Sari la conținut
Forum Roportal
justblue

cred ca am sters ceva important ca merge f greu pc-ul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna! sint incepatoare intr-ale calculatorului si cred ca am sters ceva important: mai exact,am instalat eset nod32,antivirus si antispyware,versiunea gratuita,de proba o luna. Inainte de asta foloseam malewarebytes si tot timpul imi arata ca e ok,dar cind am instalat estul erau o gramada. Problema a aparut dupa ce esetul mi-a dat o notificare ca am ceva infectat si ma intreba daca vreau sa il sterg sau sa-l pastrez. Bineinteles ca l-am sters,dar de atunci nu mai merge youtube dar si altele merg ff greu. Ce pot sa fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

heeeeelp! am vb cu cineva de problema mea si zicea ca probabil trebuie sa instalez din nou windows-ul!!! imi putei spune cum se face? daca nu e prea gru,voi incerca sa-l instalez eu...in alta ordine de idei,am descarcat un program "registry booster",l-am pus la lucru si parca merge mai bine,dar youtubeul tot nu merge...i-am facut si o "defragmentare",tot cu registry booster,ca am tot citit pe alte forumuri ca imbunatateste activitatea pc-ului...

 

erata:"puteti" si "greu"...sorry...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Trebuie sa instalezi ultima versiune de FlashPlayer, sau JavaScript, de asemenea incearca sa stergi cache-ul browser-ului:

1. Stergere cache IE: Tools->Internet Options->Delete->Temporary Internet Files.

Daca asta n-a rezolvat problema treci la pasul 2:

2. Instalezi Adobe Flash Player de la pagina asta (fara Free Google Toolbar): http://get.adobe.com/flashplayer/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am reusit sa repar eroarea! multumesc mult!!!

 

te-as mai intreba ceva,ca vad ca esti expert: am antivirus eset nod32,firewall de la windows si mai am instalat de azi un "registry booster" ...sint prea multe? se bat cap in cap? multumesc anticipat pt raspuns...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am reusit sa repar eroarea! multumesc mult!!!

 

te-as mai intreba ceva,ca vad ca esti expert: am antivirus eset nod32,firewall de la windows si mai am instalat de azi un "registry booster" ...sint prea multe? se bat cap in cap? multumesc anticipat pt raspuns...

Prea multe ce?

Program antivirus oricare ar fi ala trebuie sa ai. Registry booster sau optimizer e optional dar e bine sa ai ceva de genul asta. Ce registry software ai? WinAso Registry Optimizer e foarte bun.

Si ca sa-ti raspund la intrebare...nu,nu e prea mult.Am si eu Eset Smart Security instalat (full version) si WinAso Reg. Optimizer si nu-mi creaza nici un fel de probleme.Dimpotriva...

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am "uniblue"...si intrebarea mea deriva din faptul ca prima data in viata mea cind am inceput sa folosesc un pc si am folosit internetul a fost acum 5 luni....adica sint novice-novice...banuiam eu ca firewall-ul si registry boosterul nu-s antivirusi,dar ca sa fiu sigura zisei sa-ntreb pe cei mai experimentati...ca am eu prostul obicei sa instalez toate minunatiile fara sa intreb pe nimeni...

multumesc pt raspuns!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai mentionat ca firewall ai de la Windows.

Nod32 are firewall nu?...de ce il mai tii si pe cel de la windows?

 

 

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer,nu stiu! eu cred ca are doar antivirus si antispyware...pentru ca e versiunea gratuita de proba o luna...daca nu cumva antispyware e acelasi lucru cu firewall?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sincer,nu stiu! eu cred ca are doar antivirus si antispyware...pentru ca e versiunea gratuita de proba o luna...daca nu cumva antispyware e acelasi lucru cu firewall?

 

Nu conteaza daca software-ul e versiunea de proba sau nu.Versiunile gratuite au toate functiile cu care vin versiunile contra cost.Dar am impresia ca Nod32 antivirus nu are firewall. Functia asta o are insa celalalt software (de la aceiasi firma)...Eset Smart Security.

 

PS: Antispyware si firewall nu sunt acelasi lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×