Sari la conținut
Forum Roportal
Adi_truc

Ajutati-ma sa invat tainele sarutului!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am 14 ani...sunt baiat si de o saptamana am prietena,dar inca nu am avut tupeul sa o sarut :doh: De fapt este prima mea prietena,pana acum nu am mai avut nicio prietena(iubita),dar saptamana trecuta mi-am luat inima in piept si m-am cuplat cu o fata,dar problema este ca nu stiu sa sarut,nu am sarutat niciodata in viata mea vreo fata :) deci eu v-as ruga frumos sa ma invatati cum sa sarut :roll: (nu vreau practic ci teoretic :cheer: ) Va multumesc pentru intelegere si va rog frumos sa nu dati cu rosii in mine,dar toti la inceput am fost asa :good: va mai multumesc inca odata.

Editat de Adi_truc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ti-ai luat inima in piept?

Inteleg ca era in dinti initial...

 

Astea se invata la fata locului.

Si nici macar nu se invata, sunt deja in instinctul uman, numai ca pot sa iti dau un sfat: cu cat o faci mai lent si tenace, cu atat se umecteaza partenera si e mai disponibila pentru...in fine, sa nu anticipam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am 14 ani...sunt baiat si de o saptamana am prietena,dar inca nu am avut tupeul sa o sarut :doh: De fapt este prima mea prietena,pana acum nu am mai avut nicio prietena(iubita),dar saptamana trecuta mi-am luat inima in piept si m-am cuplat cu o fata,dar problema este ca nu stiu sa sarut,nu am sarutat niciodata in viata mea vreo fata :) deci eu v-as ruga frumos sa ma invatati cum sa sarut :roll: (nu vreau practic ci teoretic :cheer: ) Va multumesc pentru intelegere si va rog frumos sa nu dati cu rosii in mine,dar toti la inceput am fost asa :good: va mai multumesc inca odata.

 

Crezi ca invata cineva din teorie chestia asta ? Sarut-o si gata.Mai intai delicat ,aproape ca o mangaiere.Nu te repezii ca nesatulul.Daca i-a facut placere, o sa-ti dai seama imediat.Mai departe o sa te ajute ea si ajungi si la sarutul ala apasat si penetrant pe care il visezi tu.

Problema este alta.Nu trebuie sa faci din sarut sau atingeri ,singurul scop al intalnirilor voastre.Experimentati mai intai chimia sufletelor si mai apoi a trupurilor.Distrati-va ,fa-o sa se simta importanta ,radeti impreuna,visati impreuna,respirati impreuna ,ascultati-va inimile impreuna.Restul vine de la sine cu o intensitate infinit mai mare.Na ca ai avut dreptate si am facut si teorie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ti-ai luat inima in piept?

Inteleg ca era in dinti initial...

 

Astea se invata la fata locului.

Si nici macar nu se invata, sunt deja in instinctul uman, numai ca pot sa iti dau un sfat: cu cat o faci mai lent si tenace, cu atat se umecteaza partenera si e mai disponibila pentru...in fine, sa nu anticipam.

Cum zice,cum nu zice,da' zice bine.

Asta trebuie sa sti.Nu exista o pregatire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Experimentati mai intai chimia sufletelor si mai apoi a trupurilor ,ascultati-va inimile impreuna.

la 14 ani? :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic ca pentru inceput sa tii limba la locul ei. si inct incet, nici nu o sa iti dai seama cand ai 'comis-o' :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la 14 ani? :roll:

 

Sa sti ca ai dreptate.Chimia aia nu prea este apreciata la 14 ani.Da ce sa-i spun,da-o dracu de chimie ,sarut frantuzesc sa fie! Asa poate ma asculta si e mai castigat.La cat sunt de precoce astia mici ,poate pricepe si sfatul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa sti ca ai dreptate.Chimia aia nu prea este apreciata la 14 ani.Da ce sa-i spun,da-o dracu de chimie ,sarut frantuzesc sa fie! Asa poate ma asculta si e mai castigat.La cat sunt de precoce astia mici ,poate pricepe si sfatul meu.

Hai ca aia cu chimia sufletelor a fost ''data dracului'' .

Abea acuma am vazut-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa sti ca ai dreptate.Chimia aia nu prea este apreciata la 14 ani.Da ce sa-i spun,da-o dracu de chimie ,sarut frantuzesc sa fie! Asa poate ma asculta si e mai castigat.La cat sunt de precoce astia mici ,poate pricepe si sfatul meu.

Sa sti ca este bun si sfatul cu,,chimia sufletelor"dar pana la ,,chimia sufletelor"(dumnezeu) te manca ingerii(sarutul).Multumesc mult pentru mesajele dumneavoastra,si mai astept si alte posturi care sa contina putin mai multa teorie!!

Editat de Adi_truc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×