Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu este, obligatoriu, o tema ci mai mult o intrebare !? Cei care au cunostinte sau chiar si curioshii pot intervenii in voie cu idei si chiar cu patzanii In fond, comunicare inseamna totul !

Editat de Bogdan Bogdanescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am prea inteles la ce te referi , devreme ce titlul topicului nu e intreg ( Downloads, Unde si cum trebuie sa procedam pentru a face download-uri la filme de ...) . Daca te referi la descarcarea filmelor de pe net, ar trebui sa dam cu totii un raspuns de genul: NICICUM nu trebuie sa procedam - filmele trebuiesc vizionate in cinematografe, iar apoi cumparate (sau inchiriate) pe DVD . Dar cum traim in Romania... :P se intampla multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti multumesc pentru raspuns, ai fost primul care a spart gheata iar in legatura cu titlul, fiind nou nu prea ma descurc cu folosirea integrala a portalului iar tema deschisa de mine , face referire mai mult la mine dar pt. ca nu am gasit nici o tema cu acest subiect am incercat sa creez eu una si astfel sa culeg informatii E un inceput Cu timpul poate am sa vin si cu informatii mai bune, teme noi etc. In fond comunicarea insemna totul ! Sa fiti vii ! :P

Editat de Bogdan Bogdanescu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Evident, pirateria exista peste tot (chiar si in tarile UE) , asa ca nu trebuie sa ne mire ca in Romania se pirateaza filme. Ca sa revenim putin la topic, ce pot spune e ca filme se pirateaza cu toate softurile de filesharing posibile (oDC sau DC++ , programele ce functioneaza cu torrenturi, kazaa, eMule si cate si mai cate ). Intr-un fel cred ca marii producatori nici nu vor sa opreasca aceasta piraterie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai pe scurt unde pot gasi si downloada filme pe net..? ca sunt si filme gratis, unele poate mai vechi care acum se dau si de pomana pe net...DAR UNDE ??? Ziceti si voi un site unde se poate...Multzam'

 

Pai tocmai ti-am raspuns mai sus . De pomana nu se da nici un film, oricat de vechi ar fi . Daca e de gasit gratis, e ilegal distribuit. Dar asta , repet, e o poveste lunga...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca pe Roportal nu se promoveaza pirateria.

Si oricum ti-a raspuns Catalin la intrebare: Cu DC++, oDC, eMule, Bit Torrent si altele.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×