Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Aici va rog sa ne ajutati cu informatiile de care avem nevoie pentru rezolvarea unor probleme. Nu e musai sa o faceti pe topic, e ok si PM.

 

O sa va rog ca problemele intalnite sa continuati sa le semnalati pe topicul de erori. Aici vreau doar detalii suplimentare.

 

Multumesc.

 

1.- IPS Driver Error avem nevoie de un print screen + emailul persoanei care a gasit problema

 

2. useri care nu-si pot schimba avatarele sau pozele din profil - emailul unei astfel de persoane

 

3.- butoanele de "reply, etc" apar pe fond verde.. ori ele sunt albastre. avem nevoie de un print screen + emailul persoanei care a gasit problema

 

4.- ATENTIE la schimbare parola din forum - nu folositi aceasta operatie pana nu va anuntam pentru ca nu functioneaza corect si userii nu se mai pot loga

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

M-am mutat pe IPB Pro si acum se vede normal.

 

Inca o chestie...pe IPB Default, in bara de meniuri, dispare "Program Tv" si apare "GSM", care deschide pagina principala a site-ului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da,Nightwish,azi am incercat si cu mailul in loc de user.Problema este(chiar si acum cand am intrat)pe pagina principala imi spune "Bine ati venit,BlueSugar''.Dau click sa intru pe forum,imi arata ca nu sunt logata,dau acolo login,ma trimite inapoi la pagina principala,unde imi arata ca sunt logata.Dar iau click pe forum,aceasi problema,nu sunt logata.Si tot asa....pana se hotaraste ca si pe forum sunt logata...
Dacă intru fără să fiu logată,apar

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va rog pe voi si pe ceilalti care intampina problema asta, sa-mi ziceti exact pasii si link-urile prin care va routeaza.

 

Am vrut acum sa fac print screen, dar mi s-a logat din prima. Totusi...

 

De pe pagina principala apas pe butonul de forum si imi apare asta:

post-3883-1246273423_thumb.jpg

 

Daca bag userul si parola si ii dau logare, apare asta:

post-3883-1246273452_thumb.jpg

 

... unde trebuie sa fac din nou logarea. Butonul "continua" nu merge din prima incercare sau se incarca totul foarte greu.

Daca din primul exemplu ma duc din nou pe forum cum faceam inainte, ca sa ma loghez invizibil (acum nu mai apare pagina care iti oferea optiunea), uneori ma logheaza automat pe site, fara sa fiu logata si pe forum, iar alteori ma logheaza automat si colo si colo, desi nu am bagat user si parola si nici nu am bifat in mozilla sa ma tina minte.

Din al doilea exemplu, ma logheaza pe site, nu ma logheaza pe forum. Apas pe butonul "forum", intra pe forum, dar nu sunt logata. Dupa cateva plimbari site-forum, logat-nelogat, imi deschide forumul fiind logata. Fara sa fac ceva in plus, doar ma plimba, pur si simplu. Nu am verificat daca ma arata sau nu online, atunci cand NU sunt logata si pe forum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In prima faza iti zic asa:

 

- meniul din primul PS chiar este dezactivat (sau in curs de). A nu se mai folosi.

 

- Eu la butonelul "continua" apas o singura data si apoi il las sa-si faca meandrele.. pentru ca logarea are, deocamdata, un curs mai lung.

 

 

Si eu am vrut sa fac teste dar evident ca a intrat din prima. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum se trimite un mesaj privat ? Ca daca dau pe "trimite mesaj" la un user, imi da eroarea:

 

Ne pare rau, dar a intervenit o eroare. Daca nu sunteti sigur cum sa utilizati o functie, sau nu stiti de ce ati primit acest mesaj de eroare, incercati sa cautati mai multe informatii in fisierele de ajutor.

 

Eroarea aparuta a fost:

Nu aveti voie sa utilizati functia de messenger in acest forum

Editat de Abc2009ro

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti un membru nou.Bun venit pe roportal.

Vei avea acces la toate functiile,inclusiv mesageria privata ,dupa ce vei ajunge la 30 de mesaje postate. Uite o explicatie pentru aceiasi problema ,alt user:

 

http://www.roportal.ro/discutii/ftopic3751...mp;p=1060090952

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am o problema cu avatarul...l-am schimbat cu poza asta : post-48466-1282302925_thumb.jpg

si a ramas tot aia cu clownul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×