Sari la conținut
Forum Roportal
naily

Shopping in Viena

Postări Recomandate

Buna! Sper ca m-am incadrat bine aici cu topicul.

Tot caut pe net si m-am hotarat sa merg la inceputul anului viitor in Viena, la niste cumparaturi si bineinteles la vizitat orasul.

Numai ca am o multime de nelamuriri, poate ma puteti ajuta, cei/cele (:D) in cunostinta de cauza. Pana la urma, e ok daca as merge in perioada 2-5 ianuarie? Prind faimoasele reduceri din SCS? Ca am gasit diferite variante ale perioadelor si m-am zapacit de tot..

Altfel, imi puteti da exemplu de niste preturi practicate la reduceri? Ma refer aici nu la super-branduri, ci la genul Zara, Mango, Esprit, H&M etc. In ideea sa stiu daca ar merita sa merg pentru bugetul presupus ( si inca nu stiu cat ar costa mancarea si toate celelalte..ce sa mai, proiect in fasha :rot: ) sau ma voi intoarce suparata ca mi-am luat si eu..3 tricouri:))

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La shopping la Viena poti sa mergi oricind, gasesti de toate si la pret bun ai ce si de unde alege mai ales cind e vorba de moda.

Totdeauna in toate zonele e plin de magazine mari cu haine de firma sau nu. Oricum reducerile le compensezi cu mincarea si cazarea care costa MULT.

Ca si cazare Viena e scumpa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E foarte frumos in Viena, am fost si eu anul acesta. Dar perioada pe care ai ales-o pentru cumparaturi nu e foarte buna. Te rog sa te interesezi mai bine pentru ca in Austria toate marile centre comericiale au program scurt sambata iar duminica e inchis. Nu e ca la noi in Romania, ei respecta timpul liber!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu pe bune acum ... este posibila motivatia de a pleca in alta tara avand pe primul loc shopingul ?

 

la dracu este alta civilizatie, cultura, istorie ... ai de vizitat 3 ani .. se schiaza ca nicaieri si tu te duci la shoping ?

 

PS - scuze pt postul rautacios ... este probabil doar invidia ... distractie placuta si sa vi cu cele mai frumoase cizmulite

Editat de mau77mau

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu pe bune acum ... este posibila motivatia de a pleca in alta tara avand pe primul loc shopingul ?

 

la dracu este alta civilizatie, cultura, istorie ... ai de vizitat 3 ani .. se schiaza ca nicaieri si tu te duci la shoping ?

 

PS - scuze pt postul rautacios ... este probabil doar invidia ... distractie placuta si sa vi cu cele mai frumoase cizmulite

 

uneori da, e posibil. ratiunea e simpla: oferta este mai bogata, preturile mai atractive, calitatea mai buna. in plus, daca locuiesti in vestul tarii, Viena sau Budapesta sunt aproape, parcugi distanta in cateva ore (autostrada e deja la 30 km de Nadlac).

 

ps: la ski mergi in we urmator shopping-ului. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu pe bune acum ... este posibila motivatia de a pleca in alta tara avand pe primul loc shopingul ?

 

la dracu este alta civilizatie, cultura, istorie ... ai de vizitat 3 ani .. se schiaza ca nicaieri si tu te duci la shoping ?

 

PS - scuze pt postul rautacios ... este probabil doar invidia ... distractie placuta si sa vi cu cele mai frumoase cizmulite

lol, da, e f. posibil...

 

uite, de ex. eu cu niste americani mergem weekend-ul viitor la Londra doar ca sa cumparam ceva imbracaminte la Harold's si sa mancam indian food + KFC !!! :P pt. simplul fapt ca in Geneva hainele sunt suuuper scumpe, puiul prajit e nashpa la gust si restaurantele indiene costa ca si cum ai manca la un local gastronomic... :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
lol, da, e f. posibil...

 

uite, de ex. eu cu niste americani mergem weekend-ul viitor la Londra doar ca sa cumparam ceva imbracaminte la Harold's si sa mancam indian food + KFC !!! :o: pt. simplul fapt ca in Geneva hainele sunt suuuper scumpe, puiul prajit e nashpa la gust si restaurantele indiene costa ca si cum ai manca la un local gastronomic... :salut:

 

Poti face shopping si in Camden , nu doar la Harold's , dupa ce ai trecut pe la Tate , National Gallery , British Museum , Covent Garden , Albert Hall (destul pentru un week-end :tease: ) iar cand revii ne povestesti. :roll:

 

Revenind la discutia despre shopping in Viena , cred ca-i inteleg pe cei care o fac , oferta infinit mai bogata , reduceri substantiale , calitate , apoi pentru cei din vestul tarii este mai simplu sa ajunga la Viena sau Budapesta decat la Bucuresti (autostrada la cativa kilometri de granita ) iar o cazare langa Viena este mult mai ieftina decat in Bucuresti .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in iulie ma duc in viena si oprim si la scs pentru cumparaturi

as dori sa stiu de la cei care au mai fost, daca merita sa "pierzi" o zi de shopping la scs.in iulie sunt reduceri? as dori sa-mi spuneti si cam cat ati cheltuit,cam cat costa hainele acolo ca sa stiu cu ce bani ma inarmez

puteti sa-mi lasati si impresii. va multumesc :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×