Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,sunt Diana am 23 de ani si sunt din Bucureşti. Problema mea este urmatoarea:am cunoscut acum 4 luni la locul de munca(sunt asistenta medicala), pe M,medic pediatru, un tip de 30 de ani care a facut o adevarata pasiune pt mine(asta sustine el...).mi-a spus de cateva ori ca s-a indragostit de mine la prima vedere.... Nu i-am acordat mare atentie, am crezut mereu ca e doar o strategie pt a ma cuceri si l-am respins intr-o maniera subtila dandu-i de inteles ca nu ma intereseaza ca potential partener. Problema e ca nu pot avea incredere in el...e genul de tip frumos, libertin si sarmant, caruia femeile

Editat de Diana_18

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sa-i dau sau nu o sansa?

 

Faci cum vrei insa nu povesti prea mult din viata ta anterioara, incearca sa mergi inainte cu viata si sa nu faci o paralela intre el medicul si BRUTALUL. Incearca sa-i faci pe plac ..... ma gandesc la o acomodare in compania lui, nu supunere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Nu mi s-ar parea de neimaginat ca un om in prealabil libertin, mai ales la 30 de ani, sa se maturizeze si sa vrea sa aiba o relatie adevarata. Multi barbati, cand sunt singuri, au aventuri de o noapte si lucruri de genul, dar asta nu spune nimic rau despre ei si nu inseamna ca atunci cand au o relatie isi insala partenera. Spun asta pentru ca tipul cu care sunt e cu 12 ani mai in varsta si a iesit mereu cu destule femei cand nu era implicat serios cu nimeni.

Oricum, doar tu stii cum e omul respectiv. Ai incercat sa te apropii de el ca prieten, stie cate ceva despre viata ta, stie de ce iti e teama de barbati? Poate l-ar ajuta sa inteleaga mai usor. Din cate spui, atitudinea lui a fost cea a unui om cu adevarat interesat de tine, altfel nu s-ar fi "racit" brusc si nu s-ar fi riscat confesandu-se unei colege de serviciu. Sfatul meu e sa vorbesti cu el, sa-ti faci curaj, sa-i explici exact cum stau lucrurile si de ce iti e teama de o noua relatie. Daca intr-adevar tine la tine ar trebui sa inteleaga si sa aiba rabdare, stiind ca exista posibilitatea ca tu sa ii raspunzi la sentimente intr-o zi, si ca respingerea initiala a fost legata de factori externi, nu de faptul ca nu-l placeai. La urma urmei doar tu stii daca ai vrea sa fii cu el suficient incat sa mai tulburi apele acum. Dar e bine ca el sa stie exact ce gandesti, si motivele tale, pentru ca barbatii nu pot ghici ce e in mintea unei femei. Multa bafta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce sa fac? Sa-i dau sau nu o sansa? Am nevoie de niste pareri din exterior. Va multumesc mult!

Ai ajuns un simplu vanat , iar marele vanator M , are orgoliu ranit.

 

Parerea mea ... .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am inteles decat ca, dupa un esec sentimental, ai dat de un barbat sarmant, care are succes la femei.

Nu inteleg ce a facut ca sa te desparti de el.

 

Daca tot i-ai 'cedat', te desparti de el in avans, cu anticipatia infidelitatii?

Nu ca nu ai anticipa corect, insa unii oameni (barbati si femei) care dau impresia nestatorniciei, se opresc la un moment dat, cand intalnesc persoana potrivita.

Iar cei ce iti jura din ochi credinta vesnica iti vin cu bolile venerice, ca sa zic asa...

 

 

Cam devreme sa renunti la relatie, as spune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... stie de ce iti e teama de barbati?

 

 

In secolul 21st??? doar la o femeie din Saud Arabia, Afghanistan sau Papua ii e frica de barbat!!!!! nu la o romanca.

Hai ca faci natia de ras!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In secolul 21st??? doar la o femeie din Saud Arabia, Afghanistan sau Papua ii e frica de barbat!!!!! nu la o romanca.

Hai ca faci natia de ras!!!!

De ce ? Cretini exista pretutindeni .

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In aceasta situatie nu se pune problema ca ii dai LUI o sansa. TIE iti dai o sansa in primul rand. Esti tanara, deja a trecut destu timp de cand esti singura si nu are rost sa ramai cu frica asta vis-a-vis de genu' masculin. Nimeni nu iti poate garanta ca doctorasu' e alesu inimii, dar nici nu este corect sa-i dai cu flit la gandul ca ar putea sa fie tot un esec. Daca ar fii asa... cam toata lumea ar fii singura. Si ce daca el e cal mai tare dinh parcare?? E o provocare pe care trebuie sa o accepti...daca nu acum...atunci cand ??? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ulterior am aflat ca i s-a destainut unei colege mai in varsta ca e indragostit de mine si sufera din cauza ca nu-l pot intelege si vedea cum e cu adevarat si ca pt el nu reprezint doar o simpla cucerire...

 

Colega aia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Faptul ca e frumos, sarmant, cu succes la femei ii scade din credibilitate. E firesc si daca e suficient de inteligent si de barbat, stie f bine si el asta.

Il placi si te place. Iesi cu el, fii dura si sincera pana la sange. Intreaba-l cand si cum a inselat alte femei si de ce ..iar apoiintreaba-l ce parere are vis-a vis de aventuri pe mai departe in viata.

Daca pare ca vrea ceva de durata si e dispus sa incerce sisa accepte ca trebuie sa plateasca un anumit tribut vietii pt tine. Sa ti castige increderea cu pasi inceti si cu rabdare, fara sa se lamenteze cu orgoliu ranit si false suferinte de corason.

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×