Sari la conținut
Forum Roportal
umilitul

Catastrofe naturale si artificiale

Postări Recomandate

Nu doresc sa existe catastrofe de niciun fel nici pe Terra si nici in Sistemul Nostru Solar dar daca......?!!!???Exista posibilitatea ca Terra sa se desfaca in doua sau mai multe bucati?Cum ar arata Terra daca s-ar rupe exact de-a lungul ecuatorului?

Editat de nefericitul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista posibilitatea ca Terra sa se desfaca in doua sau mai multe bucati?

Adica...sa se desfaca ...ca o portocala?S-ar termina cu lumea asa cum o stim noi... :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Exista posibilitatea ca Terra sa se desfaca in doua sau mai multe bucati?Cum ar arata Terra daca s-ar rupe exact de-a lungul ecuatorului?

Exista posibilitatea ca Terra sa se desfaca in foarte, foarte multe bucati.

Daca s-ar "rupe" pe linia ecuatorului s-ar transforma in praf si pulbere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nucleul, mantaua şi scoarţa fiind tăiate cu aţa precum o mămăligă, ha?

Nu glumesc!Sa zicem ca s-ar taia de-a lungul ecuatorului cu un laser puternic! :o:

 

Adica...sa se desfaca ...ca o portocala?S-ar termina cu lumea asa cum o stim noi... :bye:

Creeaza un scenariu post catastrofa.Ce fel de plante si animale ar mai exista?Ar exista vreo sansa sa mai existe vreun om in viata?Cum ar arata oceanele si cele doua bucati ale Terrei? :lol:

 

Exista posibilitatea ca Terra sa se desfaca in foarte, foarte multe bucati.

Daca s-ar "rupe" pe linia ecuatorului s-ar transforma in praf si pulbere.

Poti justifica raspunsul tau?Cum s-a format Terra? :lol:

Editat de nefericitul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Creeaza un scenariu post catastrofa.Ce fel de plante si animale ar mai exista?Ar exista vreo sansa sa mai existe vreun om in viata?Cum ar arata oceanele si cele doua bucati ale Terrei? :bye:

Dar de ce te intereseaza lucrurile astea?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar de ce te intereseaza lucrurile astea?

Unii zic ca va fi cutremur in Romania in sambata asta altii zic ca va fi nu stiu ce catastrofa va fi in anul 2012 si vezi bine cati teroristi sunt si chiar unii se gandesc ca populatia Terrei ar fi bine sa nu mai depaseasca 500 de milioane de oameni.Ma intereseaza pentru ca eu cred in reintrupare ca om si atunci cum si unde ma voi mai reintrupa ca om??!!!??? :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Unii zic ca va fi cutremur in Romania in sambata asta altii zic ca va fi nu stiu ce catastrofa va fi in anul 2012 si vezi bine cati teroristi sunt si chiar unii se gandesc ca populatia Terrei ar fi bine sa nu mai depaseasca 500 de milioane de oameni.Ma intereseaza pentru ca eu cred in reintrupare ca om si atunci cum si unde ma voi mai reintrupa ca om??!!!??? :lol:

De ce crezi in reintrupare? Care-i scopul reintruparii? Eu una nu cred de asta te intreb :lol:

Si cine a zis ca o sa fie cutremur? :bye:

 

Catastrofa in 2012, te referi la Nibiru? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce crezi in reintrupare? Care-i scopul reintruparii? Eu una nu cred de asta te intreb :lol:

Si cine a zis ca o sa fie cutremur? :bye:

Eu cred in reintruparea omului tot intr-un om pentru ca asa imi explic de ce unul e mai destept si altul mai putin destept sau una mai frumoasa si alta mai putin frumoasa.Tu in ce crezi?Eu cred ca DUMNEZEU exista si a facut Universul si deci si pe noi oamenii barbati si femei.

Pai pe blogul lui Ioan Istrate este o panica de vreo doua luni si nu e niciun cutremur dar daca va fi cutremur in Romania in sambata asta???!!!??? :lol: :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti justifica raspunsul tau?Cum s-a format Terra?

S-a format prin alipirea resturilor ramase la aparitia Soarelui.

 

Atata timp cat toti centrii magnetici si de energie dispar, sau sunt mutati de la locul lor, Terrei ii este intrerupta comunicarea cu restul universului... ceea ce duce la dezintegrarea planetei sau la deplasarea ei din spatiul prielnic vietii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×