Sari la conținut
Forum Roportal
k_idho009

The Secret

Postări Recomandate

acum cateva zile eram pe internet cand din inamplare(sau nu :) )am dat peste acest film.la inceput nimic neobisnuit,am crezut ca e un film normal,dar apoi am citit niste comentarii postate de persoane care vazusera filmul si ziceau ca dupa vizionarea filmului vietile lor chiar s-au schimbat. :cry: curios,am cautat filmul si lam descarcat si eu sa vad despre ce e vorba.sincer mi s-a parut putin interesant insa as vrea sa aud si parerile altor persoane care au vazut filmul.credeti ca este adevarat despre ce se vorbeste in film?dupa ce ati vizionat filmul viata voastra a devenit mai buna?astept parerile voastre. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am vazut filmul si am citit si cartea "The Secret" scrisa de Rhonda Byrne. Cred ca este adevarat despre ceea ce se vorbeste in film. Cred in legea atractiei si cred ca suntem rezultatul a ceea ce gandim. Dupa ce am citi cartea am incercat sa ma schimb si sa fiu cat mai optimista, sa multumesc pentru ceea ce am in fiecare zi si sa vizualizez tot ceea ce imi doresc. Nu pot sa spun ca mi-a schimbat viata intr-un mod miraculos dar pe mine ma ajuta mult faptul ca gandesc pozitiv :jester:

Editat de val2009

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am vazut documentarul acum ceva timp,nu pot sa zic ca viata mea s-a schimbat si nici ca m'a marcat in vreun fel acestdocumentar....nu am incercat sa gandesc pozitiv,gandesc la fel cum gandeam si inainte sa il vad.....multi oameni cred in ceea ce se spune acolo.....cand am sustinut proba orala la bac o colega de liceu se chinuia sa gandeasca pozitiv,zicea chiar cu voce tare ca o sa ia nota maxima,cand am intrebat'o de ce e atat de optimista mi'a zis ca a vazut filmu respectiv si ca incearca sa gandeasca pozitiv...chiar a luat nota maxima...oricum nu stiu cat de adevarat e acest lucru :jester: si mi se pare destul de ciudat cum unii oameni incearca sa faca exact ce se spune intr'un documentar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei bine eu unul pot spune ca intradevar viata mea s-a schimbat dupa ce am vazut acest documentar, aproape toate visele mele s-au implinit ( unele urmeaza) Trebuie doar sa vezi filmul de mai multe ori si sa te documentezi si din alta parte despre leagea atractiei ! o investigatie mai amanuntita o te faca sa iti dai seama cum functioneaza aceasta minunata putere!

Cauta pe google si despre puterea subconstientului! E minunat ce se poate intampla! :jester: Eu m-am obisnuit sa o folosesc zilnic!

Nu uita esti ceea ce gandesti :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei bine eu unul pot spune ca intradevar viata mea s-a schimbat dupa ce am vazut acest documentar, aproape toate visele mele s-au implinit ( unele urmeaza) Trebuie doar sa vezi filmul de mai multe ori si sa te documentezi si din alta parte despre leagea atractiei ! o investigatie mai amanuntita o te faca sa iti dai seama cum functioneaza aceasta minunata putere!

Cauta pe google si despre puterea subconstientului! E minunat ce se poate intampla! :jester: Eu m-am obisnuit sa o folosesc zilnic!

Nu uita esti ceea ce gandesti :P

 

:cheer:

deci se pare ca omenirea si-a rezolvat toate problemele

daca toata lumea va vedea filmu asta se va instala pacea mondiala

cea mai buna veste pe ziua de azi ! :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:jester:

deci se pare ca omenirea si-a rezolvat toate problemele

daca toata lumea va vedea filmu asta se va instala pacea mondiala

cea mai buna veste pe ziua de azi ! :cheer:

 

Era vorba despre persoana ta :P , daca ai vizionat filmu! La mine unu functioneaza legea atractiei si e super! am specificat ca trebuie sa te informezi mai bine sa iti dai seama cum functioneaza aceasta putere

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E doar o lalaiala.

Are ca tema gandirea pozitiva. Si in jurul acestu aspect se lalaie, se balbaie, se trag de cur in toate partile.

S-o redescoperit America sub un alt aspect..

 

Azi am vorbit cu un pusti de 14 ani ce vazuse recent filmul.

Ca el ajunge aviator..ca de cand a visat...ca asta vrea.

 

I-am zis ca intai e cazul sa ia note mai mari de 5 la mate si la fizica...

El ca nuuu....ca tocmai ala e spilul - nu tre sa faca munca ca tampitul..auzi la el..tre doar sa se concentreze ca o sa fie bine, extraordinar.

Da, o sa-ti pice din cer..zic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Azi am vorbit cu un pusti de 14 ani ce vazuse recent filmul.

Ca el ajunge aviator..ca de cand a visat...ca asta vrea.

 

 

Si eu imi doresc sa cada Guvernu Boc & Co. Crezi ca mi se va indeplini visu'?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×