de dating. Eram divortata de un an si hotarata sa-mi gasesc un partener. A fost primul cu care m-am intalnit. Initial mi s-a parut neserios si am renuntat la el. Desi - cand ma atingea simteam ca pur si simplu iau foc. Dupa cateva relatii nereusite am acceptat sa ne vedem din nou si am ajuns sa avem relatii fizice. Sexul a fost o nebunie absoluta - cel putin pentru mine - el zice ca si pentru el - dar asta nu pot eu sa spun.

Relatia a crescut si dupa cateva luni el s-a mutat la mine. O tot tinea ca el vrea o relatie serioasa, eu la fel - nu neaparat care sa se termine in casatorie - dar nici nu aveam nimic impotriva casatoriei. El mai glumea ca ar vrea sa ne casatorim - dar niciodata cererea nu a fost facuta serios ca sa merite un raspuns serios.

Inainte de a se muta am descoperit intamplator ca exista o alta femeie care-l cauta. De buna credinta am intrebat cine e - si mi-a spus ca e fost prietena. Care e din alt oras - la 150 km de noi. La un moment dat mi-am dat seama ca fosta - nu e prea fosta - dar el m-a linistit spunand ca nu se poate desparti brusc ca femeia are probleme emotionale.

Adevarul e ca nu lipsea des de acasa - cam o data la 2 saptamani in niste delegatii care mie incepusera sa-mi para suspecte. Duap jumatate de an am descoperit ca aveam dreptate si delegatiile chiar erau suspecte. Asa ca am inceput sa ne certam des de tot - am ajuns sa vorbim de despartire - dar niciodata n-o faceam. Ma atasasem prea tare de le si nu puteam sa concep sa ne despartim.

Pana de curand cand sacaita de niste telefoane date la o ora anapoda(lui) am hotarat sa sun acel numar de pe telefonul meu - era "fosta". Care-mi confirma ca de 1 an jumate el are relatii si cu ea si cu mine. Cu mine sta zi de zi - dar din cand in cand evadeaza pana la ea.

L-am pus sa aleaga - ori eu ori ea - si m-a ales pe mine. Cu gura. ca la nici o saptamana iar am descoperit ca a mintit. Ne-am certat - eu am facut o criza de isterie. El cica speriat si-a facut bagajul si a plecat la aia. Nu pentru multa vreme ca imediat a inceput sa ma caute, sa-l iert, sa am rabdare - ca o termina cu ea si ... totul va fi ok.

O sa spuneti ca sunt o mare idioata - dar l-am iertat, l-am primit inapoi.

Acum el pare ca e ok - dar am momente cand mi se pare ca... tot n-au terminat-o. N-a mai lipsit de acasa dar am momente cand mi se pare ca m-a ales doar pentru ca sunt din acelasi oras si de fapt pe ea o iubeste.

Printre motivele pe care mi le-a dat de-a lungul timpului ca ma inseala a fost si faptul ca ea e o femeie f mandra si el tinea neaparat sa o ingenuncheze, sa-i arate ca de fapt il iubeste - ea n-a recunoscut asta niciodata - spre deosebire de mine. Eu am cedat relativ usor - si i-am tot demonstrat ca-l iubesc.

Alt motiv - ca se inteleg la pat, dar tot el spunea ca si mai bine se intelege cu mine.

Un motiv pe care nu mi l-a dat ar fi ca eu am doi copii din casatoria anterioara - pe cand ea e singura, ea are o situatie materiala mai buna decat a mea.

Cum sa fac sa-mi dau seama daca ma iubeste sau nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa te impaci cu gandul ca et va insela mereu. si daca te iubeste.

daca nu cu femeie aceasta..cu alta.

il accepti asa cum e si il primesti inapoi dupa fiecae criza de gelozie..sau renunti la el.

tu alegi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu zic sa te impaci cu gandul ca et va insela mereu. si daca te iubeste.

daca nu cu femeie aceasta..cu alta.

il accepti asa cum e si il primesti inapoi dupa fiecae criza de gelozie..sau renunti la el.

tu alegi.

