Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Razboi sinergetic cancerului

Postări Recomandate

M-am plictisit sa tot vad colcaiala asta de "para",illuminati si breji de tot felul dindu-se unul mai ceva ca altul si imbiindu-ne ca niste sirene catre cabinetele si cursurile lor! 8)

"Hai,la noi sa mincati...nimic!" sau "Veniti la mine,s-o mierliti mai bine!" :doh: Cunostinte,energii,orgolii,timp irosit ...in mod egoist ori neconstructiv.

Care mai de care se bate cu pumnii in piept ca stie,poate...face...iar viata, lumea,moartea...ramin aceleasi dintotdeauna.Unde-i evolutia? :hi:

Banii,nu rezolva problema. Sunt o multime de asociatii in scop de binefacere dar,ce folos;baga doar niste bani in buzunarul ...unora si prelungesc agonia altora.Mai devreme sau mai tirziu, cancerul invinge.

Si cum sa-i poti ajuta pe toti acesti oameni ? :hi:

Hai,sa cautam solutii! Idei.Pe orice plan.Dar mai ales,pe cai ...neobisnuite.

Sa declaram razboi sinergetic,cancerului.

In loc sa bintuti in cautarea...cailor verzi prin astral,de ce sa nu cautati solutia cancerului? :roll: Primiti mesaje? Sunteti mediumi? Perfect. :P

Ma intereseaza mai putin ce zice spiritul lui Eminescu ori cine a ucis-o pe nush ce fufa mondena! 8) Vreau leacul cancerului!

Va beti cafeaua pe un nor cu Dzeu ca Dragos Argesanu? :cheer: Intrebati-l care-i leacul cancerului,dom'le!

Stiti cum sa intrati in: mintea,chackrele, sufletul oamenilor,akasha? :cheer: Intrati in nemurire,in istorie...oferind semenilor o informatie vitala:leacul cancerului! :P

Mai mult:"unde-s doi ,puterea creste!".Uniti-va puterile,cunostintele,informatiile si hai,sa gasim raspuns la flagelul mondial!

"Cind un prost arunca o piatra in apa,o mie de savanti nu reusesc s-o mai scoata!" :P O idee, valoreaza aur.

Nu trebuie sa fii savant ca sa ai idei. :hi: Tu,ofera ideea.Cei care au cunoastere si putere o vor pune in practica.

Nu carturarilor si fariseilor,regilor... li se releva Adevarul :roll: ci,unui om umil,simplu ales de Dzeu.Poate,chiar unui copil.

Hai,sa punem fiecare o "caramida" la temelia fortaretei contra cancerului,contra mortii chiar!

Un vis,un mesaj,o banuiala,o birfa,o solutie,o idee de orice fel ...e binevenita ca "nu se stie de unde sare iepurele!"

Nu se stie daca acel sarpe care-si musca coada pe care l-ai visat nu este chiar solutia pe care ai primit-o dar nu ai constientizat-o.

:roll: Cine ofera ideea salvatoare? :cheers:

Deschid "licitatia"! :P

.....................................................

Mie,in vis mi sa spus:"Apa vindeca totul!" ;)

Mda... :lol: dar,cum?

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Akasha e o banca,o "biblioteca" infoenergetica."Cei"...cine? :P Si de ce ,nu?

Incercam."Cere si ti se va da,bate...si ti se va deschide" remember?

Si daca tot sunt mediumi ori prooroci unii.... :P ar trebui sa se descurce.Cum stiu ce zicea ori facea bunica,de ce nu pot afla si cauza,leacul cancerului? :cheers:

Gata!Nu vreau circoteli. :cheer: Veniti cu solutii!

Sau... :cheer: macar cu idei.

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La Akasha dupa cate stiu eu nu are acces oricine.Si tu crezi ca cei de pe ropo...aaaa..... :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Cei de pe ropo..." spun ca-s in stare de multe. :cheers: Apoi,sa nu subapreciem pe nimeni.Idei,vise...avem toti.

