Sari la conținut
Forum Roportal
cristy_05

De ce prietenii isi bat joc de tine cand tu esti bun!?

Postări Recomandate

Am venit de sapte ani aici unde stau si de la inceput au inceput sa isi bata joc de mine si le-am zis ca mie nu imi plac glume de genul asta!!!!Am lasat de la mine o groaza!!!!Dar de cand stau aici imi fac glume de prost gust ba vin la usa,bat tare si pleaca,ba vin in spatele blocului si bat in geam,ba se uita in casa!!!!Cand vin si eu cu o fata acasa incep sa faca misto si ma simt prost!!!Daca plec undeva ma intreaba unde plec si a doaua zii dc nu ne-ai zis si noua unde pleci ca poate veneam si noi?!!!Dar faza de ieri mi-a pus capac!!Am venit cu ceea mai buna pretena a mea si ei nu o pot suferi si au inceput glumele au batut la usa in ultimul hal au desenato pe pretena mea si au pus hartia pe usa lipita cu guma de mestecat au venit in spate si au batut la geam se uitau pe gem in sufragerie!!!!Dupa ce ca i-am primit in casa de nu mai tin eu minte au inceput sa ma jignesca mau facut terminat altul batea apropouri vai ce frig este afara!!!!!Si am vb cu unul dintre ei si ma facut parsiv si prefacut si ca am un caracter aiurea si cate si mai cate!!!!Alta pretena vb cu ea despre fosta pretena si le spunea lor tot ce vb cu ea!!!Si ieri am avut criza de nervii!!!Eu de cand stau aici m-am imbonavit pe sistem nervos,cand ma enervez ff tare imi tremura mana dreapta si tot corpul!!!Am plans enorm de cand stau aiici si ma gandeam dc mai traiesc daca Dumnezeu ma lasat sa sufar!!!!Si ma consum si ma doare sufletul imi vine sa ma omor!!!!Nu mai suport sa fiu batjocorit si calcat in picioare ca pe o carpa cred ca merit si eu sa fiu respectat si iubit de cineva!!!!Spunetimi ce sa fac ca eu nu gasesc nici o solutie!!! :P :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic!!decat ca cei care se comporta asa cu tine pot sa spun ca nu sunt oameni normali!!si nu cred ca au ceva cu tine in special..ci..nu au pe cine sa deranjeze..si de cine sa'si bata joc,si ai picat chiar tu in mijloc!!nu ced ca daca le spui sa te lase in pace,sa nu te mai deranjeze va rezolva ceva,dar ia initiativa,si spunele in fat,canu esti cu nimic mai prejos decat ei!!chiar din contra tu esti mai sus decat ei!!si..faptul ca fac asta este o dovada clara a existentei lor mizere,pe care incearca ca o acopere cumva,facand'o pe marii,grozavii,si tarii!!! :P ,este cam dur..dar este adevarul!!

Si nu crede ca esti singur..aici toti sunt prieteni tai!!!si te respectam

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu ce sa zic!!decat ca cei care se comporta asa cu tine pot sa spun ca nu sunt oameni normali!!si nu cred ca au ceva cu tine in special..ci..nu au pe cine sa deranjeze..si de cine sa'si bata joc,si ai picat chiar tu in mijloc!!nu ced ca daca le spui sa te lase in pace,sa nu te mai deranjeze va rezolva ceva,dar ia initiativa,si spunele in fat,canu esti cu nimic mai prejos decat ei!!chiar din contra tu esti mai sus decat ei!!si..faptul ca fac asta este o dovada clara a existentei lor mizere,pe care incearca ca o acopere cumva,facand'o pe marii,grozavii,si tarii!!! :P ,este cam dur..dar este adevarul!!

Si nu crede ca esti singur..aici toti sunt prieteni tai!!!si te respectam

Ms andradada ca imi zici ca sunteti alaturi de mine dar eu m-am saturat sa fiu calcat in picoare cand eu am incercat sa fie cat mai bine ei ma batjocoresc in ultimul hal!!!An facut orice sa fiu prieten cu ei dar vad ca nu se poate si in plus ei au stiu mereu sa ma critice dar sa imi zica ca sunt bun de ceva nici vb!!!!! :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi!asta arata ca ei se cred foarte buni..pe cand ei sunt un nimic!!nu tre sa te injosesti la ei!!nu'i baga in seama..iar daca incep iar sa te critice..sau..sa'si bata joc de tine!!razi si tu cu ei!!si spune'le..rade'ti voi rade'ti..dar..stiti ca tot asta sunteti si voi!!!am si eu in gasca un baiat care e batjocorit de toti..eu incerc sa'l apar..cat pot..dar..el nu ia nimic in serios..rade cu ei!!dar..le si zice in fata dupa aia!!cum sta treaba!!daca pui totul la suflet..binenteles ca te stresezi,si ca te enervezi!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cristy..ce s aiti zic...,nu ai inceput topicul bine deloc,deoarece aceei indivizi nu iti sunt prieteni...IS VAI DE CAPUL LOR,cunosoc genul de persoane...si daca esti moale nu renunta pana nu te calca in picoare!Asa ca eu te sfatuiesc sa termini cu "prietenia" cu ei(astia nu au ce cauta in casa ta,nu le da nici tu omenie).Le spui odata cand te enerveaza din nou ..,le spui CLAR SERIOS SI PUTIN APASAT...SA TERMINE!..ca te-ai saturat..si daca vezi ca nu inteleg,chemi politia...sau nu situ,ceva prieteni adevarati nu ai?! sa vada totusi ca daca esti bun nu inseamna ca inghiti tot!

TAKE CARE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu te`as sfatui sa`i ignori.Poate asa vor inceta daca vor vedea ca jignirile lor nu te ating cu nimik.Nu are rost sa te enervezi..nu le da atentie.Daca vad ca te agiti mai tare vor continua.Daca nici nepasarea nu da rezultate ei atunci vin si`i batem amandoi da? :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

deea_s, aiCuraj, andradada.....pana veniti voi, ii batem noi, n`avea grija.....k p mine nu ma sufera gasca d la cristiutza din fata :nea: k sunt mai desteapta k ei :ok: si mai buna k ei si sunt invidiosi....si p mine m doare drept undeva dc cred ei :P,,,,,,,,chiar ma bucur k sunt invidiata si eu si nu numai eu,,,,,,,si cristiutza,,,,,e invidiat k se intelege bine cu mine si k ei nu sunt k el,,,,, :P :crazy:

Editat de heidy_2005

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×