Sari la conținut
Forum Roportal
Ethernal

Sa ma ajutati cu un sfat!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna.

La 25 de ani am ajuns la prima dilema din viata mea, si nu o pot deznoda.

De cam o luna m-am cunoscut cu o fata la noul meu servici. Nu m-am gandit atunci ca domnisoara asta ma va baga in negura.

A fost foarte prietenoasa de la inceput si m-a ajutat foarte mult sa ma adaptez la locul de munca.

Sa specific ca nici eu nici ea nu avem o realtie in curs.

Este o fata super de treaba, deloc usuratica, pe picioarele ei. La inceput nici nu mi-a trecut prin minte ca s-ar putea infiripa ceva intre noi.

Primul contact apropiat au fost niste pupici de multumire ca mi le-a dat foarte spontan cand am ajutat-o cu o problema. Am fost foarte placut surprins. Pupicii s-au inmultit, si au aparut si imbratisarile prietenoase si colegiale. Aici m-am gandit, de ce sa nu incerc sa o seduc, sau s-o combin, sa o vrajesc, sau nu stiu cum se zice:)) Am inceput sa-i fac complimente, am inceput sa glumim, sa ne tachinam. Doar ca am vazut ca nu se lasa chiar asa usor de sedusa. Am incercat sa fiu "baiatul de treaba la locul lui"....nu a mers...am incercat sa fiu "macho" si sa o presez un pic....nici asta nu a mers...am incercat sa nu o bag in seama..nici asta nu a dat rezultate. Tot timpul a fost prietenoasa, imbratisari, pupici dar nimic mai mult. Am incercat sa-i fur un sarut, dar foarte discret si fara cuvinte m-a refuzat. Asta nu a facut-o sa se indeparteze de mine, imratisarile au continuat la fel. Am incercat s-o tin la ditanta. De cate ori a incercat sa ma imbratiseze, am refuzat-o, dar nu o deranja si peste cateva minute iara ma tine in brate. Realizand ca nu am nimic de pierdut, am devenit foarte sincer si foarte direct cu ea. Am inceput sa vb despre realtii, sex, dragoste, saruturi, compatibilitatea intre noi in pat, cum si ce mi-ar face, si i-as face eu, tot. Ce mai lipsete e primul sarut ca toate cele discutate sa se transforme in fapte. I-am facut apropuri foarte directe,.."te-ar deranja daca te-as saruta acum?" pe langa un zambet foarte dragut si o imbratisare...nici un raspuns concret nu mi-a dat. Dupa un timp si-a dat drumul..." nu stiu ce vreau"..sau "nu vreau nimic deocamdata"....sau "daca incerci sa ma saruti am sa ma feresc prima data, si mai vedem dupa..." sau " sa am rabdare si sa persisit ca poate o sa am rezultate". Mai nou isi schimba comportamentul de la o secunda la alta. Odata poate sa fie de nesuportat si foarte iritanta, si dupa cateva secunde devine iubareata si prietenoasa.

Am incercat sa-i intrebi pe prietenii mei amorezi care isi schimba femeile la 2-3 zile...orice strategie propusa am incercat, nu am avut rezultate. Am vorbit cu prietene, ca femeile se cunsoc cel mai bine intre ele, si stiu ce asteapta de la un barbat. Nici un sfat nu a dat rezultate. Nu imi place sa fiu foarte presant si insistent, ca am observat ca o cam deranjeaza. Nu vreau sa se simta obligata sa ne sarutam. Vreau ca ea sa vrea sa ma sarute.

Doar atat mai lipseste. Primul sarut!

Va rog sa ma ajutati. Cum sa o conving sa se lase sedusa?

Mersi mult!

 

ethernal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu zic asa...in cazul in care vei incerca sa o saruti cel mai rau lucru posibil e sa iti traga o palma....

Dupa cum ai zis te refuza prima oara...da nu o mai intreba cand vezi ca e prilejul fura-i o sarutare..si de acolo o sa vezi cum vor evolua lucrurile ...poate bine poate rau...da nici sa stai asa sa visezi....cum ar fi daca sau mai stiu eu ce.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pupicii s-au inmultit, si au aparut si imbratisarile prietenoase si colegiale. Aici m-am gandit, de ce sa nu incerc sa o seduc, sau s-o combin, sa o vrajesc, sau nu stiu cum se zice:))

 

 

 

...

 

Cum sa o conving sa se lase sedusa?

Mersi mult!