Repet:"nu se stie de unde sare iepurele!"

Altfel,incep sa ma intreb si eu ca Night:"de ce mergem la cursuri..."

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E o manusa aruncata roportalienilor! :cheer: O vor ridica facind un bine omenirii ? :cheers: Ca tot se declara ei facatori de bine...si tot trimbiteaza Lumina aia multa. :cheer:

Editat de Bagherra

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si tu crezi ca cei din Akasa vor spune?

 

Fireste ca nu vor spune pentru ca nu s-a descoperit inca tratamentul care sa vindece cancerul.

Pentru mine este previzibil raspunsul ce-l vor primi cei ce bantuie prin astral: nu este permis inca sa aflati acest secret.

 

Solutii pentru orice fel de vindecare sunt prezentate de Pavel Corut in doua din cartile sale: Catre culmile succeselor ( Formula fericirii ) si Secretele varstelor de aur. Cele doua carti reprezinta o sinteza a noilor cuceriri in psihologie, neurologie, psihiatrie si medicina obtinute de la institute de cercetare din SUA, Japonia, Rusia, Franta si Germania.

 

Un fragment din emisiunea in care Pavl Corut a prezentat volumul Secretele varstelor de aur il afisez mai jos dar puteti da un serch Pavel Corut pe http://video.google.com pentru a afla mult mai multe informatii despre ceea ce spune autorul referitor la autosugestie si imagerie mentala.

 

 

Mie,in vis mi sa spus:"Apa vindeca totul!" :cheer:

Mda... :cheers: dar,cum?

Posibil prin informarea apei cu una din zecile de formule de autosugestie prezentate de Pavel Corut in cartile sale, ca de Ex:

Miliarde de gene de sanatate si vitalitate s-au activat in organismul meu. Toate genele de boli si imbatranire s-au dezactivat din organismul meu. Eu (numele persoanei care spune formula), voi trai perfect sanatos/asa mintal si fizic, creator, moral, prosper/a si fericit/a 110 ani, pana in anul ... (se aduna 110 ani la data nasterii)

 

Indicatia lui Corut este de a repeta (cu voce joasa, litanica, monotona, de cel putin 30 de ori dimineata si 30 de ori seara), o astfel de formula, retrasi undeva intr-o camera linistita, asezati relaxati intr-un fotoliu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si cum sa-i poti ajuta pe toti acesti oameni ? :cheers:

 

Crezi ca ai putea sa ridici fiecare om din coltul in care isi plange de mila si sa-l faci sa devina constient de faptul ca absolut tot ce i se intampla i s-a dat pe merit?

Crezi ca ai putea sa-l faci pe fiecare bolnav sa inteleaga ca dincolo de ce vad ochii si intelege mintea lui mai e ceva si ca acolo trebuie sa lucreze ca sa se vindece? Ca nu exista vindecator in lumea asta care sa-l poata ajuta pe cel care nu vrea sa fie vindecat? Si ca nu-i suficient sa zici ca vrei sa te vindeci, ci trebuie sa fii dispus sa faci pentru a te vindeca un efort urias... nu stiu... un fel de a lua viata de la capat, de a renunta la ce erai inainte si de a face eforturi sa fii "altfel"?

 

Cred sincer ca leacul oricarei boli din lumea asta se afla chiar in cel bolnav... dar din pacate prea putini au curajul sa se priveasca pe dinauntru si sa isi asume ceea ce vad acolo. E mult mai usor sa-l invinovatesti pe Dumnezeu sau pe oricine altcineva decat sa te uiti in oglinda si sa te vezi cu adevarat, e mult mai usor sa ceri altora sa te ajute decat sa te ridici din tarana si sa faci eforturi de a te ajuta singur.

Parerea mea. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bati campii cu multa gratie.

Mihaela,daca mi-l dai pe Corut....el a scris carti ca sa se vanda si atat. Auzi, sa repeti de 30 dimi si 30 seara :cheers:

Wake -up

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×