Sari la conținut
Forum Roportal
Stefcami

Il iubesc, dar nu-l pot intelege

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Prietenul tău este un copil mai mare. Nu vrea să

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Andruta, ce zici tu e o varianta, dar ea a realizat "problema" destul de devreme in relatie.. si tot a continuat. Bine, iti dai seama ca nu o judec, nu-mi permit.. si o si inteleg, dar ea pierde timp si energie in continuare pentru... ce mai exact? :)

 

Buna! Off, cum sa incep? Probleme existentiale, daca am putea sa le rezolvam mai usor? Problema mea pentru care cer ajutor, este urmatoarea:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-a trimis acum mesj sa mergem sambata la mare si sa mai discutam pe drum. Dar vreau sa ma duc astazi la el (dupa servic), sa-i dau cheile si sa-l fac sa inteleaga ca s-a terminat. Sper sa ajung la un rezultat si sa inteleaga. Vreau sa ma linistesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-a trimis acum mesj sa mergem sambata la mare si sa mai discutam pe drum. Dar vreau sa ma duc astazi la el (dupa servic), sa-i dau cheile si sa-l fac sa inteleaga ca s-a terminat. Sper sa ajung la un rezultat si sa inteleaga. Vreau sa ma linistesc.

Dar tu ce vrei? Noi nu putem sa alegem in locul tau,doar asa cu parerea...Tu stii mai vrei sa o tii asa,sau vrei sa schimbi ceva? Si asa rar cat v-ati vazut voi totusi o relatie de trei ani e greu sa o depasesti si sa o rupi...pentru ca e greu...nu pot spune de ce..dar stiu ca asa este.Insa mai greu e sa mentii o astfel de relatie.pentru ca mereu vei simtii acelasi lucru.Da daca rupi legatura definitiv vei suferii o perioada...dar va trece si se va ameliora in timp,insa daca mentii in continuare asta relatie vei suferii si mai mult decat acum. Trebuie sa ai o discutie seriosa cu el si sa stabilesti ce e mai important pentru tine si mai sanatos.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar tu ce vrei?

A fost cat se poate de clara - vrea sa rupa relatia si sa-si vada de viata ei.

Tu citesti ce se scrie sau raspunzi in functie de ce iti inspira titlul?

 

Dar vreau sa ma duc astazi la el (dupa servic), sa-i dau cheile si sa-l fac sa inteleaga ca s-a terminat. Sper sa ajung la un rezultat si sa inteleaga. Vreau sa ma linistesc.

Viata ta este in mainile tale, o traiesti cum vrei tu, nu cum vrea el.

Fa-l sa inteleaga asta si fii indiferenta la insistentele lui viitoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sincer nu-l inteleg, daca vi se pare normal, va rog luminati-ma si pe mine poate gresesc eu. Nu cred ca ma inseala, l-am verificat. Dar el imi spune ca nu intelege sentimental asta de iubire.

..

Nu se poate asa nu vrea nici cu mine, nici fara mine. Nu vrea sa ma lase in pace.

Adica tu vrei sa va casatoriti si el nu si nu ca-i prea devreme.

Normal. Cineva spunea ca femeile nu vor aventuri ele vor sa se marite, si la barbati e invers.

 

Studiu: Barbatii se tem mai putin de o cerere in casatorie, decat de o partida de inot printre rechini

Britanici au descoperit ca patru din cinci reprezentanti ai sexului tare prefera sa renunte la traditie si asteapta sa fie ceruti de sot de catre prietenele lor, titreaza, miercuri, "Ananova".

Astfel, dintre cei intervievati, peste 28% au spus ca cel mai groaznic li se pare sa inoate alaturi de rechini, in vreme ce 23% au spus ca "marea intrebare" ii sperie cel mai rau. Mai mult, o cerere in casatorie este mai infricosatoare decat saritul dintr-un avion sau un interviu pentru un post nou.

Fii ferma pe pozitie.

Ofera-i doua alternative sa va casatoriti in decurs de 3-6 luni sau sa o rupeti definitiv.

Daca tine la tine va accepta, daca nu va accepta, nu ai pierdut nimic, ai scapat de un individ care nu-si asuma responsabilitati in viata.

Pierzi daca te complaci sa-i faci mofturile.

Spune-i clar ca pentru tine e varsta la care trebuie sa iei decizii pe termen lung, cu sau fara el.

Editat de Moftangiu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fii ferma pe pozitie.

Ofera-i doua alternative sa va casatoriti in decurs de 3-6 luni sau sa o rupeti definitiv.

Daca tine la tine va accepta, daca nu va accepta, nu ai pierdut nimic, ai scapat de un individ care nu-si asuma responsabilitati in viata.

De cele mai multe ori ultimaturile nu rezolva dilema,ba dimpotriva o inrautateste.Nu-i mai da sfaturi din astea,mai ales cand e vorba sa dai unui barbat ultimat cu privire la casatorie.Daca nu-l vede acum asa des,dupa ultimat nici atat.Fuge ala cat vede cu ochii.Nimanui nu-i place sa fie pus in colt indiferent de sentimente.

Eu zic ca e mai bine sa ia o pauza sau sau sa termine relatia si daca e menita sa fie cu el,daca el o vrea si realizeaza lucrul asta,totul se va intampla.Daca el intradevar are ganduri serioase in ceea ce o priveste (ma indoiesc ca ar avea,dar totusi...) si realizeaza ca poate sa o piarda definitiv fi sigur ca va actiona,dar asta numai cand e pus in fata faptului implinit nu cu amenintari si ultimaturi.Cand o va vedea plecata si-i va simti sau nu lipsa atunci se va demonstra intensitatea si seriozitatea sentimentelor lui fata de ea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fii ferma pe pozitie.

Ofera-i doua alternative sa va casatoriti in decurs de 3-6 luni sau sa o rupeti definitiv.

Daca tine la tine va accepta, daca nu va accepta, nu ai pierdut nimic, ai scapat de un individ care nu-si asuma responsabilitati in viata.

Pierzi daca te complaci sa-i faci mofturile.

Spune-i clar ca pentru tine e varsta la care trebuie sa iei decizii pe termen lung, cu sau fara el.

Mie daca mi-ar impune o femeie asa ceva, i-as spune ca e libera. :)

Asta numai din orgoliu, pentru ca, asemenea lucruri se fac cand simti, nu cand ti se nazare sau ai toane.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×