 

ethernal

 

In primul rand ai o problema de perspectiva, nu tu o seduci pe ea, ci ea te'a sedus pe tine, doar ca esti prea "cocosel" si nu'ti dai seama . :spiteful:

 

In al doilea rand, o vei putea "seduce" , fix cand va dori ea acest lucru .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mersi de sfaturi.

si eu asa cred ca tre sa fac acel pas, doar ca daca o ia in nume de rau atunci o sa fie foarte nasol in continuare pentru ca ne vedem non stop la locul de munca si nu as vrea sa avem probleme de comunicare sau tensiuni din cauza acelei tentative de sarut.

Am incercat sa o invit sa iesim in oras de trei ori pana acum. A acceptat de fiecare data, doar ca s-a razgandit in ultima clipa.

La servici lucram cu schimbul. Dupa 12 ore de servici o inteleg ca e prea obosita sa mai iesim. Sau doar asa imi explic refuzul ei?...nu stiu

De obicei cel mai mult vorbim pe messenger, pantru ca la servici schimbul de tura tine maxim 30 de minute, si in astea 30 de minute nu prea avem loc pentru discutii serioase. Dar cand avem timp pt asa ceva de obicei incearca sa faca sa tac din gura si sa suport imbratisarile si pupicii fara sa-i dau replica verbala.

Din cate simt eu 99% ca si-a pus pata pe cineva care nu e din oras. Si eu asa imi explic faptul ca nu poate lua decizii....

ca doar nu s-ar dala mine si nu ar fi amabila peste masura daca nu ar simtii ceva si pt mine, nu?

sau e doar o joaca, un refugiu temporar?...la inceput a fost o joaca...si eu am luat-o ca joaca...doar ca jocul a devenit ceva serios....cand discutii despre chestii foarte intime cu cineva tre sa simti putina atasare si incredere, nu?

 

In primul rand ai o problema de perspectiva, nu tu o seduci pe ea, ci ea te'a sedus pe tine, doar ca esti prea "cocosel" si nu'ti dai seama . :spiteful:

 

In al doilea rand, o vei putea "seduce" , fix cand va dori ea acest lucru .

 

la inceput am fost foarte rece din punctul asta de vedere, pentru ca stiam ca la statului ei nu am acces sau sanse cu ea. Am luat totul ca o joaca, nimic serios.

Tin sa spun ca fata ca si aspect e mult peste mediu, arata foarte bine, se imbraca bine, se comporta excelent, comunica excelent. efectiv nu am gasit absolut nici un defect la ea. eu de felul meu sunt foarte obiectiv si judec foarte repede orice greseala cat de mica, si nu imi schimb nicodata prima parere care mi-o fac.

Stiu ca seductia o sa se intample cand vrea ea, si de asta vreau sa-mi spuneti cum sa o fac sa imi dea un raspuns mai concret, mai deschis, da sau nu!...acel "da" nu tre sa fie "da, hai sa ne tavalim"...sa fie un "da-mi un sarut si mai vedem"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ce te face sa crezi ca daca ajungi sa o saruti,sau ma rog... sa va sarutati, atunci inseamna ca ai sedus-o ?? sau consideri "sarutul" arma ta decisiva ??

 

nu inteleg de ce consideri tu sarut = seductie = acceptare= relatie ( sexuala sau de oricare fel)

 

avand in vedere ca domnisoara este atat de deschisa si ca nu se fereste de atingeri si flirturi evidente, eu cred ca un sarut pentru ea nu inseamna chiar atat de mult pe cat crezi tu... numai ca ea si-a dat seama ca pentru tine conteaza destul de mult acel sarut si continua sa te tachineze cu asta.

 

exista varianta in care ea, in cele din urma va accepta o intalnire in afara programului de lucru si atunci vei putea sa te "desfasori" in liniste sa- dai "decisiva "... :spiteful:

 

mai exista varianta in care o intrebi direct si barbateste care este scopul apropierilor ei fizice daca tot nu are de gand sa mearga mai departe

 

si nu in ultimul rand exista varianta in care sa nu-i mai permiti sa te agite degeaba cu fiecare ocazie si sa aiba un comportament adecvat in timpul serviciului :cheer:

 

aaa...si bineinteles se poate sa te si multumesti cu situatia actuala si sa accepti toanele de "lasa-ma imi place" :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...pai daca am discutat tot, si am facut tot(in afara de sarut)..atunci ce mai lipseste? nu sarutul?

