Sari la conținut
Forum Roportal
aimee.ro

Puterea gandului/afirmatiilor pozitive

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

m gasit cateva idei interesante despre acest subiect si tin sa le impartasesc cu voi:

 

In timp ce lumina calatoreste cu circa 300.000 de kilometri pe secunda, gandurile ajung practic instantaneu la locul de destinatie.

 

 

Editat de bydy
Ajunge cu reclama !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu am vazut un documentar cu ceva timp in urma legat de putrea gandurilor mi s-a parut foarte interesant,dar nu stiu cat de adevarate sunt cele spuse acolo...documentaru se numeste The secret

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

adevarat ca gandirea pozitiva poate face diferenta doar ca documentarele astea americane mi se par bullshit total. oricum postul de sus miroase a reclama si asta nu prea imi place.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
adevarat ca gandirea pozitiva poate face diferenta doar ca documentarele astea americane mi se par bullshit total. oricum postul de sus miroase a reclama si asta nu prea imi place.

 

Corect. Documentarele in speta sun facute pentru americani. Popor gandeste pozitiv, asa cum te invat eu. :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
eu am vazut un documentar cu ceva timp in urma legat de putrea gandurilor mi s-a parut foarte interesant,dar nu stiu cat de adevarate sunt cele spuse acolo...documentaru se numeste The secret

 

Culmea e ca mie chiar mi-au iesit niste chestii ca in The Secret ca sa zic asa... dar nu-mi ies mereu... Nu pot sa ma concentrez numai pe chestii pe care le vreau. Ma mai gandesc si aoleo, sa nu se-ntample asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io nu am incercat sa pun in practica cele spuse acolo,mereu am fost optimista dar nu cred ca daca gandesti pozitiv se initampla exact ceea ce iti doresti,nici pe departe....daca vrei ceva tre sa "lupti" pt acel lucru nu doar sa te gandesti ca o sa se intample,sa-l atragi cu puterea gandului cum spun cei din documentar:D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa te concentrezi pe ce doresti, nu pe ce nu doresti... E vorba de o energie puternica in ambele cazuri... Dar ai nevoie si de o anumita incredere in tine, cred eu, si multa vointa. Nu reusesti daca doar stai si astepti, trebuie sa treci si la fapte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×