Sari la conținut
Forum Roportal
mihaibonzai

Cuplul ideal?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Adica ? :(

Da o definitie in acceptiunea ta. Ca asa, ce ai vrea sa ti se spuna ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tu de care rasa apartii??? ... ca sa fiu pe acelas unda cu ideea de baza!!!!

om de rand, om bun sunt. trebuiesc citite si ghilimelele ceea ce ar trebui sa reprezinte: sex, varsta, religie, identitate sexuala samd. chiar trebuia sa spun? nu era deductibil?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
om de rand, om bun sunt. trebuiesc citite si ghilimelele ceea ce ar trebui sa reprezinte: sex, varsta, religie, identitate sexuala samd. chiar trebuia sa spun? nu era deductibil?

 

Presupun ca intelegi romaneste macar din auzite .... ca rasa nu se referea la cele citate!!!!! ci alba-neagra, mongoloida .... alaskan eskimo si papuasii, etc. .... nu-i nevoie de ghilimele.

Preferinta sexuala, varsta, credinta ... sint alte considerente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu mi-as permite sa denumesc ce caracterizeaza un cuplu ideal in general vorbind.Fiecare persoana are notiunea sa despre persoana,relatia si cuplu ideal.Deci ma rezum sa spun ca pentru mine personal cuplu ideal in care am dorit mereu sa ma aflu a fost acela care se bazeaza pe asemanari mai degraba decat deosebiri.

Stiind ce personalitate am si ce tolerante am,mi-am dorit pe cineva care sa-mi impartaseasca filozofia de viata,idealurile,planurile,modul de a gandi si actiona,visurile,hobiurile,etc. In ceea ce priveste trasaturile de caracter ce sunt foarte importante,nu as fi ales niciodata pe cineva care e diferit de mine.

Alta importanta (personala) o dau unor factori comuni ca religia,cultura,traditia si educatia.

 

Deci in concluzie asta este cuplul ideal din perspectiva mea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cuplul ideal? Utopie

Pai cuplul ideal au fost bunicii mei si exista asa ceva....

 

Pana si eu voi fi cuplul ideal cu tipa care ma ia in brate si apoi imi spune ca ma uraste....vine cu mine la somesu rece singura si vorbim 3 ore,dar are prieten pe care-l iubeste,are plamani sanatosi, il admira pe jean paul sartre si noaptea cand e horny...cica isi ia o perna intre picioare :(

 

Es gibt kein hintertroime !!!

Editat de bydy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai cuplul ideal au fost bunicii mei si exista asa ceva....

 

Pana si eu voi fi cuplul ideal cu tipa care ma ia in brate si apoi imi spune ca ma uraste....vine cu mine la somesu rece singura si vorbim 3 ore,dar are prieten pe care-l iubeste,are plamani sanatosi, il admira pe jean paul sartre si noaptea cand e horny...cica isi ia o perna intre picioare :)

 

Es gibt kein hintertroime !!!

 

Du bist frei zu tr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×