 

oricum, singurul lucru cu care am sa ma multumesc o sa fie un raspuns concret, sau destul de concret.

mi-e foarte greu sa explic aici exact ce se intampla intre noi. aceste trebuie sa le vezi ca sa le intelegi. eu am incercat sa explic cat mai bine, dar nu reflecta 100% ce se intampla...

ma bucur ca analizati situatia...si eu asta fac....si credeti-ma..tot ce ati spus pana acum mi-au trecut si mie prin cap....numai solutii nu gasesc!

solutiile pe care mi le-ati propus sunt bune, dar putine....sa-mi spuneti tot ce va trece prin cap, absolut tot! :cheer:

 

un prieten mi-a spus ca solutie urmatoarele: "daca nu vrea calu' e bun si magaru' ". in nici un caz nu ma multumesc ca solutia asta :spiteful:

 

mersi.

va salut!

Editat de Ethernal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand, eu te felicit ca ai scris atat de mult pentru ca e destul de greu sa scrii cand esti excitat.

Si chiar ai fost coerent.

 

Tu acum nu vezi decat sex sex sex sex.

Si nu oricum, ci cu ea ea ea ea ea ea ea.

 

Pe cat fuge acum de tine, dupa ce o sa reusesti imposibilul, probabil ca nu o sa mai scapi de ea.

 

E frumos jocul asta, pana la momentul la care ti se cam ia.

 

Iar jocul asta, crezi sau nu, nu il joaca pentru tine, il joaca pentru ea.

Pentru ca ea isi cam neaga atractia si o eventuala relatie, nu ca i-ar displacea, ci pentru ca asteapta sa ajunga la un moment dat la care sa isi gaseasca pretexte, unde nu va mai avea ce sa faca decat sa accepte.

Ca si cand o alergi iar ea cauta un perete de care nu poate sa treaca si e nevoita sa 'se predea'.

 

Ia-ti mult antinevralgic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...pai daca am discutat tot, si am facut tot(in afara de sarut)..atunci ce mai lipseste? nu sarutul?

chiar ati discutat tot?? de facut nici nu se pune problema ca ati facut...

de exemplu: v-ati intalnit undeva? ati luat cina (mic dejun, pranz) impreuna? v-ati plimbat in parc(de mana)? ati fost la film ? ati ascultat muzica? v-ati uitat la stele...stiu io...chestii d-astea... ce doamne, ai 25 de ani, nu 14...stii si tu lucrurile astea!

din cate am inteles eu, socializarea dintre voi a avut loc numai la serviciu... din puntul meu de vedere nu e suficient, chiar deloc... ea iti da apa la moara dar pe de alta parte vrea si o schimbare de decor la initiativa ta... :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca si cand o alergi iar ea cauta un perete de care nu poate sa treaca si e nevoita sa 'se predea'.

 

Sa dea cel de sus sa ai dreptate si o gura de aur!

 

DAR crede-ma...o fi eu barbat, si cu ganduri doar despre sex, dar acum mi se intampla prima data cand nu m-am gandit DOAR la asta predominant.

 

 

chiar ati discutat tot?? de facut nici nu se pune problema ca ati facut...

de exemplu: v-ati intalnit undeva? ati luat cina (mic dejun, pranz) impreuna? v-ati plimbat in parc(de mana)? ati fost la film ? ati ascultat muzica? v-ati uitat la stele...stiu io...chestii d-astea... ce doamne, ai 25 de ani, nu 14...stii si tu lucrurile astea!

din cate am inteles eu, socializarea dintre voi a avut loc numai la serviciu... din puntul meu de vedere nu e suficient, chiar deloc... ea iti da apa la moara dar pe de alta parte vrea si o schimbare de decor la initiativa ta... :o:

 

Stiu lucrurile astea. doar de obicei asta le faceam eu dupa ce treceam de primul sarut. Dar aproape tot timpul pana suntem impreuna la servici ne tinem de mana, si nu eu sunt initiatorul ci ea..95% din cazuri....am mai venit pe tura ei (ce nu e voie conform regulamentului intern, doar in cazuri de forta majora :spiteful:, si mai ales ca sunt si camere de filmat mai peste tot, si sunt putine locuri unde ne-am putea apropia "de tot")..si am asc muzica...ne-am uitat la stele...etc etc...fara s-o intreb si sa trag de ea mi s-a deschis ca o carte....doar ca ultima pagina a ramas mi-a ascuns-o...pagina cu capitolul "cum se trece de ultima bariera"

si eu acum stau la bariera..astept sa treaca trenul....si nu prea vrea sa treaca curand....si daca as sarii poate ma calca trenu :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×