Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Buna ^_^ OK, sa incep cu inceputul... Acum 1 an stateam pe mess si o colega m-a invitat intr-o conferinta. Evident, nu cunosteam pe nimeni din acea conferinta, doar pe colega mea :roll:

Vorbeam ce vorbeam cu mai multe persoane, pana cand mai multi m-au adaugat in lista lor de prieteni :o:

Am inceput sa ma inteleg destul de bine cu un baiat din acea conferinta cateva zile si am inceput sa vorbim si se parea ca ne intelegem foarte bine :( Un timp nu am mai discutat cu el... Dupa cateva luni am inceput sa vorbim din nou si sa ne apropiem mai mult decat prieteni :o: El este din acelas oras cu mine si ne-am propus amandoi sa ne intalnim 8) insa mie, sincer, mi-e cam frica :o: Nu sunt genul de persoana timida sau sensibila insa stiu cum e sa fi refuzat si chiar tzin la acest baiat :o: Am 14 ani si el are 15, ne-am vazut reciproc in poze si la web ;) Insa stiti cum e... In realitate e totusi, altfel... As vrea sa-mi dati sfaturi ce sa fac, cum sa ma comport fiindca poate chiar s-ar putea sa nu-i placa fizicul meu sau ceva de genul chiar dak a spus ca sunt foarte draguta... Stiu ca fizicul nu face totul insa nu vreau sa-l pierd din cauza asta :o: El este mai inalt cu vreo 10-12 cm decat mine, s-ar putea si asta sa fie o problema? :doh: Am nevoie de sfaturi, cum ziceam, chiar tzin la acest baiat si ar fi frumos sa incepem ceva :) Si daca se poate, va rog sa nu incepeti sa-mi spuneti sa ma tin de scoala si alte treburi fiindca chiar o fac, nu va ingrijorati :ok: (daca s-ar pune problema si asa) Am mai avut si alte relatii inainte, nu e prima.

 

Pentru cei care ati citit tot va multumesc :o: Si sper ca veti dori sa ma ajutati :(

 

Hugs :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai zis ca ti-e frica

ca ce s-ar intampla?

poate si el are aceleasi temeri ca si tine, ca n-o sa-l placi fizic sau nu va sti cum sa se comporte

probabil o sa te placa mult mai mult in realitate

nu e problema ca e mai inalt decat tine

decat sa-ti pui atatea intrebari, mai bine intalneste-te cu el si vino sa ne spui ce s-a intamplat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Inaltimea nu e o problema... vezi daca e fan Harry Potter si poate mergeti la film saptamanile astea :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-ti mai face atatea griji. Poate ca n-o sa-ti placa tie cand o sa-l vezi. (sa vezi ce-o sa dispara tinutul ala la el :o: )

 

sau poate nu... :roll:

Editat de Lady Kapa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu vreau sa par moralizatoare...dar la 15 ani baietii nu cred ca sunt chiar asa de pretentiosi la fete, pentru ca ei la 15 ani au o minte mult mai copilaroasa decat o fata... nu iti mai face probleme si fii tu insati... daca nu ii place de tine asa cum esti...nu prea are rost o relatie...

bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pentru ca ei la 15 ani au o minte mult mai copilaroasa decat o fata...

fals

Editat de Resigned

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
fals

ba e foarte adevarat......ca va place voua sa credeti asta e altceva,dar fetele se maturizeaza ceva mai repede decat baietii...dovedit .... stiintific...de catre psihologi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu-ti mai face atatea griji. Poate ca n-o sa-ti placa tie cand o sa-l vezi. (sa vezi ce-o sa dispara tinutul ala la el :roll: )

asa e, eu am patit-o cand eram mai mica, nu stiam unde sa fug :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e normal sa ai emotii, mai ales atunci cand tu il placi si vrei ca si el sa simta pentru tine ce simti tu. asa cum a spus cineva putin mai sus, baietii la varsta asta nu-s asa "pretentiosi" (nu ca ar fi ei vreodata pretentiosi:P ) cred ca iti faci prea multe probleme. intalneste-te cu el si fii tu insuti, nu incerca sa fii mai tacuta sau mai vorbareata decat esti. dupa cum te-am citit, nu cred ca e cazul sa-ti faci griji, esti o fire deschisa si comunicativa asa ca acorda-ti mai multa incredere si ai sa vezi ca va fi bine.

bafta, copilu' !

 

 

sper ca vezi ca n-am pomenit de scoala :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×