Sari la conținut
Forum Roportal
sylar

M-am indragostit de o colega de facultate

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

in primul rand salutare la toti...sunt nou pe acest forum....am o problema ca sa zic asa, si as vrea sa ma ajutati cu un sfat daca se poate!m-am indragostit de o colega de-a mea de facultate...i-am spus acest lucru, am invitat-o in oras dar m-a refuzat frumos spunandu-mi ca are treaba si nu poate! pe urma am avut pe mess o discutie cu ea si i-am explicat de sentimentele mele fata de ea...ea s-a aratat interesata(cred eu, cel putin asa a lasat impresia)...dar mi-a pus ca motiv ca nu putem fi impreuna, faptul ca eu am mai fost cu o fata de la facultate, colega cu noi dealtfel!mi-a spus ca nu putem fi impreuna pentru ca nu vrea sa-si strice prietenia cu ea!eu stiu ca ele nu vorbesc deloc...cel putin fosta mea prietena nici nu stie cum o cheama!de curand am avut o discutie cu ea pe mess, care s-a sfarsit zicandu-i ca ii voi demonstra ca m-am indragostit de ea...acuma nu stiu sa fac primul pas...avand in vedere ca nu vrea sa iesim in oras...nu stiu cum sa fac sa ii arat ca imi pasa de ea si ca vreau sa fim impreuna!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand i-ai si aratat ca iti pasa, nu asta e lucrul pe care trebuie sa il faci. Dupa cum se vede d-ra te-a refuzat de doua ori "frumos", eu te sfatuiesc sa intelegi aluziile si sa intelegi ca dragoste cu de-a sila nu se poate din pacate. Inca un lucru - in legatura cu discuta cu ea de pe mess, daca chiar ar fi fost "interesata" cum ti s-a parut tie, ar fi luat atitudine, nu te-ar fi refuzat.

Solutia cu siguranta nu e insistarea, vei starni sentimente si mai aprige de impotrivire.

 

Iar viata de student in nici un caz nu se invarte in jurul unei increzute care te refuza, pentru ca iti respecti statutul de barbat, nu?? :roll: Daca e desteapta isi va da seama ce a pierdut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fata se simte incomoda,o inteleg!De fapt ea nu are motive sa se simta asa,cred ca nu a intervenit in relatia ta cu fosta,asa-i?Totul e sa-si schimbe gandirea,ca nu e nimic rau(ca nu afecteaza prietenia ei cu cealalata fata) in a incepe o relatie cu tine!Tu nu poti face nimic altceva decat sa insisti!Asta daca nu o sa te plictisesti! :roll: Insistand o sa realizeze ca esti sincer,si ca sentimentele sunt puternice!Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si apropos... ce motive jenibile ti-a mai dat :doh: mai si minte pe desupra, ce Dumnezeu fetele astea nu pot zice clar in fata ce si cum... si le mai si place sa lase impresia ca sunt "interesate"... :roll:

 

 

 

Fata se simte incomoda,o inteleg!De fapt ea nu are motive sa se simta asa,cred ca nu a intervenit in relatia ta cu fosta,asa-i?Totul e sa-si schimbe gandirea,ca nu e nimic rau(ca nu afecteaza prietenia ei cu cealalata fata) in a incepe o relatie cu tine!Tu nu poti face nimic altceva decat sa insisti!Asta daca nu o sa te plictisesti! :) Insistand o sa realizeze ca esti sincer,si ca sentimentele sunt puternice!Bafta!

 

 

mai cum sa intervina in relatia cu fosta?? adica fosta e cea mai buna prietena a ei si fosta nici nu stie cum o cheama... buna asta... :) Na deci da-i inainte si insista... poate poate te trezesti ca in reclama cu cartela la care primesti tot mai mult... :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

treci la alta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă e prietenă cu fosta ta prietenă, nu știu de ce

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
m-am indragostit de o colega de-a mea de facultate...i-am spus acest lucru, am invitat-o in oras dar m-a refuzat frumos spunandu-mi ca are treaba si nu poate!....... ii voi demonstra ca m-am indragostit de ea...acuma nu stiu sa fac primul pas...avand in vedere ca nu vrea sa iesim in oras...nu stiu cum sa fac sa ii arat ca imi pasa de ea si ca vreau sa fim impreuna!

 

 

Degeaba demonstrezi că o iubeşti, dacă ea nu vrea. Şi, dragostea nici nu are nevoie să fie demonstrată, pentru că se manifestă de la sine. E valabil doar

Editat de lupini

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu cum sa fac sa ii arat ca imi pasa de ea si ca vreau sa fim impreuna!

 

Daca iti plac situatiile absurde si ridicole, mai incearca !

Editat de Ravl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in primul rand salutare la toti...sunt nou pe acest forum....am o problema ca sa zic asa, si as vrea sa ma ajutati cu un sfat daca se poate!m-am indragostit de o colega de-a mea de facultate...i-am spus acest lucru, am invitat-o in oras dar m-a refuzat frumos spunandu-mi ca are treaba si nu poate! pe urma am avut pe mess o discutie cu ea si i-am explicat de sentimentele mele fata de ea...ea s-a aratat interesata(cred eu, cel putin asa a lasat impresia)...dar mi-a pus ca motiv ca nu putem fi impreuna, faptul ca eu am mai fost cu o fata de la facultate, colega cu noi dealtfel!mi-a spus ca nu putem fi impreuna pentru ca nu vrea sa-si strice prietenia cu ea!eu stiu ca ele nu vorbesc deloc...cel putin fosta mea prietena nici nu stie cum o cheama!de curand am avut o discutie cu ea pe mess, care s-a sfarsit zicandu-i ca ii voi demonstra ca m-am indragostit de ea...acuma nu stiu sa fac primul pas...avand in vedere ca nu vrea sa iesim in oras...nu stiu cum sa fac sa ii arat ca imi pasa de ea si ca vreau sa fim impreuna!

 

Mai bine intrebai daca ei ii pasa si ii place de tine.

Precum spune Ravl,devi ridicol,mai incearca si o dai in penibil.Fi barbat !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×