 

Ideea este ca acea relatie in paralel a durat cat relatia noastra - o poti numi inselat? Cine cu cine si pe cine a inselat? Se poate sa nu poti alege intre doua relatii? Ce astepta sa se intample?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ideea este ca acea relatie in paralel a durat cat relatia noastra - o poti numi inselat? Cine cu cine si pe cine a inselat? Se poate sa nu poti alege intre doua relatii? Ce astepta sa se intample?

or e genul care simte nevoia sa vaneze mereu si sa fie vanat..ori asteapta sa simte diferenta langa o femeie..

poate ar fi bine sa te indepartezi de el pana nu te fa ce sa suferi mai mult..problemee astea, in caz ca si le poate rezolva, ar fi bine sa o faca singur.

si sa se intoarca gata numai pt tine.

dar tie iti e teama ca l-ai putea pierde..oricum, asa simti ca e al tau?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca te-a inselat odata o sa te mai insele ...poate el nu te iubeste asa mult cum il iubesti tu ..pune-ti intrebarea ..tu l-ai insela? apoi pune-te in locul lui si raspunde si ptr el..el te-ar insela , (te-a inselat) deci DA ...si vezi diferenta , esti prea buna ptr el si sunt sigura ca exista si un barbat potrivit pentru tine si acela nu te va face sa suferi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce pot sa spun e ca voi 2 fete ori sunteti foarte fraiere, ori foarte disperate. Oricum, numai voi veti avea de pierdut daca continuati aceasta "relatie".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
or e genul care simte nevoia sa vaneze mereu si sa fie vanat..ori asteapta sa simte diferenta langa o femeie..

poate ar fi bine sa te indepartezi de el pana nu te fa ce sa suferi mai mult..problemee astea, in caz ca si le poate rezolva, ar fi bine sa o faca singur.

si sa se intoarca gata numai pt tine.

dar tie iti e teama ca l-ai putea pierde..oricum, asa simti ca e al tau?

Teoretic - el zice ca - GATA- acum s-a intors numai si numai pentru mine. Ca nu intelege ce s-a intamplat cu el, cum a putut face ce a facut - ca parca avea facute vraji - ce mi s-a parut ciudat e ca spunea ca simtea ca eu ii fac vraji. Pai cum adica - noi locuim impreuna, teoretic toata lumea asteapta sa anuntam data nuntii, tu simti nevoia brusca sa pleci la alta - eu sunt cea care-ti face vraji? ( si cand spun nevoia brusca - intr-o zi a plecat la o sedinta si a venit acasa spunand ca l-au trimis in delegatie - si a plecat - am descoperit mai tarziu - ca a plecat cu ea in week end).

Acum ce sa zic - ca eu am luat-o razna la un moment dat si m-am dus la un preot - si mi-a zis ca i-a facut vraji. Si m-a pus sa postesc si sa fac niste rugaciuni si matanii. Eu nu sunt f bisericoasa- dar disperata am facut ce mi-a zis preotul.

Editat de Nelinistita

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tot ce pot sa spun e ca voi 2 fete ori sunteti foarte fraiere, ori foarte disperate.

 

 

subscriu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

disperata?

nu e normal sa te aduca in starea asta.

revino-ti . ai doi copii de crescut.

 

auzi mai. cata impertinenta?

i s-au facut vraji cand femeia s-a dezbracat in fata lui si l-a aprins.

pardon, i s-u facut vraji de a gresit drumul ..in loc sa o ia spre lucru, a ajuns in pat cu ea.

halal!

 

si tu mai si ii canti in struna.

si mai ai si doi copii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca te-a inselat odata o sa te mai insele ...poate el nu te iubeste asa mult cum il iubesti tu ..pune-ti intrebarea ..tu l-ai insela? apoi pune-te in locul lui si raspunde si ptr el..el te-ar insela , (te-a inselat) deci DA ...si vezi diferenta , esti prea buna ptr el si sunt sigura ca exista si un barbat potrivit pentru tine si acela nu te va face sa suferi.

 

 

Cand am discutat asa cu el - mi-a zis ca nu m-a inselat - ca de fapt relatia aia exista cand m-a cunsocut - doar ca nu s-a oprit - si ca de fapt nici macar nu e cine stie ce - ca doar el sta zilnic cu mine si mai pleca rareori -e adevarat lipsea doar o noapte de acasa si asta foarte rar in ultima vreme.

 

Plus ca - cica eu cand i-am dat telefon aleia de fapt am turnat gaz pe foc - ca relatia lor era terminata sau lancezea si eu am reincalzit-o. Aici nu sunt nici eu de acord - cum adica?

 

Bun - ma rog - ce a fost a fost. L-am iertat - poate si eu am fost cam nebuna - ca stateam numai cu ochii pe el si nu putea face nici o miscare.

Dar... acum zice ca s-a potolit - oare se poate?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×